Atractia 'sexuala'

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

E o vorba...nu-i frumos ce-i frumos, e frumos ce-mi place mie....

Eu ma uit si dupa femei ...daca e una care arata bine...pai ori o claxonez...
Madalina


Daca ai sti ce parere am despre cei care claxoneaza ...jenant ...dar din partea unei femei, chiar nu ma asteptam . Urat .

Ca sa raspund la subiect , cand spun ca un barbat arata bine nu ma gandesc la sex. Pentru mine a face sex cu cineva, necesita mult mai mult decat de a arata bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Ba chiar claxonez dupa bunaciuni.Numai ca eu merg cu sotul meu foarte rar,asa ca mai mult singura sunt in masina....ce e frumos si lui Dumnezeu ii place.

Observ,Ilinco,ca esti socata de faprtul ca ma uit dupa femei frumoase....nu de faptul ca parerea mea e ca "bunaciune" la barbati inseamna proba si apoi concluzie.N-ai vazut sa arata perfect si sa fie subdotat?Sau sa rate doar bine si sa fie.....mama..mama ca dotare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Asta pentru mine e din ciclul Antonio Banderas.
Celcesforaie nu crede ca respectivul nu trezeste nimic in mine.

Nu sar sa ma culc cu un barbat pe care-l consider aratos, frumos, bine sau sexy.

Dar cu unul care ..., poate nu as sta pe ganduri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

As vrea sa stiu ce inseamna cele trei puncte,Vivi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Ba chiar claxonez dupa bunaciuni.Numai ca eu merg cu sotul meu foarte rar,asa ca mai mult singura sunt in masina....ce e frumos si lui Dumnezeu ii place.

Observ,Ilinco,ca esti socata de faprtul ca ma uit dupa femei frumoase....nu de faptul ca parerea mea e ca "bunaciune" la barbati inseamna proba si apoi concluzie.N-ai vazut sa arata perfect si sa fie subdotat?Sau sa rate doar bine si sa fie.....mama..mama ca dotare?

Madalina


Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."


Nu pot sa vorbesc in numele Ilincai, dar eu sunt socata ca CLAXONEZI.. adica o chestie pe care eu o percep ca ceva oribil, agresiv si grobian. Fara suparare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristoiu spune:

Citat:
citat din mesajul lui J G

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Ba chiar claxonez dupa bunaciuni.Numai ca eu merg cu sotul meu foarte rar,asa ca mai mult singura sunt in masina....ce e frumos si lui Dumnezeu ii place.

Observ,Ilinco,ca esti socata de faprtul ca ma uit dupa femei frumoase....nu de faptul ca parerea mea e ca "bunaciune" la barbati inseamna proba si apoi concluzie.N-ai vazut sa arata perfect si sa fie subdotat?Sau sa rate doar bine si sa fie.....mama..mama ca dotare?

Madalina


Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."


Nu pot sa vorbesc in numele Ilincai, dar eu sunt socata ca CLAXONEZI.. adica o chestie pe care eu o percep ca ceva oribil, agresiv si grobian. Fara suparare.

J si Carla (05.02.2006)
www.prin-casa.ro/" target="_blank">Culinare


Si eu sunt socata tot de reactia grobiana, nu de faptul ca o femei ar putea admira frumusetea unei alte femei. Dar sa o claxonezi? O si fluieri pe strada? Ii strigi si ceva obscenitati? Ca nu e o diferenta prea mare intre cele enumerate. Ca sa nu mai vorbim de folosirea adjectivului "bunaciune" - doar cei ce trateaza femeile ca pe niste bucati de carne, obiecte sexuale folosesc vocabularul asta la adresa lor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Ei,hai.....mai,ca nu e nici pe departe ce tricotati voi acolo...totul e o gluma,nu?Insa e tinic sa vezi cum unii gasesc pete si in Soare..e drept ca in perioada asta e maxim de activitate solara....si este si asa numita centura fotonica ,care amplifica totul..de aia cred ca se amplifica unele chestii pe aici..

