Bobocei de septembrie-octombrie 2012!(5)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mlhaela spune:

Da, chiar ca e liniste pe-aici.

Olivia, sanatate mamei tale, imi pare rau de ce-a patit, mai ales ca vin sarbatorile.

Offf, Stela, sper sa nu sufere prea tare bunica ta :(. Multa putere si tie si mamei tale.

Elfica, te-am intrebat de nume din curiozitate, pe restul fetelor le cam cunoastem dupa nume, pe tine nu.

Da Paula, nici tu n-ai o soacra tocmai placuta, dar eu de cand sunt mama de baiat sunt mai indulgenta cu soacra-mea, ca ma gandesc ca voi avea si eu nora. Soacra-mea ne suna si de 5-6-7 ori pe zi si tot timpul ma cert cu sotul, ca ma enervez ca tot incearca sa ne faca program, dar eu stiu daca n-om fi si noi la fel?

Mirabela, ai un baiat foarte frumos. de fapt doi baieti frumosi :).

Kytana, esti bine?

Restul fetelor ce faceti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mlhaela spune:

Mirabela, eu n-am avut niciun fel de durere dupa rahianestezie, dar am auzit ca poti ramane cu dureri daca-ti ridici capul mai repede de 5-6 ore.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Mirabela, nici eu nu am ramas cu dureri de cap. Eu mai am doar o mica amorteala intr-o parte a operatiei. Dra mi-a zis ca in 6 luni va trece. Adevarul e ca la 6 sapt cand am fost la ctrl eram mai amortita, mi-am mai revenit de atunci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen spune:

Olivetti, imi pare rau de mama ta, din pacate cred ca si recuperarea va fi lunga si grea. Ne ajuta parintii cat ne ajuta dar cand ne vine noua randul sa ii ingrijim pe ei e foarte greu. Eu ma gandesc ca acum parintii sunt sanatosi dar nu vreau sa imi inchipui cum va fi in cazul in care se vor imbolnavi.
Stella, imi pare rau de bunica ta, saracuta prin cu dureri trece.
Mirabela, frichinelul e asa de apetisant cu falcutele lui si cand ne mai spui ca e si cuminte ... ce mai, e copilul model.
Paula, ai o soacra cum nu isi doreste nimeni , se supara ca vacarul pe sat. Las-o in legea ei si nu te stresa ca bag seama ca nu ai cu cine.
Kytana, sper ca sunteti bine, da-ne un semn te rog.
Adina asa ma bucur ca incepi sa redevii activa .
Astazi am fost si noi la vaccin, of mila mi-a fost de el, era asa de vesel si cuminte si deodata "buf", mai zicea cineva ca a avut impresia ca o certa bebelusul ca cineva i-a facut rau si mama nu a vazut sa-l apere. Fix asa a facut si el mutra asta. Apoi dupa vaccin, a dormit de la 16 pana la ora 19. Speeeer sa trecem cu bine peste reactii, mi-a spus sa nu ii pun paracetamol decat daca face febra peste 38, daca e pana in 38 sa il las in pace. Voi cum ati facut?
L-a cantarit, cu tot cu scutec avea 5170g (a scazu 170g scutecul) si 57 cm, 38 circumferinta capului, la piept am uitat. Mi-a spus sa ii dau 3 picaturi de D3. Eu i-am dat 2 de VIGANTOL pana acum, e vreo problema daca schimb?
Asa m-am stresat cand am mers la medic, era plin de bolnavi, o batrana tusea de numa, un copil cu bubite, unul cu tuse. Cum am ajuns m-am dus in alt holisor sa astept si apoi m-a chemat repede in cabinetul asistentelor. Pe vremea fetelor avea stabilita o zi numai pentru vaccinuri si nu facea alte consultatii dar acum vaccinurile sunt doza individuala si nu mai au o zi dedicata.
Nu sunt super multumita cu kg pe care le are dar mergem inainte, ca de luat tot a luat, ca la carte cum se spune, nici mai mult, nici mai putin.
Va las ca l-a tinut Daria pana acum dar s-a plictisit de el si a si obosit.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Carmen, dupa vaccin Maya a facut seara 37.9. N-am asteptat sa creasca mai mult si i-am dat jumatate de supozitor de Paracetamol.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns norma36 spune:

Buna fetelor,
eu nu am ramas nici cu durere de cap, nici de spate. Operatia e doar un firicel rosu, sper sa devina culoarea pielii si nu ma doare nimic. Am fost la controlul de 6 saptamani si sunt ok si am inceput masaj la burta, picioare si brate. Mai am 2 kg in plus si burtica cam maricica dar ma incap toate hainele vechi.
Bebelusul meu face o singura data pe zi kk, cred ca in 8 saptamani au fost 3-4 zile fara kk, 3-4 zile cu 2 kk. Uneori e f lichid, uneori mai consistent dar daca ia bine in greutate in fiecare sambata cand il cantarim e ok. Sambata trecuta avea 5515 gr. Lunea viitoare mergem la control si la vaccinuri. Noi ne-am hotarat sa facem si cele 2 optionale, avand in vedere ca in Germani sunt obligatorii cele optionale la noi. Mai bine le facem decat sa ne para rau ca nu le-am facut. Sper doar sa nu avem reactii nasoale dupa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sept.oct2012 spune:

Olivette, la ora 21 cand i-am pus termometru avea sub 37, sa vedem la noapte cum o fi.
Norma, ti-a spus dr ca e OK sa faci masaj? Si pe mine tare ma tenteaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaomaria spune:

Buna seara, fetele. Nu are nimeni nr de tel al Kytanei? Mi-e teama sa nu se fi inamplat ceva, ca daca era bine intra sa ne scrie.
Va pup.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sept.oct2012 spune:

Anaomaria, numarul Kytanei e pe contul comun. Eu i-am scris un mesja pe la ora 20,30 dar nu mi-a raspuns. Si eu dau refresh la pagina poate poate ne spune ceva. Nu am indraznit sa o sun.
Sper ca totul e bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen spune:

Scuze, ramasesem logata pe contul comun de cand mi-am luat numarul de telefon.


Mergi la inceput