Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (17)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxana_nt spune:

Anitta daca pe mine ma intrebai i-am facut Infanrix de 2 si 4 luni.Cel de 6 luni il voi amana vreo 2 saptamani cred,ca vom fi plecati din Bucuresti.

Roxana, mami fericita de Robert Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

Da, pe tine te intrebam, nu stiam daca ati facut si Synflorixul sau Prevenarul.
Eva, naspa experienta cu iesitul vostru temerar pe-afara. Nici Iuliei nu-i place cu gura acoperita, nici macar cu capul acoperit. Asa ca primeste caciula in drum spre parter, cand e distrasa de ce e in jur, iar fular deloc, inca nu i-am cumparat. Mai reusesc cu chiu, cu vai, sa-i innod cate-un baticas, sa fie totusi ceva pe-acolo. Mi-ar placea sa aiba o caciula din aia cum aveam noi cand eram mici, cosmonaut. Oare se gasesc? Blanoasele nu-i plac are una subtirica acum, nu prea se preteaza la frigurile ce urmeaza.
Ma, ce treaba, cand ma grabesc si eu sa o duc la dr, acum si-a gasit sa doarma mai mult! Mai mai...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana_nt spune:

Nu am facut synflorix sau prevnar pt ca dr nici nu mi-a zis de ele.Ma voi informa mai mult si la urmatoarea vizita la dr vom discuta.

Roxana, mami fericita de Robert Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns enona3006 spune:

Astazi venim noi cu tortul, multumim frumos de urari. Deja sunt 7 luni si sarbatorim astazi pe 12/12/12 hehe. Nu sarbatorim in vre-un fel anume, doar ca de doua zile am hotarat sa reiau plimbarile in parc, asa ca am iesit si azi vre-o doua ore. Era superb in parc, soare, zapada, dar frigut ce-i drept. Acuma e destul de complicat, caci n-am stat sa dezapezesc masina asa ca ne-am deplasat cu ratb-ul, dar m-am deconectat cum nu ma asteptam.
Anitta imi pare rau sa aud ca tocmai tu esti in butoi, iti trimitem niste zen de sarbatori ca sa iesi repede de acolo. Elena iti trimitem si tie un plic mare cu zen
Aever tare frumos bradutul, asteptam poze si cu omul de zapada. Felicitari pentru progresele printului, taman bine acuma o sa se poata tavali in zapada si de pe burta pe spate si invers .
Eva nu te descuraja ca ati ratat iesirea, recuperati voi maine.
Cat despre "si sotii spun lucruri traznite" am si eu una: urla copilul de mama focului in grija sotului, iar el foarte senin: lasa-l ca se distreaza

La multe lunite pentru Iustin si Rares. Va las ca ma bat cu fi-miu pe tastatura. Am reusit sa mai pun niste poze din ultima vreme.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andra_C spune:

Anitta, eu le-am luat incalzitoare de gat, adica partea de sus a unui pulover pe gat. De la H&M cu 10 ron. Sunt excelente, am scapat de grija gatului. Daca nu ai pe langa tine, iti iau eu cand merg intr-un mall.

Exista si caciuli de care zici tu, parca am vazut, dar nu mai stiu pe unde anume.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

La Zara sunt caciuli din acelea cosmonaut ,i-am luat eu lui LC...sa-l vezi ce mufa are...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Deci urasc iarna!

LA MULTE LUNITE SARBATORITILOR imi cer scuze dar sunt grav avariata la mansarda si abia mai functionez da, deci maraiala continua e varza cu carne.
Cred ca or sa-i iasa toti dintzii de-odatala cat e de nervos.
Nici nu mai stiu ce sa raspund si cui, dar am zis sa scriu sa mai dam si noi un semn.
Mda... oare mai dureaza perioada asta de kkt ca nu mai pot...



Va pupez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BelissimaEva spune:

Virgi, intra si incurajeaza pe Ylari !! Spune-i ca perioada asta nu tine DECAT pana la vreo 2.5 ani
Hai mamico, multa putere iti doresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

Da,EVA,...2,5 ani chiar 3.Si poa sa inceapa sa-l spele pe jinjii daca tot n-are dinzti..radem noi ,da scroafa-i moarta-n cotetz...Eu am tras-o pe pielea mea,in prima saptamana din decembrie ne-au erupt 4 dinti unul dupa altul si a fost JALE...
Iaca ,dau cu ZEN pe jos sa se mai topeasca zapada si deznadejdea din sufletele mamicilor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana_nt spune:

Vai vai vai...eu stau chitic aici si ma uit la voi si ma gandesc cu jale ce ma va astepta si pe mine .Mult zen Ylari iti doresc,am avut si eu perioade din astea de kkt.

Roxana, mami fericita de Robert Andrei

Mergi la inceput