Felicitari Douradoudou, Pyaoliang, Angelique! #47

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mena1906 spune:

Neata!!! Uf! O noapte nedormita de la arsuri dar trebuie sa recunosc ca aseara , ls cina, mi-am facut de cap ! Bubu macar sa stiu ca iese Gabriel cu codite rasta sau coama punk si tot mai indur.

UM 06-04-2012; DPN 11-01-2013 33+ cu Gabriel

Si am ajuns la 8 luni :x

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mena1906 spune:

Dana 0000, mi s-a intamplat si mie dar eu stiam ca dr cu pricina masoara...diferit( ca sa nu zic ceva rautacios) . Unde ai facut eco? La Medicover ?

UM 06-04-2012; DPN 11-01-2013 33+ cu Gabriel

Si am ajuns la 8 luni :x

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana0000 spune:

Mena am facut la acelasi dr la care am mers pt morfo de trim 2 si 3(Andrei Cristian).
Ma preg sa ma duc la dr mea sa vedem ce se intampla si va tin la curent.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cellena spune:

Dana0000, daca ai facut ecografia cu dr. Crangu, e clar (inteleg ca esti la dr. Gero si stiu ca ea il recomanda). Mi s-a parut un ecografist foarte bun, se uita la toate in cel mai mic detaliu, e foarte meticulos, dar nu stiu cum naiba face masuratorile astea, ca mie mi-a gasit-o mereu mai mica decat restul. O fi el mai pesimist. Chiar am zis ca abia astept s-o vad pe madam, ca el zicea ca o sa fie micuta rau, iar alt ecografist destul de bun ne-a zis "ohoo, o sa fie tare inaltuta domnisoara" (asta la 2 ecografii de cateva zile distanta). Poate iti mai face dr. ta niste masuratori azi, ca sa te mai linistesti


Ema de 35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cellena spune:

Acum am vazut ca ai raspuns si tu in acelasi timp cu mine si ai fost la alt dr. Ignora atunci prima parte a mesajului
Te asteptam cu vesti de la dr

Ema de 35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cellena spune:

Mena, suntem colege de suferinta cu arsurile atea. Pana acum 2 seri n-am avut nicio problema cu ele toata sarcina... Ei, de atunci nu mai pot sa dorm decat in fund, pentru ca daca imi las capul mai jos, simt ca am un foc se tabara in gat. Tot incerc sa-l sting cu apa, dar e tare rezistent . Am un culcus care ocupa tot patul, compus din 4 perne mari, 2 mici, perna de gravide si barbati-miu. Cred ca arsurile le-a lasat Bubu mostenire. Macar sa fac si eu un bebe asa frumos si cuminte a al ei.. Ah, da... Si de cateva saptamani mi-au revenit si mie greturile si starea de rau generala si m-am intors la prietenii mei, painea prajita si untul
Eh, mult a fost, tare putin a mai ramas. Fug si eu la dr sa vad ce-mi mai zice

Ema de 36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Looana spune:

Felicitari din suflet pentru Adriana, Angelique, Laurika!
Sa fie sanatosi bebelusii vostrii si voi sa va recuperati repede ,multa sanatate !
va multumesc din suflet pt gindurile bune,eu am inceput sa ma simt mai bine cel putin psihich .In schimb ma dor sani de mor,sunt tari,dar nu am ce sa-le fac decit mi-am pus niste compresa calda pe sani.Tot de aseara am imceput cu pastilute pt retragerea laptelui....mi-a dat Dr niste pastilute 4/zi dar mi-a scazut tensiunea azi dimineata i-mi suna urechile si ma lua cu calduri,am baut un expreso repede,parca acuma e mai bine.
Mami_2 tu cum ai dai lui bb San Simplex,in lapte ,cite picaturi,am luat si eu ieri de la farmacie in plus si eu tot Colief ai dau,dar nu apuc de fiecare data ca e tare rau de foame.
S.ellena nu trebuie sa te gindesti si sa-ti fie frica,eu am nascut normal fara epidurala sau alte,alea de dilatatie nici nu ma taiat si nici rupt....ceea ce sa intimplat cu mine dupa ce a iesit BB asta e alta chestie si cazuri sunt foarte,foarte rare,deci Doctori de aici din clinica nu au avut un astfel de caz.Curaj ,capul sus,cu multa incredere cu siguranta va fi foarte usoara nasterea ta.
Fetelor va

Looana 39Sapt.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bioana spune:

neata, ce bine am dormit....alta viata...desi m-am trezit cam la o ora jumatate sa merg la baie,adormeam imediat.am mai luat vreo 400 de grame saptamana asta.nu m-am umflat deloc. eu inca mai am inelele si verigheta pe degete.sa nu uit sa le dau jos cand merg la spital. ma pregatesc sa ma tund zilele astea...azi nu am chef sa ies din casa...deloc. o sa lenevesc toata ziua. se scurteaza lista si ma apropiu cu pasi mari de marea intalneala si nu imi vine sa cred...marti merg la tocolog sa vedem ce mai imi spune...

ANGELIQUE FELICITARI PENTRU STEFANUT!!!!!!in sfarsit iti ti baiatul in brate. ma bucur ca sunteti bine!!

ADRIANA FELICITARI PENTRU ANTONIA!!zici ca ai nascut repede¿super...toate cele bune!

DANNNAH ce bine ca te-ai mai relaxat.

DANA te astept cu vesti de la dr. sa dea dumnezeu sa fie bine!!

BUBU te topesti cand vorbesti de Nichoas..ce bine ca mergeti la un pediatru bun.ii pui crema pe buci() de fiecare data cand ii schimbi scutecul¿ ma informez si eu...va tot trag de limba ce si cum...sa nu radeti...mai am putin asa e...am cam terminat de aveam de facut. poate reusesc sa pun niste poze maine...






embarazada de 38+

o minune de fetita...Irina Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bioana spune:

VREAUSANINGA sunteti bine¿

ma pun sa mai citesc putin...revin mai incolo...

embarazada de 38+

o minune de fetita...Irina Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IuliaCospy spune:

Dana000 cu o seara inainte sa o nasc pe Sara, dr mu-a facut eco si cf craniului era in grafic, cf femurului avea vreo 37 de sapt, iar eu aveam deja 41 de sapt. Sara a avut 51 cm la nastere si 3350gr. Deci, stai linistita ca nu e relevant ce ti-a zis acum. E prea mare ca sa-l mai poata masura corespunzator.
Eu astept la dr pt tratament, la orl, dar sunt mult mai bine.
Pup

Iulia, mami de Sara Andreea si 36+

Mergi la inceput