Atractia 'sexuala'

Atractia 'sexuala' | Autor: XIO

Link direct la acest mesaj

la solicitarea prietenului meu deschid acest subiect ca sa vedem cine are dreptate dintre noi 2
Ne uitam la o eimisiune unde era un negru superb (in opinia mea oamenii de culoare sunt cei mai sexy), si am spus ca arata f bine.Prietenul meu evident nu era de aceeasi parere si m-a intrebat 'adica ai face sex cu el'.Eu am spus senina ca nu, pur si simplu imi place cum arata.
Prietenu' spune ca asa ceva nu exista, daca imi place o pers necunoscuta imi place dpdv fizic, deci ipotetic si evident, sexul trebuie sa existe(bineinteles in ideea ca noi nu am fi impreuna)

Sunt eu singura ciudata, sau mai sunt si alti oameni care pot spune despre o pers de sex opus ca arata bine/sexy/mortal etc, dar fara vreun gand sexual?

P.S:cand i-am spus ca si de Drogba imi place dar nu as face sex cu el mi-a zis ca sunt nebuna
P.S2:nu e vorba deloc de gelozie.

Intrebare sondaj:

Atractia 'sexuala'

la solicitarea prietenului meu deschid acest subiect ca sa vedem cine are dreptate dintre noi 2
Ne uitam la o eimisiune unde era un negru superb (in opinia mea oamenii de culoare sunt cei mai sexy), si am spus ca arata f bine.Prietenul meu evident nu era de aceeasi parere si m-a intrebat 'adica ai face sex cu el'.Eu am spus senina ca nu, pur si simplu imi place cum arata.
Prietenu' spune ca asa ceva nu exista, daca imi place o pers necunoscuta imi place dpdv fizic, deci ipotetic si evident, sexul trebuie sa existe(bineinteles in ideea ca noi nu am fi impreuna)

Sunt eu singura ciudata, sau mai sunt si alti oameni care pot spune despre o pers de sex opus ca arata bine/sexy/mortal etc, dar fara vreun gand sexual?

P.S:cand i-am spus ca si de Drogba imi place dar nu as face sex cu el mi-a zis ca sunt nebuna
P.S2:nu e vorba deloc de gelozie.


Alege respuns:

Si eu gandesc la fel
Nu, nu se poate

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

nu stiu cine e drogba, dar si eu admir oamenii frumosi fara a avea vreun gand la sex. ma gandesc ca nu ne reducem doar la atata, sunt multe altele care le poate oferi un om frumos fara a ne sexa, ca doar am trecut de faza animalica, sau poate nu toti.

cred ca nu esti singura ciudata

p.s. mi-am amintit acum ca tot vorbeai de negri , am vazut de 2 ori cate unul de culoarea asta a abanosului alergand doar in sort si m-am trezit ramasa muta de admiratie la corpul respectivilor , fara a ma gandi la ce au in sort. adica sunt convinsa ca daca aveau muschii aia perfecti , erau perfecti peste tot, dat nu m-am gandit la sex.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BlackCat4evR spune:

Stii ceva? Eu traiesc intre barbati. Chiar daca eu sunt de acord cu tine, am facut un efort sa-mi inchipui care din barbatii din jurul meu ar fi... Nici unul. Asa ca eu cred ca tre' sa tii cont si de asta, probabil ca femeile vor fi in mare proportie de acord cu tine, dar barbatii (dupa parerea mea), se gandesc automat si la sex atunci cand vad ceva frumos. Asta NU inseamna ca e o chestie constienta sau ca actioneaza sub impulsul ei. Doar ca e.
Asa ca eu cred ca aveti amandoi dreptate, tu prin realitatea ta, el prin a lui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Mie mi se pare genial Bruce Willis dar nu m-as culca cu el daca as fi singura, neinsarcinata si presented with the opportunity.
In schimb cred ca sotul meu daca ar fi singur si ar avea ocazia sa se culce cu Angelina Jolie probabil n-ar rata ocazia. Barbatii vin de pe Marte, femeile de pe Venus. Sau mai degraba invers... ?
Prin urmare sunt de acord cu Black Cat.

