FIV la Clinica Promed System(4)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

engi sunt de acord cu cris . desi pana luni va mai creste , foliculul acela mic nu il lua in calcul . dupa punctie iti va spune cati au fost , de ce marime / calitate . si nu-ti mai face alte probleme . stii ca ai nevoie de liniste .

endometrul trebuie sa fie de min 7 mm . adica esti bine , dar ar fi mai bine in jur de 10 . mie mi-a spus un medic ca este imposibil sa raman insarcinata cu 11 mm endometrul/tristratificat . fie era beat , fie dupa cunostintele lui nu era suficient . asadar fiecare cu parerea lui , dar eu spun ca esti bine . pana luni mai creste , iar pana la transfer mai creste 1 mm . asadar esti bine si lasa grijile . zau .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumynytas81 spune:

buna ENGI ,bineinteles ca ne regasim in emotiile tale,e normal ,am si eu niste emotii,ma gandesc daca la dezgetarea embrionilor,vor rezista toti 3,mi-e teama ca endometru se va maturiza ca data trecuta si se va luteiniza
ENGI vezi ca maine vin si eu la Bucuresti,poate ne intalnim,eu am la 9:45

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

succes fetelor maine . va asteptam numai cu vesti bune .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicolpa spune:

Miky multumesc pt. raspuns,curaj daca ai apucat pe drumul asta Dumnezeu iti va ajuta dar ne pune rabdarea la incercare,va fi bine pana la urma.Bafta multa,Doamne Ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns engi1975 spune:

Buna fetelor....abia acum m-am trezit,
Nu am dormit toata noapte si la ora cinci dimineata am plecat spre Bucuresti.
Deci, am recoltat patru ovocite....trei mai mari si unul mai mic.
Maine ma suna Andreea sa vedem cand faacem ET....ori miercuri ori joi.
Va multumesc ca v-ati gandit la mine.
Miki imi pare rau....multa bafta.
Lumi ce ai facut azi...eram prea ametita si nu-mi aduc aminte ce ai facut.
Gabi tu esti bine?
Clexanul trebuie tinut la rece?
Va pup....ma bag la somn iar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns engi1975 spune:

Diphereline pt ce se administreaza?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumynytas81 spune:

buna ENGI ,cum te simti? cred ca miercuri faci punctia,zic eu,cred ca embrioni tai o sa fie de ziua a 3-a,inseamna ca ne intalnim iar,miercuri vin si eu la Bucuresti,pt eco,bineinteles daca ne lasa vremea !
Am avut programare azi la eco,la dr Coricova,care m-a "pus in ceata",adica mi-a zis ca as avea un polip de 5 mm,nu stia sigur,apoi dupa-masa m-a sunat Andreea sa-mi zica ca tb sa vb cu doamna dr Predoi despre polip
ENGI ,am inteles ca ai si tu un polip,al tau cat are?
Nu stiu ce sa mai zic,oare cand se vor termina problemele astea pt mine ,chiar imi vine sa plang,sa urlu de durere,aceasta durere mi-a invadat sufletu,nu cred ca mai rezist mult,sunt fffff abatuta,nimic nu ma mai poate sa ma faca sa zambesc !cred ca pana miercuri simt ca explodez,de abia astept sa-mi spuna doamna dr daca pot face transferul,sper ca nu am luat atati estrogeni de 2 luni !
Nu vreau sa supar pe nimeni,dar nu am cu cine vorbi,oameni din jurul meu nu inteleg prin ce trec eu,numai voi stiti,care treceti prin asa ceva !
Va pup pe toate !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns engi1975 spune:

Of, Lumi....asa am fost si eu de nelinistita...de-aia nu am intrat pe forum doua zile.te rog din suflet linistete....Dna dr Manolea mi-a placut mult....a zis ca au sarcini obtinute cu polip de 1,5 cm...polip aparut in urma stimularilor...mi-a inspirat incredere si mi-a zis sa nu-mi bat capul cu el.Stai linistita si nu te mai gandi....si al meu e la fel de mic.
Eu am alta problema....nu creste endo...acum mi-a marit doxa de Climen si mi-a dat si Utrogestan.
Am mai primit dipherelin....dar pt ce?....o fiola la trei zile , dupa ET...tu ai avut la fel?
Of, scap de o problema dar apare alta.
Te rog sa te linistesti....oricum nu ai ce sa faci.....
Doamne da-mi putere sa trec cu bine peste tot.
Pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

engi medicatia pe care ti-o administraza este pentru a stimula endometrul sa creasca - asta te ajuta la implantare . oricum ai endometrul in parametri , deci nu ai de ce sa-ti faci griji .

apropo lumi , si eu cred ca cei din jur nu ne inteleg . ne privesc ciudat de fiecare data cand vorbim de doctori si eu personal am incetat de mult sa le mai povestesc ce si cum . oricum nu vor intelege . toti ceilalti spun : da , stiu cum este... si cateodata imi vine sa le spun rautacois : chiar stii ? adica au copii , au ramas dupa o seara incinsa si pretind ca te inteleg . saptamana trecuta mi-a spus sotul unei cunostinte : las ca si asa nu aveti copii , nu aveti pe ce cheltui banii . nu m-am abtinut si i-am spus : da-mi mie copii tai si tii hranesc eu o luna si da-mi 5000 de euro sa fac si eu un fiv . .

oricum trebuie sa fii puternic sa treci prin atatea on and on . dar asta este . unii au sansa vietii lor . doresc un copil si-l au . unii apreciaza darnicia celui de sus , altii hulesc si-i chinuie vai de ei . sansa noastra asta este . dar obosesti dupa atatea dezamagiri . eu una , am obosit .

fetelor , va vreau puternice sa reusiti . poate urmez eu , cine stie ?




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumynytas81 spune:

mersi Gabi,pt incurajari,da asa e chiar am obosit de 12 ani de cand lupt,de multe ori singura,dar asta e ,eu sper ca Bunul Dumnezeu sa imi auda rugaciunile de 12 ani si sa-mi dea copii,daca ar fi dupa mine as face 6 ,sa ma satur de copii,oricum eu sunt fffff rabdatoare cu copii si cred ca m-as descurca de minune ! 6 &
ENGI iti multumesc si tie si Dumnezeu sa te ajute sa-ti implinesti visul .Cand faci transferul?
va pup



Mergi la inceput