Bobocei de septembrie-octombrie 2012!(5)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danielabejan spune:

pupiic fetelor! desi sunt un pic cam obosita am intrat sa vad ce face kytana caci parca am simtit-o ieri f panicata si nici mie nu mi s-a parut ok faptul k luca avea aproape 24 de ore nedormite, sper totusi sa fie bine amandoi

iuli ce e cu tine, s-a intamplat ceva?

fetelor mai bn incercati sa o sunati k poate are nevoie de o vorba buna, sa stie k ne gandim la ea

noi am facut vaccinul aici se face cate unul in fiecare picior la 2 luni , apoi la 3 luni si apoi la 4 , au trecut mai bn de 24 de ore de la vaccin si singurul efect asupra ei a fost somnolentza speram asta sa fie tot desi mi s-a rupt sufletul knd a intepat-o aia cu un ditamai acul si ea saracutza parca nu voria sa planga , dar nu a rezistat si a scos cateva sunete si lacrimi la fiecare, imi venea sa ma ridic cu ea de pe scaun dupa primul vaccin caci dupa ce o pupacisem de cateva ori si se linistise a reinceput totul cu al 2 lea vacc.

maine mergem la cantarit sa vedem cat are mititica la 2 luni jum

felicitari pt crestinarea micutului roland

stela si olivia multa sanatate bunicii si mamei

fug la somn sper sa revin maine cu vesti bune
pupici si o zi frum tuturor


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen spune:

Buna dimineata dragele mele,
Mi-a raspuns Iulia acum dimineata (acum am primit mesajul), va sciu mai jos exact:
"Suntem la spital de luni noapte. Pana ieri la 19.30 nu a dormit deloc. Inca i se mai fac investigatii. A fost pe regim de apa de orez pentru ca eu nu am avut voie sa iau parasinus ca are efedrina si mie mi l-a dat pediatrul. A stat si la incubator ca era palid rai si nu mai respira bine. Acum se odihneste, astept sa vina dna doctor sa vb cu ea. Va pup cu drag, multa sanatate tuturor :*

Of, saracuta de ea si de Luca
Cum m-am trezit am deschis laptopul ca sa vad daca ne-a mai scris ceva si in timp ce ma logam am primit mesajul, parca am stiut.
Ma grabesc sa o pieptan pe Daria pentru scoala si mai intru mai tarziu. Paul nu a facut febra de la vaccin, vedem peste zi cum va fi.
Va pup.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Off, draga de Iuli. Sa speram ca descopera doctorii ce are micul Luca, pt ca pb cu somnul o avea dinainte de raceala si de parasinus. Cred ca e si ea putin mai linistita acum, ca macar sunt doctorii prin jur si nu mai e singura sa se intrebe tot timpul ce are.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami.ilinca spune:

Neata,

Imi pare rau ca nu mai scriu , nu mai am timp delc, dar va citesc si am intrat sa o incurajez pe KYTANA si sa va rog sa mai scrieti cand aveti vesti de la ea.

OLI:sanatate muuulta mamei tale!
STELLA:stai langa buni a ta cat mai aveti timp, mie inca mi-e dor de buna mea dupa cativa ani de cand nu mai e! Doamne ajuta sa aiba un tratament bun , sa-i ia durerile!
MIHAELA:pediatra fetelor, mi-a zis sa-i fac mai multe investigatii , data find greutatea la nastere si ca a fost prematurica: eco transfrontanelara, eco sold, eco cord, control ochi pt retinopatie. Evolutia Anei e f buna, slava Domnului, dar tb investigata.

va pup

Ana & Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns norma36 spune:

Kytana iti doresc sa se rezolve problema ta si sa fiti amandoi sanatosi si voiosi.
Aprop de masaj mi-a zis doctorita ca pot face orice vreau eu, ca inainte de operatia cezariana. Nu mi-a enumerat activitatile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mlhaela spune:

Offf Doamne, sper sa fie totul bine cu Luca. Care mai aflati vesti de la Kytana sa ne anuntati si pe noi.

Paula, aseara a incept si piciu` meu sa planga la titi. Chiar cand l-am mutat de la stanga la dreapta. I l-am dat sotului sa-l puna sa ragaie ca am crezut ca asta o fi motivul, a ragait si apoi tot asa plangea. Automat m-am gandit la tine si incercam sa-mi amintesc ce faci sa-l linistesti. Si-mi zice sotul sa-mi schimb eu pozitia, poate nu sta bine Rares. Si ghici, a inceput sa pape linistit. Tu ai incercat cu schimbarea pozitiei?

