Strengari de Martie - Aprilie 2012 - 23

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ronina spune:

seara ma gandeam sa nu-i dau fructe, iar dimineata i le dau fara iaurt daca oricum iaurtul nu-i mai place.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara76 spune:

Da, dimineata si eu ii dau fructe cu branza calcica facuta in casa de noi. Seara (adica la 18) papa iaurt cu fructe, dar nu mi-as imagina ca i-ar placea iaurtul gol :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tala spune:

Dara, Matilda rade iaurtul gol, chiar stramba din nas daca incerc sa il combin cu ceva (uneori mai pun in masa de pranz daca stramba din nasuc la aceasta, dar asa papa sigur)
Ce frumos ninge la noi! trebuie sa montez o umbrela ceva la saniuta :)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_tm spune:

Teoretic si la noi va ninge maine - deja de ieri avem mici pete de zapada pe acoperisuri si mai pe ici-colo. Poate se aduna destula sa iesim si noi cu saniuta, macar 10 minute.

Dara, ce mare a crescut Miruna! super!

Eu iaurt nu i-am dat decat iaurt pt bebe de la Nestle (din cand in cand, nu ca meniu zilnic); si daca mananc eu iaurt simplu ii dau si ei cateva lingurite (si pare sa-i placa).

Raportam si noi 7,950g si 74cm (masuratorile noastre) ... un singur dintisor in continuare...si cu cresa asta si viata in comunitate, de joi au revenit mucisorii, vineri si cu ceva febra.
De joi e si mama la noi.
Am remarcat ca in timpul saptamanii ziua Lavi e la cresa si seara e prea tarziu sa mai iesim undeva, iar in week-end vad ca in mod regulat e virusata ...si uite asa trec zile dupa zile si ea nu mai are parte de o iesire ca lumea, la plimbare, la aer....nu stiu cum sa fac sa schimb asta, dar trebuie sa gasim o solutie. Intram intr-un cerc vicios in care din cauza racelii o tinem in casa, dar neieseind la aer mai deloc cred ca o cam nesanatos...

Pupici ca e tarziu tare si maine am o zi grea de tot ... incerc si ea sa dorm un pic (ca evident cu mucisorii reveniti mi se trezeste iar bebelina de cateva ori pe noapte).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Fetelor va invit sa participati si sa castigati o caciulita hand made, la alegerea voastra..
Detalii aici https://www.facebook.com/bebelus.homemade

Scuze de deranj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_tm spune:

si intr-adevar, avem zapada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ronina spune:

Dia: sa aveti distractie la zapada!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

hellooo!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tala spune:

Hello.... ai dreptate Monna.... Pacat totusi ca am disparut asa de aici. Sper ca macar la prima aniversare sa fim ceva mai active. Sunt intr-o dispozitie mai nostalgica si ma gandeam ce ne agitam anul trecut cu intrat in concedii, facut bagaje deja si calcat hainute minuscule :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

Tala ai dreptate... ce atmosfera era aici anul trecut pe vremea asta . Si eu sper sa fim cat de cat active si aici, doar tre sa ne mutam casuta acusica la clubul scutecelor

Mergi la inceput