Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (17)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirela77a spune:

seara buna,

am intrat sa va salut si sa va raportez ca am ajuns cu bine de la ploiesti. drumul a fost curatat impecabil (DN1)si am bagat pan la 120 la dus, ca era ziua si pan la 80-100 la intors ca era noapte si e mai nasol cu luminile din contrasens.

anitta si sper sa iesi repede din starea ce te-a cuprins, iar cu zacusca m-ai dat gata, eu sunt mare amatoare, dar nu fac si mai iau cand si cand idn comert, ceea ce e o mare porcarie, nu am gasit nici macar o data o marca care sa zic si eu, da domne, asta e zacusca. dar deh...

virgi, elly Ce sincron sunteti! desi va despart vreo 500 de km daca nu mai bine

aever, misto cu omul de zapada
am facut si eu anul trecut dar anul asta nu am timp.
am adus in schimb o sanie de la vs si poate toata iarna reusesc sa ma dau si eu.

azi am dat la lapota de mi-a iesit pe nas! m-am si enervat k sunt 2 barbati in casa si ma chinui singura. dar socru s-a dat lovit de gripa, iar sotul avea o stare mai nu stiu cum. ma rog, pan la urma am plecat cu nervi la ploiesti, dar m-am calmat pe drum (cu 120, ca e masina in rodaj si nu am voie mai mult. oricum 140 e maxim :D, are motor de 1)

maine dimineata dau o fuga pan acasa, la ai mei, ca sotul are festival la craiova si decat sa ard gazul de pomana pe acolo mai bine ma duc acasa ca de sarbatori oricum nu ajung.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela77a spune:

anitta, interesanta asta cu sezatoarea de craciun! ma bucur ca ai ocazia sa poti merge ca stiam ca sotul e mai tot timpul plecat si nu ai cu cine o lasa ope iulica sa te poti rupe si tu un pic. aveti tot felul de obiceiuri frumoase in moldova.
de ex, mie mi s-a parut f interesant cum se fac la vs balurile. adica la noi de bal sau de banchet mergeam intr-un local cu profesori si mancam, dansam si asa trecea evenimentul. pe cand la vs e altfel. se organizeaza si merg intr-o excursie de cateva zile in diverse zone ale tarii. frumos, zic!
apoi, sotul care merge cu colinda in ajun si cu uratul pe 31. la cta nu am vazut nicicand asa ceva. bine, ce e drept, nici baietii nu merg din apartament in apartament ci doar la patroni. oricum au un cor pe 4 voci si i-am ascultat si eu anul asta ca i-a inregistrat sotul, ca sa lase amintire si un cd celor pe care ii colinda - in premiera.

elena , poate ar fi fost bine sa te rupi si tu un pic din cotidian, desi stiu ca e greu cu bebe ca nu ai cu cine sa il lasi dar poate reuseati sa gasiti o solutie.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela77a spune:

La multi ani pentru toti sarbatoritii zilei!

virgi, interesanta faza cu dorinta de la 12:12 de azi, dar cred ca pe la ora ceea tocmai eram botoasa ca m-am luptat singura cu zapada si eram plina de spume.

va imbratisez si va doresc o noapte linistita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 2liniute spune:

intru repede inainte de nani.. greu a mai adormit..
va multumesc frumos pt urari
anita noi avem cagula de la hiphip din lana http://www.hiphip.ro/products/caciula-tip-cagula-din-lana-merinos si bumbac http://www.hiphip.ro/products/caciula-cagula-bumbac-organic-elephant-hood
noapte buna

Anca-> mamica fericita cu pui minunat Rares Mihai (12-06-2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joana2672001 spune:

Pt gat si noi ave, de la H& M gulerul care este foarte foarte bun. Si nici nu e greu de pus, adica intra usor pe cap. Caciulite o folisim pe cea primita la acoperitoarea pt marsupiu de la hiphip.

Si eu il spal dimineat cu apa termala pe fata, nu m am gandit initial ca nu ar fi oki:)))).
Anitta si Cristian are de vreo 2 sapt in coltul gurii o pata rosie uscata asa, m am gandit ca e de la frig si l am tot dat cu atoder insa nu trece. O sa caut o crema spciala pt vreme rece.

