Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (16)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miha81 spune:

Roxana cum se mai simte bebe?
La multi ani cu multa multa intarziere celor care si-au sarbatorit ziua de Sfantul Andrei!!! Va rog sa imi acceptati scuzele dar am alergat cu Bia dupa costum, pantofi si cele necesare pentru festival!
La multe lunite si lui Cristian, Stefan, Iuliei si lui Mirciulica!!!
Albinuta l-ati luat si pe bebe cu voi in week-end?
Deea cum mai sunteti? Ai reusit ceva cu productia de lapte?
Anitta ti-am trimis pm.
Mirela sper din suflet sa ne vedem la Piatra Neamt si sa fie bebe bine ca altfel ramanem acasa amandoi. O vesnicie impreuna va doresc! La multi ani!!!
Alma ai scris foarte frumos si sunt intr-un totul de acord cu tine!
Ylari esti o super gospodina!!! Ma uimesti can mai ai timp sa faci atatea feluri de mancare.
Andra felicitari pentru kilogramele pierdute! Le-ai dat cu regimul acela care mi l-ai trimis si mie? Cred ca esti super sexy!!!!
Virgi n-am simtit nici un cutremur ca goneam din Bucuresti spre Buzau cu 180 km/h. Mai bine...
Ellyshor putere mamico!!! Si daca faci rost sa imi trimiti si mie ca sunt tare stresata cand sunt copii bonlavi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andra_C spune:

Offfffff, Deni, imi pare rau pt Bubu mic!!! SA se faca repede bine!!!!
Si bineintels felicitari maxime pt superba ta fetita! Aveti 2 pui minunati!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andra_C spune:

Cu cura aia am slabit o parte, dar de 2 luni si ceva merg la nutritionist. Dar si tu ai slabit mult, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana_nt spune:

Felicitari Denisa pentru Bia, bafta multa in continuare.Sanatate multa pt Bubu.Of imi imaginez cum ati gonit pana acasa.
Robert se simte mai bine, tot mai tuseste dar foarte rar,speram maine seara sa terminam tratamentul si sa-i scoata branula. Mai nou acum nu vrea decat in brate si mereu e marait si plangacios.Noaptea vrea mereu plimbat in brate de m-a rupt de spate.
Trimit ca plange si tasu nu poate gestiona situatia.


Roxana, mami fericita de Robert Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Ciao fetelor, ce mai faceti, cum va merge?
Noi suntem bine, Slava Domnului!
Miha mersi dar nu sunt nici pe departe i supergospodina. Incerc, e drept, ce sa fac, daca nu ma ajuta nimeni... Eh am soacra acum la noi, o boieresc cateva saptamani, rup vplay-ul hahahaha
Deea am citit cartea aia mai ;) de fapt le-am citit si pe celelalte doua, in engleza ca la noi nu au aparut, dar le cumpar cand or aparea :))) cam pt adolescenti, asa, parerea mea dar recunosc ca e ceva activitate prin asternuturi de atunci hahahaha :)))))
Eu cu diversificarea mai incet asa, o zi fac pireut, doua nu fac, peste vreo doua sapt vreau sa ma mobilizez calumea.
Eli e normal sa "dea afara cu limba" la inceput, pt ca inca nu s-au prins care e faza cu solidele, noi trebuie doar sa perseveram, or sa se prinda curand ca nu inspre inafara trebuie sa miste limbuta ca sa inghita.
De asemenea, incearca si diverse consistente, poate o consistenta lichida il va ajuta sa inghita mai usor. Ma rog sper ca nu te deranjeaza ca imi dau cu parerea. Ah sau amesteca ceva laptic in ele, va simti un gust familiar si poate il ajuta sa se prinda mai repede cum e cu inghititul.
Mai e putin si vine Mosh Nicolae, abia astept, ati fost cuminti? Eu nu :)))))
Eu iar mi-am dezactivat FB-ul, ma apuca nebuneala o data pe an, pai am primit cere de prietenie de la o vedeta, haide frate, pe bune? Eu tot incerc sa gasesc metode sa fiu cat mai invizibila si ma gaseste asta si vrea sa fie prieten cu mine, c'mon!!! Asa ca bye bye FB hahahaha

