Toate forumurile Generatia 'Desprecopii.com' / Teme specializate  Clubul scutecelor (1-4 ani)

Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *455*

Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 35

silvi8

1294 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite silvi8 un Mesaj Privat
sarbatori luminate cu bucurie, intelegere si iubire tuturor!
la noi nu a venit mosul... toti banii s-au dus la masina.
a venit in schimb la crina. a fost fericita cand a vazut papusa lalaloopsy si bucataria. a facut si puzzel-ul tu mosul si a si pictat cu bunicu cateva planse cu acuarelele noi. oricum lalaloopsy e no 1.
va imbratisez pe toate!

silvi mama CRINEI

august2012

Povestea CRINEI
Mergi la inceput
Anaan
Anaan

4356 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Anaan un Mesaj Privat
Salutare!

Numai Ilinca a dezvaluit Mosul??? Of, am crezut ca azi se dezvaluie misterul... Mosul meu a fost Gina2008, care a suferit o interventie chirurgicala si acum este in refacere. Ii doresc sanatate multa!

IULIA va invinge CANCERUL
Mergi la inceput

Ilinca_M.

6916 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Ilinca_M. un Mesaj Privat
Pai si eu am inteles ca azi se dezvaluie misterul si m-am conformat!;)) Asteptam si pe celelalte tufete, dar poate unele-s la colindat, altele au colindatori, unele digera inca sarmale si cozonaci, altele poate-s mahmure:)))
Sophia doarme, huzband e la colindat, eu lancezesc, as manca prajituri dar n-aaaaaaaam...asa ca am dat iama in dulciurile lui Phi
Refacere rapida, Gina2008, sper ca nu a fost nimic complicat!

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.
Mergi la inceput

Dodo-pui

12418 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui Dodo-pui  Trimite mesaj yahoo luiDodo-pui Adauga semn de carte la raspuns Trimite Dodo-pui un Mesaj Privat
la mine a fost f usor sa descopar cine-i Mosu' meu si anume Ilink.
Am vazut avizul....numele imi spunea ceva...dar n-am bagat mana in foc pana n-am deschis coletul si am gasit ca si confirmare siropul de muguri de brad...care ffff buuuunnn .(acesta a fost indiciu de confirmare pentru mine).Dar locul 1 l-a si il ocupa inelul,apoi un luciu de buze Victoria secrets,un portfard si o esarfa.Mosule

Gina refacere rapida

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!

Iulia va creste mare!
Doamne ajuta si lumineaza!

Mergi la inceput

anamariame

3879 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite anamariame un Mesaj Privat
Tufete dragi, va urez din suflet un Craciun luminos, sa stiti ca ocupati fiecare un loc aparte in inima mea!

Mosul meu a fost Dodo, mi-a oferit o superba gentuta crosetata, o sa o pozez si o sa v-o arat si voua!!

Le multumesc si pe aceasta cale si Craciunitelor forumistice care s-au gandit la noi, am fost foarte placut impresionata!

Mergi la inceput

simplyana_m

2345 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui simplyana_m Adauga semn de carte la raspuns Trimite simplyana_m un Mesaj Privat
Craciun fericit, tufete dragi

http://www.lucamic.blogspot.com/
Mergi la inceput

Bianca2503

3899 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui Bianca2503  Trimite mesaj yahoo luiBianca2503 Adauga semn de carte la raspuns Trimite Bianca2503 un Mesaj Privat
Salutare si sarbatori minunate va doresc!

Mosul meu a fost Novus. Ea e vinovata de geanta-cal. Iubesc acea geanta si o port ori de cate ori simt ca ziua nu incepe cum trebuie.
Mergi la inceput

olishka

6578 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiolishka Adauga semn de carte la raspuns Trimite olishka un Mesaj Privat
Craciun fericit!!!! Sper ca a fost Mosul darnic cu toata lumea!!!

Anaan ce a patit Gina? Cum se simte Gina, este bine? Sanatate multa Gina!!!

