Piersicute de iulie august (13)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

la multi ani sarbatoritilor de azi!

ada, multumesc ca ai intrebat de mine . de vineri seara am fost cu eric la spital fiindca a facut o obstructie renala - de aseara ne-a invoit dr sa venim acasa, dar mergem la spital de doua ori pe zi pt tratament.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria0408 spune:

Buna fetelor!

Multumim mult de tot pentru urari si cu intarziere dam si noi o felie de si un fresh.

Ilenuta - La Multi Ani, sa te bucuri ani multi si fericiti alaturi de cele trei comori ale tale.



pentru toti cei mici, precum si pentru toti ce isi serbeaza azi ziua!

La multi ani Robert Nicolas al Porumbitei.

LM lunite Ecaterina!

Noi am avut ieri o zi mai agitata, bebe cam nervos, a mancat putin, a salivat la greu, a domrit fff agitat, trezindu-se plangand. Se vad mugurasii albi sub gingie, dar cred ca mai trece pana apar dintisorii..

Ieri am inceput si curatenia generala de Craciun, spalat geamuri si perdele, in toata casa. Tura urmatoare saptamana viitoare..

Am pus si noi poze noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ARUBA spune:

Neata fetelor! Sper ca a venit Mosul la toata lumea! La multi ani sarbatoritilor!

Eu una sunt depasita, nu prea mai tin pasul cu voi, abia apuc sa citesc pe telefon cand alaptez (mi-am luat laptop dar e la fratele meu sa ii instaleze programe pe el). De documentat ce sa mai zic, sunt in urma rau de tot, n-am auzit de niciuna din jucariile de care vorbiti voi, traiesc in pestera se pare. Girafa i-am luat si eu ca am auzit la voi,si ii place mult, am pus poza sa vedeti cum o molfaie. Imi par in schimb interesante alea Lamaze, in ce magazine se gasesc ca as vrea sa le vad live sa ii aleg ceva pt Craciun.
Am umblat si noi aseara la Mall sa ne intalnim cu Mosu, asa pe fuga ca am ajuns pe la 21 dupa ce am culcat pitica. Cu somnul as zice ca sta bine, doarme prima repriza cam 8-9 ore legate. Nu mai e ca la 3 luni cand dormea 10-11, dar din ce inteleg pe aici, tot e ft bine. Desi mi se pare ca mananca putin, cate 1 san / masa cu exceptia mesei de seara cand o pun la amandoi, vad ca ia ft bine in greutate deci ceva tot asimileaza.
Eu muncesc la greu la dulciurile astea, tot nu e gata lista de retete definitiva, mai facem teste. Ma rog, avansam usor usor.

Porumbita: sa va fie de bine excursia, am vz poze, totul ft misto

Ali : te invidiez ca esti in Germania acum in perioada sarbatorilor

Roxy: keep calm , o sa treaca si faza asta, si noi am trecut prin crize acum o luna si n-a tinut mult, s-a calmat de la sine, tot nu stiu de ce facea asa

Ile: la multi ani!

Ada: deci viermele ala e papusa Wayne? ala din bile? cat costa?




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Balanta, multa sanatate lui eric.
Aruba, ada a pus linkul cu pagina principala. Wayne nu e viermele ala din inele. Vezi ca e o casuta de search, scrie acolo wayne si il gasesti. Lamaze toys eu am vazut in mall intr-un magazin care se numeste Dinoland. Nu stiu in Bucuresti daca este. Eu sunt fascinata de lamaze astea dar mi se par si scumpe.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ARUBA spune:

Balanta, ce inseamna obstructie renala! Sper sa ii treaca repede lui Eric, va pup si multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

Aruba, e fara punctul de la sfarsit:

http://parents.kskids.com/parentdetail.php?pid=4

Balanta, sanatate! E legat de hidronefroza?

La multi ani pt sarbatoriti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ZIZOU spune:

Salutare fetelor, va las o felie de tort de ciocolata ( preferatul meu ) pentru ca azi e onomastica mea.

Valy, sa nu crezi ca a mea mananca constant 210 ml lapte, doar seara si cam la 2-3 zile.Ieri de exemplu a mancat doar 170. Peste zi 100 maxim 130.

Nu mai stiu cine zicea de soacra ca a vizitat pitica de 6-7 ori. Te-am luat la faza asta, a mea a venit de 2-3 ori in 4 luni fara o saptamana.

Legat de cadouri care nu sunt bune, socaram-mea i-a luat piticei cand a iesit din maternitate un body pentru 9 luni. In conditiile in care ea avea doar 50 cm.

Delia, eu o tin pe a mea in fund in poala mea, i-am ridicat si spatarul caruciorului destul de sus. Nici gand sa ma impotrivesc vointei ei. Mama...si are o vointa....

In alta ordine de idei, mi se pare ca a luat cam putin in greutate, dar masuratoare finala va fi pe 13 cand mergem la vaccinul de 4 luni.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

lui eric i s-au blocat vineri dupamasa rinichii si asta s-a manifestat prin faptul ca a urinat cantitati insignifiante, mult prea mici comparatv cu lichidele ingerate. a fost toata dupamasa f f plangacios, neputuand sa il consolez cu nimic. la masa de la ora 18, a varsat in jet absolut tot ce a mancat. a fost cumplit, am plans cand am vazut in ce hal a varsat. ala a fost momentul in care m-am imbracat am mers la spital. (nefroloaga lui a fost la curent toata dupamasa cu non-urinarea lui si mi-a spus cand sa merg la spital; din pacate ea nu era in oras - a fost weekendul ala prelungit cu 1 dec).
este adevarat ca el s-a nascut cu hidronefroza bilaterala, dar era monitorizat lunar prin analize si eco. si totusi, inevitabilul s-a produs. momentan are 3 diagnostice, dintre care ala cu hidronefroza este cel mai "light".
nu pot sa va explic in cuvinte cat am suferit ziele astea cand il vedeam cum se uita in ochii mei si plange cand ii puneau flexula aproape in fiecare zi in alta vena, ca are niste vene f f slabe, cand il vedeam cel mai mic din toata sectia de nefrologie pediatrica, cand marti a plans aproape continuu si dr-a mi-a zis ca probabil are crize de rinichi.
daca rinichii se refac ok pana in ianuarie (momentan tesutul lor este afectat), ii vom face atunci un uro-rmn, ca sa stim daca blocajul a fost legat de hironefroza sau nu si daca are nevoie zilnic de antibiotic.
daca va fi vorba de o interventie chirurgicala, nu o sa o facem in romania.
conditiile din spital au fost groaznice, dar dr-a este f f buna pe domeniul ei si asta cantareste mai mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

balanta multa putere sa fiti alaturi de pitic;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dannett spune:

Multumim pentru urari, va invit la o praji ;)
La multi ani tuturor Nioletelor si Nicolailor!
Sper ca a fost darnic Mosul cu voi.
Noi ne-am trezit cu zapada, deja ne gandim la celalalt mos.

Mergi la inceput