Felicitari Biancai pt premii!!! Mai mai ce fetita talentata!
Va pup, o saptamana minunata va doresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Miha sanatate puiului mic, dar a facut si temperatura? Mititelul, injectabil :(((
Elena felicitari pt noaptea buna, sa o tineti tot asa!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns albinuta83 spune:

buna seara, doamnelor!
Am venit si noi de la Moeciu. Bine ca am plecat din timp ca altfel ne vedeati la stiri
Miha, felicitari pt Bia! Acum o sa ma uit la videoclip! Sanatate multa pt bubulin!
Am plecat si cu Rares dupa noi. S-a comportat foarte bine, insa seara am stat mai mult in camera cu el, ca jos era cam fum si balamuc de copii. Per ansamblu a fost ok, insa piticul meu nu papa mancarea de la borcanele. Fructe mai mananca, dar piureurile nu.
Tipa care are pensiunea la Moeciu mi-a povestit de baietelul ei, care nu voia sa manance si reusea sa-l linisteasca si sa-l mai pacaleasca cu cate o lingura de papa tinandu-l cu fata catre exterior si cantandu-i la ureche. Pe la 8 luni i-a facut analizele la BV si s-a dovedit ca avea intoleranta la gluten si totodata si la lactoza. De cea la lactoza am inteles ca a scapat pur si simplu, la una an si un pic. Pustiulica are acum 4 ani si e bine-merci.

Nu mai stiu ce am citit din urma ca sunt capiata. Am scris in trei serii la mes asta.
LML Iulia, Mirciulica, Adela si Clara!
Pup toate fetele! Bun venit celor doua mamici!

Mai scriu maine ca poate imi pun ordine in ganduri la noapte! Daca n-om avea concert, ca schimbam iar patul!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addya_21 spune:

Felicitari Miha pentru "printesa ghetii"!!!Cred ca esti tare mandra de ea si vorba cantecelului"traiesti un vis",ai doi copilasi superbi!!!
Imi pare rau sa aud cacel mic este bolnavior ,sper sa se faca repede bine!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutza83 spune:

Buna seara!! gata vacantaaa fff frumos a fost:)
Roxana eu cu aerosolul ma impac bine .il pun in scoica scot mascutza ptr ca o baga mereu in gura las numai furtunul si il baga isngur in gura dar mut aparatul din mana in mana:)
Anitta si Elena sper sa nu se supre shosho ca povestesc..nu stiu cat timp are sa citeasca forumul e tare necajita cu edi...s-a dus la spital sa ii desfunde canalul lacrimal de la ochisor ..si i-a facut micutului anestezie...si a scos o multime de puroi si inca mai are...maine se mai duce iar sa ii puna antibiotic pe canal..e suparata,dezamagita si obosita.Cand o sa treaca toate astea sunt sigura ca va intra si va povesti in stilul ei haios peripetiile prin care a trecut .Mititica de ea!
Despre T ce sa va povestesc:) la fel cum il stiti un alintat:) un grasan si un hlizit:)) cand rade zici ca are dinti asa e de alba gingia si sus si jos dar inca nu a spart si nu stiu cand va fi aceasta minune.Dimineata nu mai mananca fructe nu stiu care e cauza..azi i-am oparit marul si i l-am amestecat cu cereale o bunatate a luat in gura si a scuipat:) halal...in schimb pireul de legume cu carnita un deliciu ptr el.Ma gandesc ca nu i-o i placand dulce...cine stie inainte manca...
Ma bag la somn ca sunt obosita de atata relaxare;)))
Virgi felicitari ptr dintos:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andra_C spune:

Vai, bietii fluturasi
Al lui Shosho cu puroi la ochisor, brrrrrrrr, al Roxanei cu branula Da, Doamne, sa se faca repede bine puisorii scumpi!

Onuto, ai si tu un stil de a povesti de mor de ras mai mereu, esti superrrr

Mergi la inceput