La multi ani Isabella Andreea!(40)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

Fetele de vreti sarbatori in Bucovina mai are rost sa va explic cat e de frumos? .... Anul acesta din pacate eu nu ajung la tara la mine ... sa ma bucur de traditional.... dar ajungem la Bacau si acolo se mai pastreaza din traditii...

Stiti ce imi place mie la sarbatorile acolo... ca iesi din nebunia si agitatia specifica orasului. Acolo lucrurile se sunt "lente".

Silvi tot ce a mancat Alex carnita, ficatel / oua sunt de tara.... Acum ca nu mai sunt oua la tara si cumpar bio...., Carnita am in congelator special portionata pentru el.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

Suzieq noi am folosit tantum verde spray pentru copii la raguseala...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

Ligia Andrei s-a trezit noaptea? Dar ce a patit? el care doarme bine si non stop... Eu cred ca a furat de la tine o bobo Bucuria... cand nu l-ai vazut tu..


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biancabia spune:

Bun gasit!!
Vai imi amintesc, vorba Silviei, de perioada sarcinii.
E bine si pe forum, dar stiam eu de ce nu prea intru. Pentru ca acum doarme Iris si eu ar trebui sa fac mancare si ceva curatenie ca e dezastru aici la noi!
Silvi daca ne urmaresti in fiecare zi de ce nu scrii cate ceva? Indiferent ce. Eu ma dau bine pe langa tine ca daca vin acasa o punem de o intalneala cu cati, evident daca sunteti si voi de acord

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Alexa, multumesc de idee, l-am dat si cu tantum verde.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Salutare dragelor,

Mi-am primit notificare de la posta ca am pachet de la Santa siiii abia astept sa merg in seara asta sa il iau.
Ileana, Ioana: la anul va fi gata casuta lui socrelu, pe drumul Sighetu Marmatiei-Cavnic, asa ca putem pune de-o intalneala traditionala :-).
Silvi: oua cumpar eco din magazin, carne de pui iau eco de la Agricola, de curcan de la ai mei, de vita de la un macelar din Maramures, prieten cu al meu socru. Incerc pe cat posibil sa fie din surse organice, dar peste/ legume/ fructe nu poti gasi doar organice.
Va pupacim pe toate si sper sa intru si mai tarziu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aly_k spune:

si eu sunt pe aici,ma pregatesc pt maine,tinem ziua printesei la noi acasa.
De mancare fac ceva aperitive,salata de beof,salata de vinete si facem pulpe si carne de porc la cuptor si pireu.Tortul m-am hotarat sa il fac de casa.Am sa ii fac poza si am sa vil arat,de fapft am sa fac 2 torturi,din cauza ca luni ii ziua sotului si o sa o tinem si pe a lui tot maine,la noi ii chef dublu.Maine taiem si motul,nu facem petrecere separata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Letitia spune:

Semnam si noi condica azi!

Suntem relativ bine, Sofia si-a revenit dupa o otita, iar maine ma duc cu Tudor la oftalmolog, sper sa scapam de operatia de canal, desi de aproape 2 luni nu ne mai trec infectiile... Eu sunt inca racita, dar macar nu mai am febra si frisoane... trag acum sa readuc lapticul...

In rest sunt foarte agitata cu sarbatorile ca nu am apucat sa iau nimic! Am reusit doar sa trimit "alesei mele" cadoul. Sper sa-i placa!

Iar de sarbatori as face ceva special... gen Maramu'... dar dupa Craciun, ca ala-mi place doar acasa!

Din 20 dec pana in 7 ian sunt in concediu, iar atunci mi-am propus sa petrec mai mult timp si cu voi!

Va pup pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adc spune:

Am zis ca revin si am tot revenit... m-au solicitat piticii, direct de la scoala am fost scurt cu sania intr-o plimbare si pana am mancat, pana am facut temele a trecut ziua...

Luiza, de ce sa nu-l lasi pe Vladut cu tati? Nu stam nici noi o vesnicie, doar sa ne vedem scurt inainte de sarbatori, mai ales ca voi plecati, Cred ca daca nu mai ninge vor incepe si taxiurile sa aiba acces pe stradute, la noi in zona se curata la greu azi zapada.

Fetelor, daca ati vedea cum arata parcul "nostru"... Era mirific ieri, alb, superb, abia puteai trece dintr-o parte in alta pe cateva cararui cat saniuta de late. Am facut bineinteles cateva poze.

Nu pot sa cred ce putin mai e pana la Craciun. Si ma voi enerva iarasi ca si in alti ani, presimt asta. Dar, sanatosi sa fim!

Voi ce ziceti, l-am pacalit pe Cristi si in timp ce era atent la altceva l-am frecat energic cu degetul pe gingie unde stau sa iasa dintisorii si nu a parut sa simta durere, nici n-a clipit. Bineinteles ca daca incerc sa fac asta pur si simplu se fereste si urla. Asta pe maxilarul de sus, jos in afara de faptul ca se vad contururile dintisorilor, gingia arata la fel ca acum 4-5 luni. Il supara sau nu, ca nu mai stiu ce sa cred?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Amelia, nu pot sa-l las asa bolnav, daca se face bine fac tot posibilul sa ajung.

Mergi la inceput