Si sa va mai spun o chestie. Ieri a fost sotul meu panicos la maternitate sa intrebe daca nu cumva i-au facut vaccinul danez lui fiu-su. Era acolo neonatoloaga care s-a ocupat de el la nastere si au inceput sa povesteasca despre el. Noi aveam de gand sa-i schimbam laptele praf copilului pentru ca se tot constipa (sau cel putin nu face decat ajutat uneori) si tot povestind despre asta i-a zis sotul ca in fiecare noapte dupa masa de la 3 are vreo 2 ore in care se tot screme sa faca parturi si caca si ca nu doarme atunci asa profund (sa va zic drept eu asa m-am obisnuit cu faza asta incat nici nu mai aud cand se screme, dorm linistita - doar daca mai si plange ma trezesc, dar sotul il aude si-l tot "chinuie" pe copil cu foenul). A zis doctorita sa incercam la masa aia sa-i doar ceai ca sa nu-i mai solicitam burtica, ca mai are nevoie si ea de putina pauza, sa nu lucreze incontinuu. Ei azi noapte i-am dat ceai (n-a fost usor ca bietul a baut ceaiul, dar apoi astepta si lapticul si a inceput sa planga cand a vazut ca nu vine). A adormit cam in 20 de minute - ma asteptam sa planga mai mult - cu suzi in gura si in brate la mine. S-a mai trezit la sase si nu s-a mai scremut deloc. Multe poate o sa ziceti ca trebuie sa-i dau la "cerere" si pana acuma asa i-am dat, dar uite ca a avut efect pauza asta de laptic. Si ma gandesc ca poate in timp nu se mai trezeste sa bea ceai :P si va dormi toata noaptea.

Va pup cu drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mlhaela spune:

Apropo, niciun bobocel n-a primit vaccinul danez?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns norma36 spune:

Nu m-am gandit sa intreb de care vaccin ne-a facut; ce stiu sigur e ca nu a copt si probabil va trebui refacut din pacare; mai sunt bebelusi la care nu le-a copt dupa 8 saptamani?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anidaz spune:

Buna fetele!
S-a ridicat parul pe mine la propriu cand am citit despre Luca si Kytana,sa fie sanatos puiutul si sa vina cu bine acasa.
Am primit si noi pentru mucisori ser efedrinat ,i-am dat 3 zile si apoi am citit prospectul,m-am ingrozit,se da doar dupa 12 ani cu precautie,nu mai greseli de astea veci si tot asa era Mihnea palid ,dar el o tinea intr-un somn continuu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PaulaFrida spune:

Neata gagici cu bebici

Roli e in wrap,doarme dusm-am obisnuit si eu sa ma infasez mai repede si mai bine,mai invat cate o smecherie si cu timpul o sa-mi perfectionez tehnica,o sa invat si alte legaturi,
nu ma doare spatele deloc cand e in wrap,in schimb cand trebuie sa-l tin in brate si sa-l adorm,apoi la un moment dat deja ma ustura spatele,in jurul gatului,cervicala,cred ca-i spune.

Mihaela am incercat de toate cand plangea la titi,schibat pozitia,schimbat sanul,pus foenul ca sa pape,dar numai cateodata functionau toate astea,in schimb de fiecare data functioneaza calmatul piticotului,pus pe umar,de preferinta infasat intr-o paturica si leganat+shashalit,adoarme sigur asa,daca isi face somnul inseamna ca era prea agitat sa doarma,iar daca se trezeste la scurt timp,stiu eu,10-15 min si e calm precis atunci trebuie dat sa pape ca inseamna ca-i e foame si era prea agitat sa pape,sau poate-l durea burtica
sper ca s-a inteles ce am vrut sa zic

ar trebui sa merg cu Roli la vaccin,dar nu stiu daca pot sa-l duc in wrap,ca precis trebuie scos si nu stiu inca sa-l pun inapoi in wrap si atunci trebuie sa ma infasez din nou si nu as vrea sa trag wrap-ul pe jos in cabinet si sa-l murdaresc
in carucior nu pot ca nu e sotiorul acasa si e greu de coborat/urcat si complicat.

inca nu am apucat sa citesc tot din urma,sper ca azi sa reusesc

pe toata lumea
sa avem o zii faina si usoara

Paula fericita de baietel dulce Roland 24.09.2012

Mergi la inceput