La multi ani Isabella Andreea!(40)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ica7 spune:

si mie mi-ar placea sa ii fac tot de ziua lui taiatul motului, adica de revelion, dar nu cred ca o sa fie barbate-miu refacut ca sa zic ca pot sta si dupa musafiri si dupa el si dupa copil...e complicat. mi-ar fi placut ceva fff restrans, dar la noi asta inseamna minim 8 adulti si 3 copii.

ileana multa sanatate piticotului. trebuie sa ne asteptam sa faca tot felul de minunatii d-astea.

alexandra sper sa incep sa vin cu vesti mai bune.

raluca si alice distractie placuta!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi23 spune:

buna fete dragi, cum am inteles azi e zi de forum deci tre sa semnez si eu condica, stiu nu am scris cam de cand avea bebe Tudor 2 luni dar credeti-ma sunt varza cu timpul, am scris pe facebook, sunt singura cu bebe sotul meu e plecat 8 luni pe an deci...ma cam descurc singurica chiar daca ma laudam inainte sa nasc cu soacra si mama in ajutor...de unde, fiecare are servici si multe altele deci...asta e. oricum ai multumesc lui Dumnezeu, am un copil sanatos, a racit o data doar cu temperatura in rest...Doamne ajuta!!
sa stiti ca sunteti singura mea placere care mi-o mai pot permite...in fiecare seara ma delectez cu povestioarele voastre si chiar daca nu raspund imi place ca v-ati format prietenii stranse, un grup asa frumos si va intelegeti asa bine...
Acum vin si eu cu o intrebare daca nu e cu suparare, voi la bebelusi cand e vorba de oua sau carnita de tot felul, aveti surse de procurat de pe la tara sau le dati si din comert...intreb ca noi avem 10 luni juma si nu i-am dat inca ficatel sau carnita de vita de exemplu...nici oua de fapt, doar vreo doua am avut de la cineva de la curte...dar acum nu mai oua gainile si...astae...
va pup cu drag, sanatate multa bulgarasilor si mamicilor si taticilor si fratiorilor si surioarelor...mi-e dor de voi!!!
PS ca sa vedeti, nici sa schimb poza de profil nu am apucat, oricum, mi-e asa dor de vremurile cand il asteptam pe bebe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitzuza spune:

Vaaai ce imi place cand va vad aici....imi era un dor de voi...
Intre bagaje si un somnic al lui Andrei intru si eu un pic.incerc sa raspund repede :
Alina - venim de sarbatori acasa.
Aerlilian-sanatate lui Tudor- sigur gasesti o solutie sa ii dai medicamentul( eventual sa il diluezi cu ceva care ii place).Asa-i acum baga in gura tot ce prinde ....chiar ier ii spuneam sotului ca ne -am luat aspirator(Andrei) o mica scama o gasise si tb degustata
Adc- ne am pregatit cu hainute groase ,brr -18 e ceva....abia astept sa ii vad reactia maine cand o sa vada zapada..cum a reactionat Cristian?
Suziq-cum e Vladut ?
Dari- sigur esti si tu prin zona da?
Sophia- ce faceti de sarbatori plecati pe undeva?
Ce imi place ca incep petrecerile de 1an noi mai avem un pic dar tece timpul repede.
Multumesc ptr raspunsuri
Revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Neatza si de la noi pe la pranz, am profitat de primul somn a lui Vladut si am dormit si eu jumate de ora ca azi noapte nu prea am reusit.

Lady, m-am uitat la aparatele alea de aerosoli si nu pare nicio diferenta, cauta-l pe cel mai ieftin dintre ele, desi cred ca si pretul e acelasi.

Silvi, eu incerc sa-i dau de la sat pe cat posibil carne si oua. Carnea de pui o am de la mama, oua la fel si cand nu poate mama sa-mi trimita ca e la vreo 400 km ii cumpar oua ecologice din hipermarket. Carnea de vitel a cumparat-o soacra-mea de la un nene si am nimerit o carne foarte frageda, chiar buna. Incearca daca ii dai din comert sa-i dai chestii pe cat posibil bio.

Lali, suntem spre bine zic eu. Nu mai tuseste asa tare, dar de aseara a ragusit, imediat o sun pe doctorita sa vedem ce zice, oricum nu-l mai scot sa-l duc sa-l vada ca e extrem de frig. Se vad imbunatatiri dupa o zi de aerosoli si sper ca la noapte sa dormim mai bine. Nu stiu cum o sa facem sa ne vedem ca daca Vlad e tot bolnav nu cred ca il scot si nici nu pot sa-l las cu taica-sau acasa, eventual duminica sa fug un pic ca in cursul saptamanii nicio sansa, oricum pe vremea asta nu cred ca vine si taxiul la mine la bloc, abia ne-a adus unul ieri de la dr si a si patinat saracu de numa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguttza spune:

Bey, deci io credeam c-o sa crape forumu' azi de cum o sa sarim toate cu postarile pe el! Si cand colo, ce sa vezi?!

