Bobocei de septembrie-octombrie 2012 (6)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Kytanutz, felicitari pt grasunel si lungan!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bob_Pixel spune:

Pai asta e problema, Ela, ca prea le stii tu pe toate. Unele pareri le mai tii si pentru tine, decat sa declari public ca stii tu despre cutare ca o sa-si bata copiii "des si rau". Genul asta de convingeri e recomandabil sa le tii pentru tine. Uite, dupa ce-am citit ce predictii apocaliptice faci tu cu privire la Elfica, si eu pot gandi ca ai luat-o pe aratura putintel, dar nu spun asta, ci tin pentru mine, ca nu e frumos sa te trezesti vorbind despre persoane pe care chiar nu le cunosti.
Eu, dupa ce am citit ce ai scris referitor la boacanele baiatului, ce concluzii as putea trage despre voi ca parinti ? Asta e treaba mea aici pe forum, sa incep sa spun de cutare si cutare ca e parinte prost?!!!
Hai sa ne trezim putin din din psiho-pupu, zic !!

Mami de dragonita Iris !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela_04 spune:

Ca suntem cei mai dementi parinti probabil
Dar cand ma uit la fiul meu si vad cat de fericit e, cum se uita la mine si la taica-su, cand vine la noi ne i-a in brate si ne spune ca ne iubeste...zau ca nu imi pasa ce zice nimeni!
iar cand il vad cum se dezvolta, cat curaj are, cata imaginatie si cat de independent este... zau ca imi creste inima si uit de toate greutatile prin care am trecut. Si nu au fost putine.
E usor sa taci si sa te faci ca nu vezi...e adevarat. E mai comod sa spui "fiecare isi creste copii cum vrea"...mai greu e sa-i atragi insa atentia unui parinte ca educatia se poate face si fara violenta.
Si cand cineva totusi o face... treb musai sa se trezeasca din psiho -pupu...
Specific romanesc. bagam capul in nisip si poate rezolva alti si problema asta...sau poate trece de la sine ca oricum nu te afecteaza pe tine...
Dar poate maine poimaine baiatul ei ...si fata ta se vor intalni iar atunci poate te va afecta si pe tine si vei prefera sa cunoasca un baiat ca al meu. care nu stie ce e violenta, care e fericit si stie sa traiasca fericit.
Eu asta imi doresc pt baiatul meu...
Am vb la modul general...
O seara buna.


& fetita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bob_Pixel spune:

aaa, Ela, am inteles eu acum de ce-ti permiti tu sa vorbesti de altii : pentru ca esti perfecta!! Ai familia perfecta, sotul perfect, copiii perfecti ! Ma scuzi ca ma bagam in seama !

Ca fapt divers, cand fii-mea va cunoaste un baiat, sa si-l ia si sa se spele pe cap cu el, ca ea isi va alege partenerii/prietenii, nu mami si tati.

Mami de dragonita Iris !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda82 spune:

Buna fetelor,

Am scris aseara pe la 1 un mesaj lung(cu bebe in brate ca il durea burtica si nu putea sa doarma) si l-am pierdut...

Ramona, te inteleg perfect si eu am avut momente cand am clacat si am inceput sa plang, cand au fost amandoi bolnavi si cu bebe stateam in brate, iar fetita plangea in cealalta camera si nu putea fi consolata de tati...dar a trecut...se psune ca nu e o rusine sa cazi, ci sa cazi si sa nu te ridici

Mirabela, cand ai avut permanent iti mai aduci aminte daca se intretinea greu?

Olivette multumesc de parerea legata de par, nu m-am decis insa...dar vreau neaparat o schimbare ;))

Mami.ilinca legat de suvite, tare mi-au placut la unele femei, insa eu de cate ori mi-am facut nu mi-au stat f bine.Legat de umiditate, nu am aparat de masurat umiditatea, am doar mereu un bol cu apa in camera...E super ideea ta cu babypuzzel-uri.

Corinuka ce fain de tine ca bebele tau nu are un apetit capricios.

Aseara iti scrisesem cateva randuri si tie Elfica.Te rugam sa mai intri si sa nu fi suparata.Parerea mea este ca nu avem niciun drept sa judecam, si daca nu ne place ceva, putem sa spunem cu prietenie...cu dragoste de semeni, nu sa scoatem repede "bata".Eu sunt un membru nesemnificativ al acestui forum, dar am citit si m-a durat...suntem atat de rai unii cu altii...Dragostea de semeni, chiar daca el greseste ne lipseste...