21+
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2 alternat cu 0.4, Elevit alternat cu Medyn, Magne B6, Vit C, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Nu, nu-i asa. Nu toti barbatii s-ar culca cu Angelina. Sau, daca ar face-o, ar fi doar pentru "trofeu". Asta da, trofeele conteaza pentru barbati.
Eu pot recunoaste o femeie frumoasa, perfecta...si poate ca daca ar fi asa, disponibila 100%, cine stie...dar cu siguranta as da-o inlaturi cu toata frumusetea si perfectiunea ei pentru o tipa cu un sex appeal zdrobitor, dar nu asa perfecta. Plus ca femeile perfecte sunt asa, bitches
Deci nu sunt de acord ca o "jumara" e musai sa trezeasca ditai instinctul sexual.

Edit: Xio, nebunatico...iti place Drogba? Poate la fizic, ca la ce figura are, mori de inima daca te intalnesti noaptea cu el pe strada.

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela99 spune:

io as face sex cu un barbat sexy ca doar ma atrage sexual :) nu-i musai sa fie nici frumos nici perfect, nici musculos ... doar sexy

xio pentru tine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

Citat:
citat din mesajul lui Adela99

io as face sex cu un barbat sexy ca doar ma atrage sexual :) nu-i musai sa fie nici frumos nici perfect, nici musculos ... doar sexy

xio pentru tine


in cazul asta ar trebui xio sa modifice titlul. aia e atractie animalica, nu sexuala!
hai mai cum poate cineva sa te atraga sexual daca nu exista atractia chimica inainte?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Edit: Xio, nebunatico...iti place Drogba? Poate la fizic, ca la ce figura are, mori de inima daca te intalnesti noaptea cu el pe strada.

Rufus, Tora si iadele

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde


Ce vorbesti?...Habar n-aveam cine-i Drogba ala dar am dat un image search ca vroiam sa vad ce monstru, ce dihanie, ce aratare ii poate placea lui Xio. Nu-i tocmai genu' meu dar sa fim seriosi, nu e urat deloc nici la mutra, au contraire.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

na, ca m-ati facut curioasa si pe mine sa vad cine e tipul lui xio
mie una nu imi place , am alte gusturi




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela99 spune:

Citat:
citat din mesajul lui a_alinta

Citat:
citat din mesajul lui Adela99

io as face sex cu un barbat sexy ca doar ma atrage sexual :) nu-i musai sa fie nici frumos nici perfect, nici musculos ... doar sexy

xio pentru tine


in cazul asta ar trebui xio sa modifice titlul. aia e atractie animalica, nu sexuala!
hai mai cum poate cineva sa te atraga sexual daca nu exista atractia chimica inainte?

alina


ha ha ... iote ca sunt contrazisa si cand spun cu cine as face sex :) tu zi-i la atractia aia cum vrei io am zis ca daca is atrasa sexual fac sex ;) iar daca-s atrasa chimic fac chimie :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_stefi spune:

Am patit-o si eu,Xio.
Eram seara la tv si era o emisiune-concurs,ceva gen 'Vocea Romaniei' sau 'Romanii au talent' .. si uite ca eu zaresc un tip,involuntar,pur si simplu mi-a sarit in ochi.Brunet,cu un ten masliniu,cu ochii verzi.Si ii spun sotului 'Ce bine arata concurentul x!'. Si la fel ma intreaba 'Adica ai face sex cu el?'.

I-am explicat ca nu,am zis ca arata bine,dar atat!La fel cum si daca vad o femeie draguta,spun ca e draguta.E un fel de admiratie,o senzatie de placere vizuala,la fel cum se intampla daca vezi o bijuterie frumoasa,o haina frumoasa,un loc minunat,etc.Asta nu inseamna musai ca iti cumperi acele lucruri,doar iti hranesti memoria vizuala.



Mergi la inceput