Piersicute de iulie august (13)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura32

Partea proasta ( pt mine) cand sunt bunicii prin preajma , e in lumea lui . Banuiesc ca pe mine ma simte nervoasa .

Mami de Andrei ( 3 Iulie 2012)


si la mine la fel e...Antonia e cel mai cuminte copil cd e cu buni...clar ii simte k sunt mai calmi, mai linistiti si mai rabdatori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Girafa Sophie e 10-12 lire cu tot cu transport pe ebay, noi, in cutie
http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_trksid=p5197.m570.l1311&_nkw=sophie+the+giraffe&_sacat=0&_from=R40

Multumesc de sfaturi, dragelor.
Laura - ai PM

Ilenutza - la multi ani fericiti alaturi de familia ta! Ce m-as infige intr-o felie de tort .. sau in orice DULCE

Referitor la Wayne/Julie, daca doar repeta ce spui, atunci va recomand si Talking Tom care face ce face si aplicatia de pe telefon.. repeta ce spui


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fleurdelise spune:

Salve trupa,

A venit Mosu, ati fost cuminti?

Mai fetelor nu credeam sa am asa o noapte. Aseara a adormit tare greu, pe la 9 si ceva cu leganare intensa pe genunchi, cand el pe la 7 era deobicei adormit. Si s-a trezit la 6 fara ceva! Pffuii, sper sa se mai repete minunea!
Inca o chestie, mare dreptate aveti ca ne simt nervoase si, in general, preocupate. Va ziceam ca-l alaptez in living, pe canapea. De obicei cu ochii la tv sau la laptop, sau vorbind cu consortul iar bb in ultimul timp e f distras de toate astea, papa putin si haotic. Azi dimineata tot asa, citeam la laptop, beam suc, mancam o banana. a supt el ceva dar putin. L-am luat si l-am dus in dormitor in pat cu mine,ne-am instalat confortabil, draperiile trase, atmosfera de noapte. Ei, a papat o ora, la un san, dupa care a adormit frumusel langa tzatza, cu manutza pe ea sa nu o piarda...si am mai dormit asa amandoi 2 ore, pana la 9! Doamne bine a mai fost! Ma simt si eu odihnita, cu capul limpede... ceea ce nu mi s-a intamplat demult .
Concluzie: bb-i sunt la o varsta la care prea multi stimuli ii perturba, ora mesei tb. sa fie in liniste, mai ales seara si la prima ora dimineata.

Porumbita, iti doresc sa te linistesti si tu, vacanta a fost un prim pas, nu mai organiza atatea chestii, stai si tu linistita de sarbatori.

Ilenuta, la multi ani ! fericire si bucurii zi de zi alaturi de minunile tale. A mai iesit vreun dintisor la printesica?

Michelle, sanatate. Sper ca te-ai "dres" cu un picut de regim si fara medicamente.

Roxy, o pup pe Antonik sa ii treaca agitatia, altceva nu mai stiu ce sa te sfatuiesc . Oricum avem toate rezerve nebanuite de rabdare.

Laura, deci vinovatul era pastarnacul, macar stii acum. Sincer fetelor, pediatrii astia-s pe alta lume, dati-le copiilor cate un singur aliment ca n-o fi foc, doar nu e nici o graba sa le introducem 2-3-4 odata si apoi sa ne scarpinam in cap care o fi produs alergie. Va doresc tot mai multe nopti de somn neintrerupt!

Ma intreba cineva daca pe Eric il mai dor dintisorii dupa ce au erupt...ei bine, da, acum nu stiu daca incisivii sau gingia in locurile unde vor iesi urmatorii. Parca s-a mai atenuat totusi durerea avand in vedere ca aseara si ieri a mancat bine (durerile se manifesta de obicei in timpul meselor).

Pupici si petrecere frumoasa cu cei mici de Mos Nicolae.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

La multi ani, Ilenuta!

Distractie placuta mai ales celor cu copii cu ghetute mai mari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_80 spune:

Ile Vera ne-a dat pontul intr-un post anterior, asadar La multi aaaaaani!!

Porumbita m-am hotarat la cea de la victoriei - little angels club, dar inca mai sper sa gasesc solutii sa nu-l duc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

La multi ani Ile.
Fleur, ma bucur ca esti odihnita. Intr-adevar am ajuns si eu la concluzia asta. Mancatul e o activitate cunoscuta si deci plictisitoare cand sunt alti stimuli noi de cercetat.
Porumbita, sper ca vacanta v-a mai detensionat totusi putin. E normal pentru sotul tau sa se simta inca trist si apatic, dar are motive sa iasa din aceasta stare. Copiii cred ca sunt cel mai puternic stimul.
Roxy, parca tu ziceai ceva de o ciupercuta pe care ai cumparat-o si v-a distrat. Nu dai link? M-ai facut curioasa. L-am cautat si pe talking tom de care zicea Michelle. E tare simpatic. Vad ca e recomandat doar peste 4 ani...wow....
Va pup ca am o gramada de treaba, dar daca nu scriam acum uitam pana mai tarziu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Salutare, si un Mos Nicolae bogat. LMA ILENUTA! Eu sunt super ocupat#259; la birou. Luni ne-a programat la kineto.Miha, cred ca #539;i-ai revenit cu stomacul.ALI, sunt convinsa ca e superb in Germania in perioada asta. POrumbita, foarte frumos povestit.Fetelor, am început sa stau prost cu neuronii.DELIA, mai pune-mi si mie pozele ca nu mai #537;tiu pe unde le g#259;sesc. o sa pun linkul cu Papusa. wayne.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_80 spune:

Asta e ciupercita? https://comenzi.farmaciatei.ro/product_info.php?products_id=10026321
Asa e, nu sunt 3, e una singura, iar pretul difera. Cea verzulie e 40 ron, cea bleu e 34. I-a adus-o mosul lui Patrick, si pe sopfie (tot de la farm tei pt cine intreba)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

http://parents.kskids.com/parentdetail.php?pid=4. Fetelor asta-i linkul.Of , nu se deschide nici laptopul si tableta nu scrie cum trebuie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Vad ca numai eu bantui pe aici.Nectarel doarme f#259;r#259; nicio treaba.IOANA, e#537;ti suparata r#259;u de vrei sa pleci.Eu ar trebui sa încep diversificarea.O sa aflu pe 15 de la profanare.sunt intr-o mare ceata. Avem 6500 kg, dar e mai mic de în#259;l#539;ime are 62 de cm, acum o fi cu 1 sau 2 mai mult.

Mergi la inceput