Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (16)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Neatza trupa!
Sper ca va odihniti ca la noi e jale, cum il las jos pe E cum da alarma si tipa exact ca I a lui Anitta, imi vibreaza si timpanul si sufletul. Asa ca iar traim numai in brate.
Mie imi pare ca ii iese primul dintisor, se cam vede o umflatura pe gingie.
Pup fetele, s-a dat alarma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aever spune:

Clara eu inca nu-s convinsa de attachment parenting. Nu am argumente sau contrargumente, doar ca nu pot spune ca m-a convins ca asta e modul cel mai bun de a creste copiii. Cat despre deranjat taticul noaptea, eu nu vreau sa-l deranjez pentru ca el trebuie sa se trezeasca devreme in fiecare zi si sa mearga la servici, ca servici+drum ii ocupa 11 ore pe zi si mi se pare aiurea sa nu-l las sa se odihneasca. Eu daca stau acasa poate mai rup o ora de somn cu piticul dar la el e exclus asa ceva. In plus mi s-ar parea aiurea sa suferim doi in acelasi timp cand ar putea sa stea doar unul dintre noi cu copilul. Eu asa simt. Daca Mihai nu ma lasa sa dorm si trebuie sa stau treaza cu el mi se pare o rautate sa-l aduc in camera noastra ca sa nu doarma nici taica-su. Daca eu nu ma pot odihni atunci sa nu doarma nici el. Mie cam asa imi suna.
Probabil o sa incerc sa-l culc cu noi. Nu stiu daca e bine. Eu nu simt din tot sufletul ca e bine. Si daca el o sa se agite noaptea si sa planga probabil o sa ma exilez intr-o camera separat cu el. Asta chiar nu imi doresc. Of, ca tare bine era cand statea el cuminte in camera lui, in patutul lui si era fericit asa. Acum trebuie sa-mi fac eu mustrari de constiinta ca stric copilul pentru ca-l tin separat intr-o camera goala si rece.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joana2672001 spune:

Dar ce liniste a fost astazi . Ati iesit la soare mamici drage?

Dragelor, am fost la medic, l au cautat pe toate partile, i au facut eco abdominala si de fontanele, analize de toate felurile si chipurile, nu are nimic piticul. Pur si simplu mi au spus sa ma inarmez cu rabdare, sa i dau iar sa pape diversificat fie si cate putin. M am linistit acum, asa ca stiu ce am de facut. Pur si simplu cica au etape si perioada in care nu le convine nimic si mai ales la primul copil mamicile se cam crizeaza:))). AAAA si bonus, astazi a papat la 5, iaurt cu o lg de cereale si piure de la Hipp. Ieiiiiiiiiiiiiiii:D

Miha, a fost cam greu pe meleaguri starine, mai ales cu stresul sa nu faca iar febra mare, nu manca, plangea mult. Acum suntem acasa si incet incet se imbunatateste situatia.

Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Hei hei, ce mai faceti fetelor?
Sunt cam neserioasa, iar nu am mai intrat demlt

Dar a fost foooarte ocupata cu cumparatul de cadouri, comenzi pe net, citit cartea aia am mai inceput sa ma uit la doua seriale, o pregatesc pe Eva de serbare, costume, nebunii, va avea spectacol si cu dansul, ehe, treaba grea.

Mda, am inceput si nou legumele cu Lucasel si cel putin momentan nu ii voi da carne. V-am spus e sunt mai mult cu raw vegan, sa vedem cum il pot diversifica pe Lucasel cat mai sanatos.


Desre dormt cu copiii eu sunt PRO. Claie peste gramada, nu conteaza, ei au nevoie de noi acum. Eu imi aduc aminte cat de ingrozita eram ca dorm singura, aveam cosmaruri ca ma trezesc si vroiam sa aprind lumina si nu se aprndea si simteam ca ma sufoc... drept e, eram mai mare, de vreo 5-6 ani, dar tocmai, va dati seama niste puisori si mai mici... In fine, eu sunt foarte multumita asa, iar cupul este beton, adica important a fost ca iubirea a fost si este mai puternica decat orice, ma rog, noi suntem mai... pfff nu stiu sa explic.