Cadoul meu a sosit pe 24 si m-am bucurat extrem de mult, mai ales ca nu ma mai asteptam sa soseasca de sarbatori. Am fost tare, tare fericita cand l-am deschis si am vazut de la cine este Mosul meu a fost ...Anaan Un cadou deosebit, uicat, deoszebit Am primit o geanta plic pe care abia astept caci imi place la nebunie sa o port si un guler ff frumos (recunosc ca nu m-am prins din prima ce este) pe care abia astept sa-l introduc intr-o tinuta...va fi una deosebita cu siguranta Le-am facut si poze, o sa le vedeti si voi. Si copiii au primit cadouri f frumoase! Multumiiiim, draga Mos!!!!

Ela bine-ati revenit!!! Cum sunteti? Ne auzim la telefon!

Olga, mamica fericita de David (16.04.2009) si Leon (19.02.2012)
Mergi la inceput
Kea
Kea

1951 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Kea un Mesaj Privat
Craciun fericit, fetelor!
Eu nu-s nici la colindat, nici mahmura nu-s.
La noi toboganul si-a scos deja banii, toata ziua au fost amandoi calare continuu pe el.
Barbatu-meu zice ca groapa cu nisip ne mai lipseste in casa, in rest le avem pe toate.
Gina, sper ca e totul bine acum. Multa sanatate!
Anan, Monn, e corect spus" multa sanatate"? Ca parca suna cam ciudat multa/putina sanatate.

Keutu cheliutu
Mergi la inceput

olishka

6578 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiolishka Adauga semn de carte la raspuns Trimite olishka un Mesaj Privat
Cadouri am primit multe si frumoase, recunosc :

- de la Cristi : portofel Desigual f fain (era cazul sa-l schimb, caci am unul de la Craciunul din 2010, primit tot de la Cristi)
-de la Leon: curea Musette
-de la David: balerini Tommy Hilfiger care au fost un pic cam mari s astazi am fost si i-am schimbat intr-o pereche de botine
- de la mama: o rochie f frumoasa crem, un dulapior micut de pus in bucataria cea noua si margele
-de la soacra : caciula si fular, plovar, manusi de bucatarie (din acelea pt aragaz, cuptor) cu motiv de craciun
- de la Chiti: o pereche de cercei ff frumosi de la H&M, pe care mi-i doream, dar nu i-am mai gasit
-de la surioara: crema Lush de corp si maini f hidratanta, ff faina
- de la fini: am primit un cadou, un voucher in 2 la un spa, cu masaj si tot tacamul, ciocolata si sampanie + ei o s-o faca si pe bona
- de la viitorii fini: set de lenjerie pt pat (viitorul pat caci este de 2 pe 2)
-de la verisoara mea am primit o rochie de la H&M din colectia Martin Margiela 1992 + cercei care sa mearga la rochie. F faina rochia!
- de la prietene dragi: capsule de gel de dus, toate cu miros diferit, ff faine. Abia astept sa fac baie in fiecare seara ; de la alta prietena draga: parfum ff fain, bratara si cutie de bijuterii, ambele deosebite, un tricou festiv si un mic accesoriu de pus la telefon

Cadoul suprem, de care m-am bucurat cel mai tare: aspirator care face singur treaba!!! Mi-l doream ff mult, caci Leon umbla de-a busilea si strange toate scamele si le baga in gur + in ultima vreme nu prea mai am timp de dat cu aspiratorul Este minunat, il iubesc, isi face treaba f bine. Cand se descarca se duce singur la locul lui si se incarca. Este tare destept!!! Astazi l-am lasat intr-o camera si am plecat in oras, iar cand m-am intors era luna si bec, chiar si sub pat Ce sa mai, il iubesc la nebunie!!! Mi-a placut de Cristi, pt ca i-am zis sa nu-mi ia electrocasnice de Craciun, asa ca pe acest cadou scria "Fam Gireada" Ce sa mai, il iubesc si e Cristi

- sper ca nu am uitat de nici un cadou....

Olga, mamica fericita de David (16.04.2009) si Leon (19.02.2012)
Mergi la inceput
Pag. din 35 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Subiect inchis
Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com