Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (17)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

ANITTO,da 6 dinti...sa vezi ce ne musca cu ei.Imi pare rau ca te necajesti asa de una singura,treci si varsa butoiul aici.
AEVER,oricat de bun si bineintentionat ar fi barbatul(al meu este unul din aceasta categorie) va alege mereu calea mai usoara ,mai comoda,asa cum femeia are din instinct spiritul de sacrificu...mama ramane mama,orice ar fi.Ce frumoasa tema ai primit pe azi...ma duc sa fac si eu un omulet mic la geam ,ca la ce zapada am pe pervaz..
Pt iritatii de frig incercati cremele cold cream de la Klorane,Avene...sunt special concepute pt piele sensibila,uscata,iritata,supusa la” intemperii”
ANDRA,sunt aici si incep sa-mi incarc usor-usor bateriile.cred ca incep sa-si faca efectul ”dinozaurii”
ELLY,la noi n-a tinut minunea si as noapte,...a mancat bebe de vreo doua ori ,s-a foit...oricum n-a mai urlat pasional.La voi cum a fost?
RARES,IUSTIN,EMILIAN,LA MULTE LUNITE,PUI FRUMOSI!
O zi buna de 12.12 .2012 ,va doresc!Sa va puneti o dorinta la 12 si 12 minute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BelissimaEva spune:

Neatza dragelor,
LML pentru Emilian de Enona, Iustin de Bytzzaa si Rarer de 2Liniute!
Aever, multumim fain pentru cafeaua tare ca am mare nevoie .. am dormit azi-noapte doar 4 ore si sunt zombi
Anitta, sunt foarte interesanti pantalonasii pentru carut dar nu cred ca am sa ii iau pentru ca are deja 3 combinezoane cosmonaut f groase si nu ar incapea cu totul in carut .
Suportul de pahar si umbreluta le am si eu si tareee folositoare mi-au fost pentru ca mandrul meu este ca un varcolac cum pica o raza de soare pe fatzuca lui, incepe sa se transforme iar suportul l-am folosit pt sicla e apa
Da,am iesit aseara la plimbare cand de abia fulguia dar in scurt timp a inceput sa ninga gravvv dar carutul a facut fatza cu mare brio. Pentru ca batea si vantul foarte tare, am pus husa de ploaie si vreau sa iti zic ca a fost exceptionala pentru ca am ajuns oameni de zapada acasa
Virgi, aveti 6 dinti deja?? Moaaaaaaaaa pai mandrutul meu nu are nici un gand, nici macar gingia inflamata nu o are
Imi vine sa rad, sincer, cand aud ca se recomanda sa se spele gingiile . Nu este cam exagerat totusi, cam prea mult exces de zel?
Andra, pai ne vedem dar ne asteptati? Voi o sa fiti la 11:00, noi la 12:00...
Stie cineva , ceva de Albinutza?
Alma, felicitari pentru alaptarea exclusiva
Ce iti mai face piciorul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BelissimaEva spune:

Ahh , am uitat sa iti zic Anitta, ca baietelul prietenei mele a fost mult timp iritat in jurul guritei si dupa multe cercetari au descoperit ca de vina era saliva lui .Daca ar fi fost de la ceva mancarica, cred ca s-ar fi iritat si prin alte parti, nu numai la gurita.
Sa va zic ca Dorian a inceput sa ma muste de sfarc si mie acum imi vine sa ma urc pe pereti de durere ?? Dinti n-are , dar gingiile le foloseste cu mare har

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 2liniute spune:

am ajuns si noi la 6 luni :) am inceput si div cu morcovel si rad de patrunjel.. nu prea e incantat.. se uita lung si a papat putin .. 2 lingurite sa spun...
multumesc frumos eva de urari , mi-a placut asa mult poza cu Dorian zambind ca am zis sa-l prind si pe Rares ( nu prea sta cand vin cu aparatul, se uita lung si nu mai rade..)
la mai multe lunite fericite Emilian de Enona, Iustin de Bytzzaa!!!

Anca-> mamica fericita cu pui minunat Rares Mihai (12-06-2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana_nt spune:

Neatza mamici
Raportam o noapte mai odihnitoare,puiul a dormit 5 ore jumate neintrerupte .Apoi s-a trezit iar dupa 3 ore,dar asta nu mai conteaza .Acum sper sa nu se constipe ca sa putem merge in continuare cu aceasta faina de orez.
Nu v-am spus cat de mult ii place piticului meu atunci cand ii cant si nu va imaginati ca as avea vreo voce.
Virgi mi-a placut la nebunie cum ai descris barbatii.Mare dreptate ai .
Andreea astept o poza cu omul de zapada .

Roxana, mami fericita de Robert Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana_nt spune:

La multi ani Emilian Augustin,Iustin si Rares Mihai,sanatate multa si putere parintilor.

Roxana, mami fericita de Robert Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 2liniute spune:

sper sa se vada poze de 6 luni... maine mergem la vaccin, urati-ne noroc

Anca-> mamica fericita cu pui minunat Rares Mihai (12-06-2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana_nt spune:

Fetelor cu bebei mai mari,am o intrebare:cand au terminat cu regurcitatul?

Roxana, mami fericita de Robert Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BelissimaEva spune:

Roxana, i-ai facut faina de orez cu formula? A iesit asemanator cu budinca de orez?
I-am facut si eu ieri, budincutza de orez ( orez cu bobul rotund fiert bine in apa) si i-am pus banana pasata sa o indulcesc (voi incerca si cu mar sau para). A iesit o minunatie si piticul a haplait fara sa respire vreo 100ml

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana_nt spune:

Da Eva i-am facut aseara.I-am facut un biberon de 180 apa cu 6 masuri lp si 1 masura faina de orez,ca sa nu se ingroase prea mult si nici sa nu simta diferenta mare de gust.Nu cred ca a sesizat mare schimbare,nu parea.
Of fetelor as vrea si eu sa ma urnesc si sa incep sa-i fac supita,pireuri de legume,dar asa mi-e o leneeee.Momentan ii dau doar suculet de mar.
Aaaa am uitat sa va zic.De dimineata eram cam nauca de cap (de la prea mult somn) si am uitat sa-i incalzesc apa pt laptic,i-am turnat direct in biberon si i-am facut laptele.Nu intelegeam apoi de ce se cam stramba mister .

Roxana, mami fericita de Robert Andrei

Mergi la inceput