FIV CU DR VADUVA - CRAIOVA (2)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lumimar spune:

La multi ani Romania,La multi ani fete dragi!
Sa umpleti capitolul nou numai cu vesti bune


Mamica de Maria Irinuca(20.06.2011)
Multumesc Doamne!

Ambele MTHFR heterozigote, o sarcina obtinuta natural in martie 2012 oprita in evolutie la 9 sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marage spune:

Buna seara fete dragi!

Ileana, asteptam vesti bune!

A fost liniste pe aici in we. Nici eu nu am intrat pt ca nu m-am simtit bine. Greata si varsaturi..... Nu pot manca mai nimic.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana1983 spune:

Salut!
Din pacate nu vin cu vesti bune...beta hcg valoare 1,1...deci negativ...ma cam asteptam la rezultatul asta!
Urmeaza o luna de pauza,iar in ianuarie as vrea sa clipsez trompele la o laparoscopie...o sa-mi fac o programare la dr Vaduva...stiu ca face si el laparoscopii...stiti cumva la ce spital sau face la el la clinica?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marage spune:

Ileana, imi pare rau. Cuvintele sunt de prisos.

Stiu ca dr Vaduva face histeroscopii la Clinica, dar de laparoscopii nu stiu. Cel mai bine ar fi sa intrebi acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalii spune:

Buna Ileana, aceeasi problema ca tine am si eu , sau mai bine zis am avut....
Trompe impermeabile..... o sarcina extrauterina si trompa dreapta pierduta, o laparoscopie si trompa stanga neputand fi desfundata am legat~o.
Acum mai depinde si de medici, Dna dr la care mergem si care imi stia problema dupa extrauterina si dupa o histerosalpingografie,mi~a explicat destul de clar ca singura mea sansa de a avea copii esteFIV.
M~am resemnat, am suferit am trecut printr~o depresie oribila...insa am revenit cu noi forte la dr COTARCEA , caci la la mergeam inainte,si mi~a explicat pas cu pas ce trebuie facut
IN PRIMUL RAND operatia de laparoscopie pt a vedea trompa ramasa, daca mai aveam o trompa mai aveam o sansa, asa k mi`am legat~O,dupa care au inceput analize pt fiv. Initial dr m~A trimis la bucuresti la clinica columna, dar alegerea mea a fost sa raman acasa si sa merg mai departe cu dl dr vaduva
SINCERA SA FIU PUTIN CURAJ IN HOTARAREA ASTA MI~A DAT SI MARAGE, VAZAND REUSITA EI , MI~AM ZIS CA TREBUIE SA REUSESC SI EU
Dl dr opereaza laparoscopic in clinica sa insa costurile sunt cam mari undeva la 500 de euro, eu m~am operat la sp 1 la dl dr MARGARITESCU, UN OM CU SUFLET MARE , dca te~ar interesa ti~as putea da mai multe detali despre dansul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalii spune:

Frumoase simptome de graviduta, sper sa iti treaca cat mai repede
Mara, la tine cat timp a durat tratamentul pt fiv?
Daca tot o sa am un bb prin fiv , poate sunt putin exagerata, cuvantul programat e mult spus, dar eu am vrea sa nasc undeva in noienbrie sau la sfarsitul lui octombrie
de zile intregi caut pe aici cat poate dura o sarcina si cum se numeroteaza sapt, dar nu prea am inteles, la dr o sa ajung sapt viitoare pt histero si o sa~l inteb si pe el despre durata tratamentului dar sincer poate par putin dusa, daca i~as spune sa incep trat undeva in febroarie sau martie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalii spune:

Oricum sunt convinsa ca bb o vrea DD, si pana la urma nu conteaza septembrie, octombrie , numai sa vina...... dar daca tot imi sta in puteri sa fac ceva poate merita incercat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana1983 spune:

Salut,fetelor!
Madali,eu fiv-ul l-am facut la clinica columna la dr cezara bucur...este un medic cu experienta,dar foarte aglomerata...f bine ca ai ales sa faci fiv-ul cu dr vaduva,nu vei mai sta pe drumuri,este si mai ieftin cam cu 1000 de eur si vad ca are multe reusite...f bine ca ai legat trompa care mai mult te incurca...pe cand incepi tratamentul fiv?
Eu in ian voi face o laparoscopie pt a-mi clipsa trompele si in febr,mar o noua procedura fiv...cu dr vaduva! pana atunci ma bucur de sarbatori ,il astept pe mosu...
Fetelor,va doresc ca Mos Nicolae sa fie cat mai darnic si sa va aduca tot ce va doriti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marage spune:

Ileana, ma bucur ca ai gasit puterea sa treci peste toate astea si sa privesti cu optimism spre ziua de maine! Cred ca ai facut o alegere buna si nu vei regreta.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marage spune:

Mada, nu lasa timpul sa treaca pt ca trece in defavoarea ta, mai ales daca ai un AMH mic.


Mergi la inceput