Bobocei de septembrie-octombrie 2012!(5)

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ela_04 spune:

Io sunt iar varza. A dormit mandra mea numai in reprize toata noaptea, a facut kk de 2 ori si s-a trezit de vreo 10 ori
Numai sarim peste baita ca nu e de gluma, ma doare spatele de mor si capul iar fi-miu urla si bate toba de zor ...canta omuletul meu. partea rea e ca o trezeste pe fata iar eu trebuie sa-l si aplaud si sa fiu atenta la noi ca la nebuni.
La noi in camera fetei sunt 26 C si nu stiu daca ma credeti dar fata mea tremura de frig la baie! Ii tremura gingiile efectiv.
A mai patit asta cineva? Ca eu inebunesc de cald in casa, gazul o sa ma rupa la facturare iar baiatul transpira ca si mine zilnic.
Numai stiu ce sa fac.
Kytana cu placere. Cel mai important e sa te si ajute. Eu am aflat tarziu de el cand am descoperit un rahitism la baiat. Acum ia trecut si fierul ia iesit tare bine.
Stella de asta nici nu am zis ca e ok. Si eu ma gandesc ca un copil asa mic trebuie sa doarma ca sa se dezvolte bine creierul sau. Are nevoie de somn cum are nevoie de lumina.
Ieri cand am fost la dr sa-mi i-au postnatalul imi spunea sa ii fac si eu program de masa la 3 ore. dar mie cam greu pt ca la mine dupa 2 ore incep sa curga sanii ca la chiuveta apa. Probabil de asta a si fost asa plangacioasa de aseara ca i-am tot dat suzeta. Mi-am dat seama si de ce nu vrea biberonul. Cred ca,,, curge prea incet la tetina.
Hai ca scriu la mesajul asta de o ora.

& fetita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

Buna dragele mele,

Vin si eu la raport in zi de sarbatoare si urez sanatate maxima celor care isi serbeaza ziua onomastica

Natalia mi-a facut cadou un somn lung de 6 ore cum nu a avut nicodata, imi venea sa o pupacesc toata (am si facut dar s-a enervat de la atata pupat ).
S-a facut foarte cuminte de cand am inceput Colieful (azi am mai cumparat o sticla), ziua se joaca cate o ora singurica, se benocleaza la un trepied si da cu mana si picioarele in el , daca o apuca somnul scanceste , dau tzitzi (nu mai devreme de 2 ore) si o adorm in carucior (care s-a stricat si l-am reparat singura, i-am facut niste gauri cu bormasina si l-am prins cu snur negru sa nu se vada, arata mai bine ca inainte ) sau in patuzul ei , e o dulceeee cand imi zambeste, sunt topita dupa ea...


Stefan mi-a facut si el un cadou frumos, s-a trezit mai devreme cu 15 min., a venit la mine in camera si ne-am giugiulit cu drag, mi-am bagat nasul in pielea lui si m-am umplut de energie pozitiva , Doamneeee cata bucurie sa ai copii, cata tristete pentru cei care-si doresc si nu pot avea . Si-a primit dulciurile in cizmulite si a fost foarte incantat

Ma minunez mereu de voi mai fetelor ,cele care tineti copii cu orele la alaptat, eu mai mult de juma de ora nu am stat niciodata, cred ca sunteti rupte de spate

Kytana - imi pare rau dar nu stiu ce sfat sa-ti dau, cred ca ai incercat si tu toate metodele, Natalia mea nu doarme daca nu e infasata strans, strans , asociaza stransul cu somnul , asa a fost si la Stefan


Ce retete de briose bune stiti ???

Va puppppp

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Stela, super! Ma bucur ca functioneaza programul si Matei a dormit in patut.

La noi nu functioneaza! O legan cate o ora si ea tot plange! Azi s-a trezit la 8.30 si pana la ora asta a dormit doar 20 minute.
A adormit in brate, am pus-o in patul mare, s-a trezit. Peste o ora am adormit-o iar, am pus-o in patut, a deschis ochii.
Acum iar am adormit-o si o las pe mine, macar asa sa doarma si ea azi, ca altfel n-am chip!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MoRo_K spune:

Intru si eu...scriu intai si apoi voi recupera...ieri am fost la doctor...ce va ziceam ca mi se pare slabuts?!ei...a scazut in greutate...nu numai ca n-a luat e asa cum era cand am iesit din spital...adica nascut 3,810 scazut la 3.6 a pus in prima sapt iar 200 a ajuns la greutatea 3,8 cand l-a vazut doctorul...si acum nu numai ca n-a mai pus a pierdut si cele 200 de gr...ma bufnea plansul la doctor...ne-a certat...ca il am sub greutate ca e sub greutatea DE la nastere.ca am pierdut o luna...offf...ca nu l-am ascultat sa-i dau supliment...imi spusese ca dc la jumatate din mese cere sub 2 ore sa dau ceai si dc ii e inca foame supliment...ca l-am tinut la san non-stop si trebuia la 2 ore ca voia nonstop de foame...m-a certat ...imi venea sa crap...sotul voia sa-l injure eu bufneam in plans....la inaltime si diametru cap e bine...Doamne...eu mergeam cu crucea-n mana alaptat exclusiv...si ca cerere-oferta ca citit de pe net ca nu se poate sa n-am lapte...ca e normal sa stea atata la san..cu vorbit cu consilier lactatie ca eu sunt desteapta de...alaptez exclusiv...si ce-am facut?!!!l-am infometat...offf am tras niste plansuri....cat de inconstienta am fost?plus chinuit cu mastite si canale infundate....
Acum ii dau san...mi s-a spus 20 min ca in rest sunt suzeta...plus 60 ml supliment s scriu mesele vineri sa-l sun...e linistit bb...mananca de ieri seara ...de 3 ori 60 ml...de 2 ori 10 si o data 30....nu le da pe gat...cu rabdare...usor usor...il mai impinge...pe biberon...mai suge-suzeta...dar ce sa fac tre sa ia in greutate....noaptea s-a trezit mancat la 4 ore...masa tine o ora...ii dau 20 min fiecare san...acum nu pot zice nu sunt total multumita de doctor stiu ca nu sustine alaptatul nici nu-l intereseaza sa ma intrebe/ajute dar faptele sunt fapte...copilul tre sa ia in greutate...am vbit cu o moasa vine dpamiaza sa ma vada ...sa vad ce zice...am lapte?nu treage bb?nu-l pun eu bine?dc a luat in prima sapt si dp nu?mai vbesc si cu alt pediatru...vreau si eu niste raspunsuri...ii dau supliment...sa creasca dar vreau si eu sa stiu...ieri prima oara am bagat pompa...am scos doar 10 ml...cand il pun la san acum ma chinui sa-l tot trezesc sa bea in astea 20 min...offfIeri de unde statea la san si adormea plus mancat ...i-au venit toate...biberon...nu molfait...suzeta d plange...saracul se uita cu niste ochi la mine...mi se rupea sufletul..l-am luat si in 2 min dormea in brate de fiecare data...dar se trezea dc il lasam de pe mine...am dormit asa imbratisati...
\asta de la noi...intru mai tarziu....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Moro_k, hai ca m-am nimerit pe postul tau.
Esti sigura ca nu e nici o greseala la cantar?A fost cantarit in aceleasi conditii ca prima data?

Ma bag sa va fac capitol nou si revin

Oana,mamica implinita de David Paul(17.09.2008) si de Sophia Teodora (22.08.2012)



Computers are useless. They can only give you answers. -Pablo Picasso

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sept.oct2012 spune:

capitol nou

Mergi la inceput