In fne, m-am intalnit cu stefulici azi, imi pare rau ca n-am facut o poza era cu bebe in mei tai, dormea de numa

Va pup, noi suntem bine, ceea ce va dorim si voua. mai mucim, mai tusim dar asta e, mucii nu sunt boala
Aerosoli joycare avem e f silentios si si-a meritat toti banii, are mascte de tot felul si e cu ultrasunete.

Va pup mai intyru cand mai am timp pana atunci LA MULTI ANI sarbatoritilor de maine, Andrei, dar si puiutilor care s-au sarbatorit de cand nu am mai intrat


papapapaaaa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joana2672001 spune:

Ahhh am uitat sa dau tortuletul si alcoolicele:D. Astazi Cristian, dragul nostru, a implinit 7 luni.

Doamna nu stiu unde a fugit timpul, sunt atat de fericita cum nu credeam ca as outea fi vreodata.

Nu am ajuns sa facem bilantul insa dupa calculele mele, are 8.400 kg, si 76 cm. Sper sa inceapa oar sa pape si sa fie din ce in ce mai bine dispus. Nu ma pot lauda ca sta singurel in fundulet, sta insa nu mult, adica max 15 min si apoi cade. Se mai balamgane insa eu zic ca e oki.
Va pupicesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joana2672001 spune:

Tzuky daca citesti, la multe lunite feiricite alaturi de Stefanel. Sunt nascuti in aceeasi zi asa ca nu voi uita vreodata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gyan spune:

Roxana,sanatate pt bb,sa se faca bine repede
La multi ani,Cristian!Joana,ce urias ai tu acolo.Cite cereale ii dai zilnic?
Ylari,si eu ma gindeam sa amin carnea cit mai mult.Cu ce o inlocuiesti?
Eu am dormit cu ai mei in pat pina pe la 6-7 ani cred.Insa nu pot zice ca eram fericita,ma bagau intre ei si eu muream de cald,nu puteam sa scot un picior afara macar
Ce vaccinuri ati facut la 6 luni??Si care vi s-au dat gratis la medicul de fam?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Citat:
citat din mesajul lui joana2672001

Tzuky daca citesti, la multe lunite feiricite alaturi de Stefanel. Sunt nascuti in aceeasi zi asa ca nu voi uita vreodata

Ioana, mamica fericita de Cristian Daniel, minunea care ne-a luminat viata!!!!!



LIKE!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Citat:
citat din mesajul lui joana2672001

Ahhh am uitat sa dau tortuletul si alcoolicele:D. Astazi Cristian, dragul nostru, a implinit 7 luni.


Ioana, mamica fericita de Cristian Daniel, minunea care ne-a luminat viata!!!!!



La multe lunite!!!
Mooaaa ce grasan!
Hai ca incet incet acushi ne vezi ca facem urari de un an si ne mutam la scutece Trece timpul ca nebunul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns albinuta83 spune:

LML Cristian de Joanna si Stefan de Tzuky! Sa cresteti mari si sanatosi!
Clara ce frumos ai scris! Nici ca puteam exprima mai bine in cuvinte partea asta legata de atasament! Ma bucur nespus sa aud ca aveti rezultate bune cu Kaeden si ca a crescut asa frumos!
Referitor la ajutorul sotului- nu ma plang, ba dimpotriva- e implicat total si facem echipa buna, mai ales noaptea cand facem cu schimbul la plimbat :))
Amandoi plecam dimineata la job, deci ne intelegem reciproc! Si eu aveam tendinta de a-l scuti de concertele nocturne cand stateam acasa, insa oricum se trezea cand auzea piciulinul plangand si s-a oferit sa ma ajute.

Anitta, eu sincer ma minunez de Iulia si va admir ca ati avut rabdarea si inspiratia sa o duceti la baie sa faca.


Virgiiii ai primit mailul meu?

Ylari ce faceti? Ce mai gatesti? Cand te duci la Uschi?
Elly sunteti ok?

Noi plecam la Moeciu de maine. Sper sa apuc sa mai intru pana luni.

Oricum, va uram La multi ani! Pt Sf Andrei- pitici si mamici,
LML Octavian de Deea si LMA si tie Deutzo, chiar daca nu raspunzi la mesaje :))))



Mergi la inceput