Verificare on line al asiguratului

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Marina_1609 spune:

am ras de m-am cracanat.
eu aveam inainte asigurare dar pe baza cartii de rezident, deci eram cetatean strain cu alt tip de cnp etc.....
acum am cetatenia romana, de juma de an cu cnp nou...dar nu mi-am facut asigurarea. si ei imi spun ca sunt asigurata
pot sa ma duc sa le dau in cap cu programul daca ma intreaba careva? ca deh, eu ca cetatean am incredere in serviciile lor si daca ei m-au asigurat ca am actele la zi, eu de ce sa ma agit?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina_1609 spune:

si observ ca toata lumea de aici s-a gasit asigurata. e careva cui i s-a afisat raspunsul ca e neasigurat? macar unul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jenn spune:

Da,eu.Citind raspunsurile celor care au primit rezultate eronate am devenit curioasa.Ma si gandeam,dupa atatia ani ,ar fi culmea...Cat despre ce a precizat Marius in ultima postare,e doar inca un exmplu de birocratie aiurea ,care pune oameni bolnavi pe drumuri pt ca sistemele nu-s coordonate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui andacos

Vad ca ai editata intre timp si ai adaugat perioada studiilor,insa eu nu intzeleg...cum n-ai fost niciodata asigurata?


Nu am editat sa adaug perioada studiilor, am editat sa corectez diacriticile pe care forumul DC nu le are

Si da, nu am fost asigurata niciodata. Ce are?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carra spune:

Buburuzica 2005, in ceea ce ma priveste, NU ai dreptate. Eu sunt asigurat OPSNAJ si apar ca asigurat in baza de date. Or mai fi si exceptii sau erori, nu zic, dar parca nici generalizarile nu sunt constructive.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui rall

Citat:
citat din mesajul lui andacos

Vad ca ai editata intre timp si ai adaugat perioada studiilor,insa eu nu intzeleg...cum n-ai fost niciodata asigurata?


Nu am editat sa adaug perioada studiilor, am editat sa corectez diacriticile pe care forumul DC nu le are

Si da, nu am fost asigurata niciodata. Ce are?


Eu intreb cum e posibil,nu ca are ceva!

Deci cum e posibil sa nu fii asigurat?(sa lucrezi adica si totusi sa nu fii asigurat)

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Blackgirl0 nu cred ca ai inteles ce am vrut eu sa spun.
Eu am fost suparata pe CASMB pentru ca nu si-a facut datoria cum trebuie. In nici un caz pe medic.
Pentru ca a trebuit sa fac niste drumuri pentru a obtine medicamente compensate atunci cand eram atat de bolnava de abia ma tineau picioarele.

Pentru ca in ciuda faptului ca aveam la medicul de familie chitantele si tot ce trebuie nu mi-a putut scoate retetele - nu i-a dat voie programu' ca apaream neasigurata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui andacos

sa lucrezi adica si totusi sa nu fii asigurat


Raspunsul e in intrebarea ta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui rall

Citat:
citat din mesajul lui andacos

sa lucrezi adica si totusi sa nu fii asigurat


Raspunsul e in intrebarea ta



pai o fi draga mea Ralll,dar eu nu-l pricep.

Eu vad asa,ca si copil esti asigurat dupa parintzi,situatzia continua pina te angajezi,cind incepi sa-tzi platetsi singur asigurarile.

Daca nu muncesti,ori itzi platetsi din mina,ori esti co-asigurat.

Daca munesti si te decizi pentru un sistem privat,tu tot trebuie sa figurezi in banca aia de date.

Deci...tu de ce nu figurezi?(logic ar fi fost sa apari in sistem doar si pentru faptul ca ai fost asigurata cind erai studenta)

Intzelegi aucm de ce nu intzeleg?

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui andacos

Daca nu muncesti,ori itzi platetsi din mina,ori esti co-asigurat.


Ori nu esti asigurat
Platesc doar pensia, nu si asigurarea medicala.

Mergi la inceput