V-ati prins, fii'mea doarme, io-n pozitia "lotus", in tzafu' patului, cu ea-n brate.
Lali, drum bun spre casa si intalneala frumoasa cu timisorencele!
Amelia, mi-a placut nespus povestea de la sanius! io nu-s deloc asa sportiva
Anca, nameti mari la voi acolo...si-am inteles ca mai urmeaza.
Visu' meu e sa fac un Craciun in Bucovina si unu-n Maramu', da' imi piere curaju' cand vad zapezi d-astea. Cand or mai creste mandrele, sigur ne vom lua inima-n dinti.

Pupam bulgarashii bolnaviori (Vlad, Tudor, Alexa...) si mamicile aferente!
O zi frumoasa sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

neatza si de la noi ...acum am adormit copilul din dotare care m-a tinut in rasete de la 01 la 02,30 noaptea ..avea chef de zbenguiala..si m-am lasat la mintea lui...o tura de cora si sanius ..
Noi motul cadem cu el duminica ..o sa fie o petrecere in familie(aia mare) cu bunatati si tort si voie buna
Sanie i-am luat un baby-bob de la cora cu spatar 70 ron sta bine in ea si ii si place..dar in zapada parca il pun pe ace asa a facut si azi
In rest suntem ok mergem k spiderman pe toti peretii in 4 labe , avem 6 dinti papam bine, somn ff bine la vorbit acum numai mamam in rest pe limba lui
si acum ma duc sa savurez CAFEAUA cu scorti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Si eu visez la sarbatori in Bucovina si Maramures...Sa vad si eu traditii romanesti adevarate, nu de-astea de...asfalt! Si sa stii, Ioana, ca agentiile de turism au inceput sa aiba oferte generoase in acest sens...dar, deocamdata ramane si la noi tot in faza de proiect...sa ne marim putin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielarusu spune:

buna
semnez si eu condica aici
Mai fetelor dupa 6 zile de tratament cu antibiotic picea mea tot mucioasa este mucii sunt undeva in gat, dar nu mai face febra si nu mai tuseste des si asta ma bucura enorm, ma gandeam sa cumpar un aparat de aerosoli dar nu stiu de care ce-mi recomandati? vreau cat mai repede sa scape fata de muci si sa nu o mai chinui cu batista bebe. ca e jale mare numai cand vede aspiratorul.



mamica de Maria Elisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gianina1983 spune:

Ligia si tu maica facui harachiri anoapte?.
Beii da greu se misca treaba pe acileahai fetele mai cu viata ca acus se termina ziua

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Sa va povestesc ce mama denaturata sunt: cum nu am dormit azi noapte am profitat cand a dormit bulgarasul bolnavior si nu i-am pus mancarea la foc ca el oricum nu manca legumele si am zis ca fac ceva repede. Cand m-am trezit i-am pus 2 morcovi mici si pricajiti la foc cu o bucata de pastarnac si am aruncat peste niste legume congelate special pentru el de maica-mea.Le-am lasat acolo sa fiarba pana mi-am baut cafeaua si ce am mai facut eu pe aici, am pus si un ou la fiert care evident ca nu a fiert destul si nu am avut un galebnus intreg ca am ales ce era fiert bine, le-am bagat toate la blender si a mancat Vlad al meu tot, daca mai era cred ca ar mai fi mancat. Solutia de acum incolo e sa nu ma mai stresez si sa-i dau sa manance ce vrea si cum vrea, ca vad ca functioneaza mai bine. Si cred ca oricum are o problema de textura, ca azi au fiert cam mult alea si erau si fleosicaite de la congelator.

Gabriela, in revista de la helpnet am vazut ceva aparate de aerosoli la promotie, eventual vb cu Lady ca si ea cauta.

Vlad nu mai tuseste asa tare, dar e atat de ragusit saracu, mi-e o mila de el de numa. Ileana ce i-ai dat lui Tudor pentru laringita? Stiu ca el a fost ragusit mult timp. Dr de familie imi zice sa-i dau aerius seara la culcare, trebuie sa ma documentez sa vad ce e cu aeriusul asta.

Mergi la inceput