Juniori de Iulie - August 2004 * (106)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

ziua buna
Robi, nu mai bine stateati acasa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxanaz

ziua buna
Robi, nu mai bine stateati acasa?


Era foarte bine, dar am un deadline maine si nu am avut ce sa fac...

Petro a ajuns acasa dupa pranz, e OK, stau de ceva timp amandoi afara si curata zapada :) Sper sa ajung si eu :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata doamnelor
cum mai stati cu zapada? adica voi pe ea sau ea peste voi
la noi frig frig de dimineata, -7, si chiciura. in rest... nimic nou, ma bucur al naibii ca e vineri!
o zi frumoasa sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza..iar viscoleste....mandra-i la film cu tati,sper sa-i placa ca-i de sezon..Cinci eroi de poveste...eu bucataresc de zor
Meii pentru cine nu a luat cadouri sa stiti ca si azi sunt reduceri de 40% la jucarii si carti pentru copii la carrefour...noi i-am luat bici dhs super faina doar cu 200 de leimultdoritul catelus Bobby si monopoly millionaires...la scoala vine pan la urma si un Mos Craciun cu un spiridus si le aduce cadouri la fel pentru toti copii. ...duminica pe 23 au serbare si la sah cu un iluzionist si un Mos si vor primi treninguri inscriptionate cu insemnele clubului si inca o surpriza din partea clubului....io zic ca este de ajuns,nu?
Voi cum stati cu cadourile si cu zapada?
hai sa avem o duminica linistita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns polux spune:

Zapada? Ce e aceea zapada? Noi nici anul trecut si nici anul acesta se pare ca nu avem , spre supararea Adelutzei.
Eu sunt tare data peste cap de incidentul dint-o scoala americana...nu-mi iese din cap, si ma gandesc cu groaza la parintii copiiilor care nu mai sunt...
In rest ocupata pana peste cap...acum vreo saptamana mi-a cazut un dulap suspendat din bucatarie plin cu farfurii, si alte ceramice...praf s-a facut. Si atunci ma gandeam cu groaza ce s-ar fi intamplat daca era unul din noi acolo...si acum sotul intareste toate celelate dulapuri...dar cum el e asa de meticulos, ii ia o gramada de timp...si bineinteles ca are nevoie de asistent.
Noi mai avem o saptamana pana la vacanta...mi se pare asa de mica vacanta asta...si abia o astept.
A, am si eu o intrebare pentru mamicile cu fete care au Wii. Ce jocuri au fetele voastre? Nu intreb mamicile de baieti ca am vazut ca de baieti sunt o multime de jocuri pe wii. Dar as vrea cateva de fete sau macar din acelea family.
Un weekend placut fete dragi.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata
la noi nici urma de zapada, sper ca sunteti ok acolo sut in nord!
cica va ninge de joi, sper sa fie asa ca sa aiba si copiii astia de ceva fulgi de nea
va urez o saptamana usoara, si scurta.... si plina de bucurie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

eu am doi viteji oameni de zapada in curte!! E super fain, mai ales ca a trecut tractorul si a nivelat, e foarte bine asa. Dar la ai mei in Moldova nu se mai intra, nu se mai iese

Si mosul e "aproape dotat", mai am astazi de luat vreo doua cadouri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Va doresc si eu o saptamana frumoasa!
Cine vrea zapada, livrez gratis :)

Noi am avt un weekend cu de toate, Matei a avut un episod subfebril vineri si sambata, fara alte simptome, deja ma panicasemn, ieri dimineata a facut scaune foarte proaste, deci am descoperit ce e. Probabil vinovata e o felie de tort pe care a mancat-o la ziua unui copil la after-school.
Ieri dimineata l-am doftoricit, apoi l-am dus la serbare la after-school, pe seara am avut si noi petrecerea de Craciun la firma, asa ca azi sunt fresh la munca dupa 3 nopti de nesomn

Mai avem 3 zile de munca / scoala, apoi sunt acasa pana pe 3 ianuarie...

Ioana, super cadourile! Noi am luat tableta... si atat...

Va pup!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Neata!

Ioana, la noi a fost bine cu zapada, s-au tavalit fetele ca sa simta ca e iarna.
Acum s-a topit, e tare urat si amestecata cu material antiderapant e o mocirla...

Cadourile fetelor le-am achizitionat, pe celelalte nu
Trebuia sa mergem sambata sau duminica, sambata mi-a fost rau, duminica m-am refacut ca sa pot sa o iau azi de la capat...
Ne descurcam noi cumva...Lui John o sa-mi fie greu sa-i gasesc...

Fetele au primit deja cadouri vineri de la mosul de la institut, mosul a adus sambata o sanie noua pentru ca i-a placut ce a facut Maria sambata la faza nationala de la Luminamath , iar de Craciun aduce la fiecare cate doua seturi de lego, castelul poneiului filly, ponei filly si carti (primele pe lista). Eu zic ca e destul! Iar am exagerat dar deh...e Craciunul!

Liliana, mandrele mele joaca box, tenis, golf si popice
Noi nu avem decat wii sports...

O saptamana excelenta sa avem!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Buna dimineata si de la noi, aici ploua, ploua de sambata :-)
Taman la fix cand s a icneput amenajarea patinoarului gratuit din parc, yuhuuu. Maine sper sa pot cumpara patinele la pret rezonabil.
Cadourile sunt gata, am facut exact cat am putut si am reusit: gelarti, microfon la care atasezi mp3 playerul, papusa MH, papusa bb, carti de citit, margelele care se calca, setul de cusut, alte chestioare de bibilit si bricolat, toate impachetate frumos sa aiba ce despacheta.
Lipseste jocul mult ravnit, dar nu m a lasat inima sa dau 250 lei pe el.
Tableta ii voi cumpara pt ziua ei, i am spus deja si s a declarat multumita :-)



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi: Iulia Copiii Monicai Alex Luca


Impreuna pentru 60 de copii
Prietenii lui Mos Craciun

Mergi la inceput