Putem presupune ca si cand se arunca pe strada sa traverseze nepermis claxonezi si eventual injuri,nu?

Da` ce parere aveti de faptul ca unele si intorc capul?Ei?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Ei,hai.....mai,ca nu e nici pe departe ce tricotati voi acolo...totul e o gluma,nu?Insa e tinic sa vezi cum unii gasesc pete si in Soare..e drept ca in perioada asta e maxim de activitate solara....si este si asa numita centura fotonica ,care amplifica totul..de aia cred ca se amplifica unele chestii pe aici..

Putem presupune ca si cand se arunca pe strada sa traverseze nepermis claxonezi si eventual injuri,nu?

Da` ce parere aveti de faptul ca unele si intorc capul?Ei?

Madalina


Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."


Pai si eu intorc capul cand sunt claxonata ca sa-i bat obrazul respectivului mitocan...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristoiu spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Ei,hai.....mai,ca nu e nici pe departe ce tricotati voi acolo...totul e o gluma,nu?Insa e tinic sa vezi cum unii gasesc pete si in Soare..e drept ca in perioada asta e maxim de activitate solara....si este si asa numita centura fotonica ,care amplifica totul..de aia cred ca se amplifica unele chestii pe aici..

Putem presupune ca si cand se arunca pe strada sa traverseze nepermis claxonezi si eventual injuri,nu?

Da` ce parere aveti de faptul ca unele si intorc capul?Ei?

Madalina


Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."


Pai se intorc sa vada care e mojicul care le agreseaza. pe bune mada, tie iti place sa te claxoneze mitocanii? Acum cum ar fi sa inceapa si lesbienele sa claxoneze femei si homosexualii sa claxoneze barbati? Practic ar claxona toata lumea ca bezmetica. In plus daca tin eu bine minte codul rutier, claxonatul in oras este interzis. Claxonul se foloseste la atentionarea altor autoturisme in curbe periculoase, in conditii de vizibilitate redusa, de-astea. Nu la claxonat bunaciuni.

Eu nu claxonez nici cind se arunca nepermis la traversari. De injurat in nici-un caz, ca am copii in masina. Si ca tot vorbim atit de claxonat, chiar realizez ca aici nu prea se aud claxoane. Decit cind adoarme cite unul la stop sau ca sa evite un accident.

Revenind la subiect, faptul ca apreciezi optic calitatile fizice ale unei alte persoane nu intra la atractie sexuala. Atractie sexuala e atunci cind se creaza tensiune sexuala, cind in conditiile x,y,z ai sari intre asternuturi cu persoana respectiva. Deci da, daca vorbesti de atractie sexuala si eu as zice la fel "adica te-ai sexa cu el/ea?"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Conditiile ar trebui sa fie vreo juma` de alfabet ca sa sar in asternuturi cu el/ea....
Atractia sexuala nu vine instantaneu ci dupa oarecare contact cu persoana respectiva..plus ca sunteti de acord cu mine ca ,vorbind la modul general,eu pot fi atrasa sexual de cineva care pe altcineva nu atrage.

Vorbind de aspectul fizic....nu-s genul sa cad in cap daca tipul arata traznet,ca in general ce vedem e una,ce ascunde in boxeri e alta.Si este posibil sa fie dezamagitor uneori....de exemplu,mie imi plac tipii inalti,bine facuti,adica solizi nu genul subtire,cu maini barbatesti si foarte ingrijite ,obligatoriu fara mustata si/sau barba,si parul tuns scurt.Asta ca fizic.A,si picioare puternice.
Insa toate astea nu m-ar da pe spate dar ar constitui un punct de plecare...daca mai stie sa si vorbeasca si tine la gluma...deja....conditiile "a,b,c,d.....x,y,z' indeplinite.nu as zice nu.

Si sotul meu a indeplinit aceste criterii....si inca unul,absolut obligatoriu.

Mergi la inceput