Aever, apiderm. Doame cat am mai fol crema in facultate si de ceva ani am uitat de ea. De abia astept maine sa ma duc sa o cumpar


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joana2672001 spune:

Sa va povestec cu ce ne am distrat noi aseara si in seara acesta.
Aseara am primit salteau pt care facusem comanda si aia care au livrat o au lasat o la intrare in scara ca cica pana acolo e inclus transportul si nici nu au vrut sa o duca pana la 7 contra cost. Ufff o luasem pe aratura de nervi In fien a venit sotul, si am zis sa l duc pe pitic la vecina de sub noi acre il iubeste mult si se joaca cu el, ca sa l ajut. Mai fetelor, in 5 min se auzea pe toata scara de cum urla. Asa nu a plans niciodata, ar niciodata, s a speriat si batrana, ne am speriat si noi, si cand l am luat in brate a tacut si a inceput sa rada. Eh am zis sa incercam iar, l a luat doamna cum a simtit o iar plans si tipa , cum l am luat cum rasete si voie buna.
Cncluzie eu am stat in casa cu piticul si sotul a carat singur o saltea imensa pana la 7.

Bun , astazi eram invitati la o mini petrecere si am chemat o matusa sa stea cu piticul. Nici nu ne am asezat bine la masa, localul e la 5 min de noi, ca am primit tel din care nu am inteles decat zbierete copilului. otul a fugit acasa repede sa l gasesca umflat si vanat de plans. Cum il lua matusa in brate cum se punea pe urlat.

Concluzia, din ian o sa chemam bona care v a sta cu el din aprilie , sa se obisnuiasca cu ea. Nu mi vine sa cred cat poate fi de dependent de mine/noi. Nu as fi crezut vreodata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andra_C spune:

Joanna, doamnele respective au riduri, adica sunt in varsta? Fii-mea plangea cand o luau oamenii batrani in brate si vad ca a inceput si bebe de cateva zile. Cu cei cu pielea intinsa nu are d-astea bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Ioana exact asa este la noi, chiar mai grav, cum se uita cineva necunoscut (adica oricine altcineva in afara de mine sau de sot) de aproape la el incepe sa urle, da in ce hal. De luat altcineva in brate deja e exclus de mult.
Ylari rezista mami, sunt in acelasi ra..t pana la gat, simt ca innebunesc, il tin in brate non-stop si nici sot pe acasa nu prea prind, se fofileaza si asta ...
Va pup , ma duc sa bag ceva de stomacel si nani, maine sa vad cum fac sa-mi fac si o blida de mancare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

MIRRELUS,ma bucur ca ai calatorit in siguranta.Ce n-ai zis ca vrei zacussca,ca iti aduceam un borcan original de la soacramea cand ne-am intalnit....Da mie imi trebe din aia calda de la Anitta din oala exact cand stinge focul
JOANNA,ce spui tu acolo cu piticul...eu l-am mai lasat daca nu o data pe saptamana,macar la doua saptamani cu o prietena in weekend si am mai fugit la cate un film si a fost tare cuminte.E drept ca-i si sor-sa in permanenta prin preajma,dar o place tare mult si pe tipa,rad se joaca impreuna.Si eu am vorbit cu o potentiala viitoare bona sa vina treptat cate o ora doua in vizita la noi sa se obisnuiasca plodu cu ea si poate din ianuarie colaboram serios.Chiar ,voi ce mai stiti de preturi la bone(cu ora,cu ziua,lunar) si cum variaza daca mai presteaza si alte servicii (de ex curatenie,mancare)?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicityhope spune:

multumim de urari - la multe lunite si bebeilor vostri!!
Am citit ca onuta s-a facut "laptareasa" adica isi face in casa brinza si iaurtul- dar pt celelalte a indraznit cineva sa dea iaurtel din comert?
dar brinzica ?
Clara in afara de Stonyfield, mai stii o marca de yogurt organic?
Tu ai dat la baieti asa ceva ? daca da, ce ai folosit?
Multumim de raspunsuri anticipat

mamica de Sanducu

Mergi la inceput