FIV CU OVOCITE DONATE - Cap. 38

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns enique spune:

stefana sa te ajute DD si sa ne dai o veste buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefana0909 spune:

A sosit rezultatul: 8,8 ng/ml
Intervalul este la gravide intre 1-2 saptamani: 1,0-10,1 ng/ml
La gravide intre 2-3 saptamani: 6,5-317 ng/ml
Eu sunt in ziua a 8-a dupa ET.
Cred ca sunt garvida, nu?
Nu stiu daca sa ma bucur....pe unde am mai vazut era alt alta unitate de masura in mUI/ml.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miracol11 spune:

Buna fetelor
stefanna, eu am facut dimineata pe stomacul gol beta, dar cred ca nu are importanta, la mine unitatea de masura a fost mIU/ml, si am avut 46.21 la 7 zile de la et....si s-a confirmat sarcina, insa la 48 de ore beta nu a crescut a ramas tot 46.94...asa s-a stabilit ca s-a oprit din evolutie...eu cred ca esti graviduta....probabil s-a prins mai tarziu embrionul, tot ce conteaza este ca in 48 de ore beta sa se dubleze macar!fii optimista!pana la proba contrarie esti graviduta!!!pup


Astept un "miracol" curand...
Mutatia MTHFR A1298C genotip homozigot, PAI - 1 678 5G/5G genotip homozigot, 844 GG genotip homozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miracol11 spune:

stefana, vezi ca pe net gasesti sa transformi ng in mIU...si dupa cum am calculat eu...cred ca ai valoare peste 180 calculata in mIU...sper sa nu gresesc!!!asa ca s-a lasat cu ochisori iubita mea!!!!BRAVOOOOO

Astept un "miracol" curand...
Mutatia MTHFR A1298C genotip homozigot, PAI - 1 678 5G/5G genotip homozigot, 844 GG genotip homozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ivisor spune:

stefana
eu cred ca e bine !!!
tu ai testat free beta HCG sau HCG total?
la free beta hcg Factor de conversie: 1 ng/mL = 1 mUI/mL
de obicei se testeaza hcgtotal
sa repeti la 48 de ore si sa ne dai de stire, abia astept sa sarim cu felicitarile
pupici

Wish
da, totul doar pentru o camera, nimic la comun cu altii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miracol11 spune:

tusferi, felicitari pt r4ezultatul bun!!!Doamne ajuta sa aduci la termn doua minuni superbe!!!te pup
amaliaro sper ca maine cand te mai sun, sa aud ca esti mai bine!!
pe iubita noastra matusica, o omoara starile de greata si raul....ce sa-i faci, face doi bebici, deci totul trebuie suportat x2, deci si greturile!!
wish,
fetelor, eu pe 13 ianuarie zbor spre Grecia, in 14 ma duc la doctor, si in 17 e et-ul!Doamen ajuta!!chiar acum am vb cu sefu la tel...si mi-am cerut concediu in ianuarie 2 saptamani, si nu imi da numai una , saptamana 14-18, eu vin acasa sambata in 19, si pe 21 la munca ....data trecuta am stat 2 saptamani acasa, sper sa nu fie problema, oricum mai fentez eu cat pot munca, doar ma plimb prin magazine la comenzi, altceva nu fac!
stefana, am vazut ca si tu te-ai intors repede la munca, si tot s-a lasat cu ochisori
acuma ce o fi o fi...daca Dumenzeu vrea sa am bebe de data asta voi avea, daca nu nu, pot sa stau si in cap ca tot voia lui va fi!
va pup pe toate!!

Astept un "miracol" curand...
Mutatia MTHFR A1298C genotip homozigot, PAI - 1 678 5G/5G genotip homozigot, 844 GG genotip homozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefana0909 spune:

Pe buletin scrie Beta Hsg, iar rezultatul pentru negravide este intre 0,00-0,34 ng/ml. Merg maine la Synevo, sa imi mai fac alta analiza.
Miracol, din ce am vazut pe niste site-uri straine, rezultatul s-ar inmulti cu 15 ca sa fie in mUI/ml.
Oricum, conform rezultatului primit care e in chenar, nu ma situez in limitele de negraviditate.
Astept maine sa vad ce imi spun si cei de la Synevo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miracol11 spune:

daca pe buletinul de analiza arata ca te incadrezi la grivide atunci e ok!!
asteptam vesti maine!!pup

Astept un "miracol" curand...
Mutatia MTHFR A1298C genotip homozigot, PAI - 1 678 5G/5G genotip homozigot, 844 GG genotip homozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bombi spune:

stefana, suna la laborator sa-ti explice rezultatul si cum numara ei saptaminile de sarcina.
pt ca modul traditional de la ultima menstruatie nu e; in modul traditional, la 1-2 saptamini nu ai cum sa fii insarcinata. probabil ca se refera la nr de saptamini de dupa conceptie

si daca te hotarasti sa repeti analiza, ori o faci tot la ei sa vezi cum evolueaza, ori o faci la alt lab care da rezultatul in UI si eventual faci si beta3 in caz ca nu esti lamurita.

mult succes!

Edit: Am vazut si ultimul mesaj cu limitele. Pai de ce n-ai spus asa de la inceput?
In cazul asta e limpede: felicitari si sarcina usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela74 spune:

felicitari STEFANA,beta tau este de 132 ,esti cat se poate de graviduta.

se inmulteste cu 15

http://dcmf.daisypath.com/JdXUm5.png

Mergi la inceput