Mami fericita de Nectaria(29.07.2011) si 16 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mlhaela spune:

Dumnezeule, ce mi-e dat sa citesc... Scopul acestui forum este cu totul altul, pana acum mi s-a parut foarte util, dar decat sa continuam asa, mai bine ne retragem.
Adriana, de vreo 5 ori ne-ai scris ultimul mesaj, dar se pare ca inca ne citesti. Ajunge!Ti-am inteles punctul de vedere, retrage-te inainte sa devii penibila. Vezi-ti de "copii" (apropo, se scrie "copiii" - ultimul "i" e articolul hotarat) tai, doamna jurist care n-ai injurat niciodata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mlhaela spune:

Bob, in ceea ce priveste efectul de Big Brother, eu sunt ferm convinsa de asta, dar n-are rost sa te retragi din cauza asta. Daca n-au altceva de facut decat sa citeasca si sa barfeasca cele scrise de noi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MoRo_K spune:

Offff fetelor chiar ca nu e asta scopul forumului era o atmosfera asa frumoasa aici de cateva luni...ne sfatuiam ne plangeam ne bucuramimpreuna...eu de abia astept in fiecare zi sa intru sa mai citesc dar nu msg d-astea...fiecare avem o personalitate ...un background...sigur uneori suntem de acord alteori nu cu ce spune fiecare..dar hai sa ne exprimam politicos si cu limite...ca pana la urma fiecare face ce vrea in familia ei si un forum are limitele lui sigur nu poate schimba ce e in casa fiecaruia..nu e cazul sa judecam pe nimeni ...
eu zic sa se calmeze spiritele ....sa revenim la discutiile normale...mai zen...hai in spiritul Craciunului...hai sa ne descretim fruntile


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

Mai fetelor, va rog frumos nu va mai cetati, pleaseee!!!
As scrie mai multe dar comp.este in camera lui S.si trebuie sa-l bag la nani...

Hai, va rog, incetati cu certurile, chiar nu-mi plac,toate suntem mame si femei serioase, avem ce invata una de la alta, am petrecut asa clipe frumoase, ne-am incurajat cand am trecut prin clipe grele si am primit sfaturi utile

Noaptea e un sfetnic bun !!!

Noapte buna !!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mlhaela spune:

Dupa comentariul meu de pe forum, am avut urmatoaea discutie cu Adriana pe facebook:

Adriana Mares
ptr cultura ta generala, nu mi recitesc mesajele de 10 ori si nu ma pun la mintea ta de femeie de la tara care sta 40 de zile in casa, si la voi se caftesc copii si nevestele, nu?

8:47pm
Mihaela Morariu

copiii Adriana, nu copii
nu stiu ce naiba ai cautat pe forumul ala daca la toate fetele ai ceva de comentat
nu stiu de unde ai dedus ca am minte de femeie de la tara si ca am stat 40 de zile in casa, daca ai fi citit cu atentie ai fi inteles ca soacra-mea si-ar fi dorit lucrul asta
sunt tare dezamagita de tine, Adriana

8:50pm
Adriana Mares

ai dreptate in asa adunatura de oameni de proasta calitate nu stiu ce am cautat, apropo toate fetele care nu mai scriu pe DC sunt pe grup privat, cele considerate ca merita
nici macar nu va citesc, fetele de acolo comenteaza ce spuneti
ma plictisesti
si eu ca esti de acord cu violenta fizica si verbala impotriva unor copii nevinovati
eu sunt cu copilul meu in brate scriu cu o mana
nu cred ca pana acum ai vazut ca sunt agramata
dar asa comentezi tu, cum ti ai permis sa o judeci si pe Ana
eu m am luat de elfica care isi maltrateaza copiii si povesteste ca si cum ar fi normal, iar bob e prea prost crescuta
tu te ai bagat ca musca n lapte
oricum e f inteligent comentariul de pe DC, felicitari, esti grozava ca si Bob

8:56pm
Mihaela Morariu

Elfica nu isi maltrateaza copiii, nu stiu de ce ai tu impesia asta. Eu sunt convinsa ca-i iubeste foarte mult si ca sunt niste copii fericiti. Ok, hai ca nu mai am chef de povesti cu tine, din ale tale nu te poate scoate nimeni. Stiam ca aveti grup privat si nici mie nu-mi place ca voi ne urmariti si pe noi
stati in lumea voasta perfecta si lasati-ne pe noi tarancile si incultele in pace
arata ca esti mai bine crescta decat noi si nu mai jigni si nu te mai certa
sanatate tie si copilului

8:58pm
Adriana Mares

atunci nu te mai baga in seama, te am sters de la prieteni si sper sa reusesc sa mi sterg si contul de pe DC
Ai dreptate din dragoste crestineasca ca se spovedeste :))) ii cafteste si urla la ei injurandu i
ai dreptate
voi ati jignit primele, draguta
asa cum tu acum ai inceput pe DC
oricum esti penibila sa povestesti de socrii pe forum public, asta ia o ca un sfat prietenesc
iti doresc o viata frumoasa, fara violenta de nici un fel



In continuare a jignit locul de unde provin, Ardealul, de parca ar fi avut vreo legatura cu discutia noastra.
Eu m-am retras, fetele, am venit pe forum ca sa gasesc raspuns la unele intrebari, ca sa socializez si sa impartasesc impresii cu alte mamici, dar daca in loc de asta sunt judecata si jignita....
S-a ajuns la chestii exagerate pe forum si deja nu ma mai simt confortabil.
Numai bine la toate si pe care aveti facebook o sa va urmaresc cum cresteti acolo :).
Pupici

Mergi la inceput