FIV cu Dr. Dragos Albu 71

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marystrumf12 spune:

xoxo, felicitari pentru beta obtinut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Xoxo, felicitari!

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie, 24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crystyne spune:

La multi ani celor ce poarta numele Sfantului Andrei!

Xoxo felicitari pentru beta.

Pup fetele scumpe si sa aveti un weekend minunat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xoxojojo spune:

Multumesc din suflet, multumesc ca sunteti alaturi, Doamne Ajuta la toate fetele care isi doresc acesta minune, inca nu imi vine sa cred, cu adevarat Dumnezeu exista, si le aseaza el cum stie mai bine, tot ce trebuie sa facem este sa nu ne pierdem credinta in el nici macar pentru o secunda. Doamne Ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluxas spune:

Nu am mai intrat de cateva zile si acum am citit vestile de pe aici.
Felicitari fetelor !!! Parca imi revine si mie speranta cand citesc de reusite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alilumi spune:

La multi ani de 1 Decembrie, doamne dragi! Va doresc prunci sanatosi, alaturi de care sa sarbatorim an de an aceasta zi! Si pace! Pace!!!

Va impartasesc o poezie, pe care bunica mea a recitat-o, copil fiind, la inaugurarea unui monunemt dedicat ostasilor romani, undeva in judetul Prahova (atunci l-a vazut si ea pe Regele Mihai). Era recitata cu gandul la tatal ei, concentrat pe front (a avut sansa de a se intoarce acasa intreg... "fizic")...

Taticule iti scriu ca sa nu vada
Scrisoarea asta mama, ci numa-eu.
Of! De-ai sti cum privesc soldatii pe strada
Ca sa te vad, dar tu nu esti;
Sa ne scrii taticule cand ai sa vii!

De ziua ta pusesem flori pe masa,
Flori multe, ca-n toti anii, stii,
dar tu lipseai si ce trist era in casa
Si ma-ntrebam mereu,
Cand ai sa vii taticule? Vezi sa ne scrii!

Ce n-ai luat taticule cu tine
Le-a strans mamica intr-un pachet plangand.
De ce plangea si se uita la mine,
Si mie nu-mi spunea ce-avea in gand?
Taticule sa vii curand!

Mi-a spus mamica azi, ca niciodata,
Ca maine dimineata, de cu zori,
Mergem la cimitir cu totii;
Sa-mi spui tu tata, cui ducem noi acolo flori?
Sa ne scrii taticule, cand ai sa vii.

Scrisa in anul 1942, de Floarea Stanciu, fetita unui ostas roman din com. Caiuti, jud. Bacau, plecat pe front.
Poezia a fost publicata in ultimul volum al ciclului “VETERANI PE DRUMUL ONOAREI SI JERTFEI”

Poate stiti, poate nu:

1. In Razboiul de Independenta, armata romana a pierdut:
- 4.302 morti si disparuti, din care 40 de ofiteri si 15 medici.
- 3.316 raniti, din care 70 de ofiteri.
In acest conflict armata a avut 19.084 de bolnavi, din care 210 ofiteri si 74 de medici.
_

2. In Al Doilea Razboi Balcanic (1913) desi nu au avut loc ciocniri sau lupte, armata a avut 1.150 de militari morti, datorita epidemiei de holera declansata in zona muntoasa a Balcanilor.
_
3. In Razboiul de Reintregire 1916 – 1919
- 1.913 ofiteri si 95.454 de soldati morti pe front, in infirmerii sau spitale din tara, ca urmare a bolilor si a ranilor suferite.
- 248 de ofiteri si 51.177 de soldati morti pe front, in tara sau strainatate in imprejurari necunoscute, in mare parte neindetificati.
- 169 de ofiteri si 70.335 de soldati morti in lagarele de prizonieri. Numarul total al mortilor armatei romane se ridica, la 2.331 de ofiteri si 216.966 de soldati.
Numarul civililor morti ca urmare a bataliilor, ranilor, sau tifosului exantematic este apreciat la circa 250.000.
Cifrele sunt pentru Vechiul Regat, dar in anii Primului Razboi Mondial, sute de mii de romani au luptat in armatele austro-ungare si ruse. Numarul militarilor romani morti sub steag strain este greu de apreciat. Cercetarile estimative, arata, circa 50.000 de morti pentru romanii transilvaneni in anii 1914-1918.
_
4. In Al Doilea Razboi Mondial situatia se prezinta astfel:
- Campania din est: 71.585 de morti, din care 3.113 ofiteri, 1.823 de subofiteri si 66.649 de soldati.
- Campania din vest: 21.035 de morti, din care 859 de ofiteri, 776 de subofiteri si 19.400 de soldati.
Total in cele doua campanii:
- 92.620 de morti, din care 3.372d e ofiteri, 2.599 de subofiteri si 86.049 de soldati.
La acestia se adauga 333.966 de raniti (243.622 in Est si 90.344 in Vest) si 367.976 de disparuti, cei mai multi prizonieri, din care 309.533 in Est si 58.443 in Vest.
Cifrele totale se ridica la: 794.562 militari (624.740 in Est si 168.822 in Vest)

doamne luptatoare si fie ca pe aici, pe frontul nostru, sa ne bucuram numai de victorii! nu uitati: razboiul nu se termina doar cu pierderea unei batalii! ne pierdem calmul, parul, silueta, cateodata credinta, speranta, banii de concediu si nu numai, DAR... intr-un final VOM INVINGE!!!


mami de Gabriel
_
9 ani am asteptat o minune, 6 ani am luptat sustinut impotriva infertilitatii; FIV 1 martie 2011 nereusit; FIV 2 cu ICSI noiembrie 2011 reusit (ambele cu dr. D. Albu)... Multumesc, Doamne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumimar spune:

Qiaobing,un pup si La multi ani sanatosi si frumosi ! Sa ai parte in viata numai de lucruri minunate,de prieteni adevarati si visul tau sa devina realitate cat mai curand!
Sa inceapa petrecereaaaaaaaaaaa!


Mamica de Maria Irinuca(20.06.2011)
Multumesc Doamne!

Ambele MTHFR heterozigote, o sarcina obtinuta natural in martie 2012 oprita in evolutie la 9 sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumimar spune:

La multi ani Romania,La multi ani doamne dragi!


Mamica de Maria Irinuca(20.06.2011)
Multumesc Doamne!

Ambele MTHFR heterozigote, o sarcina obtinuta natural in martie 2012 oprita in evolutie la 9 sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alilumi spune:

Oooo, qiao, LA MULTI ANI! Sa fii sanatoasa si fericita, tu, sotulache si guguloshescu, si nepotelu'... si toti cei dragi tie!!! Si... in tot ceea ce iti propui, sa reusesti!
Te imbratisez cu mult drag si doi pupici virtuali: unul de la mine, si altul mai mic!

si lumi, mami de printesa si viitoare mamica de (ce o fi si cand o vrea...) si toate doamnele, categoric toate viitoare mamici de pitici!

mami de Gabriel
_
9 ani am asteptat o minune, 6 ani am luptat sustinut impotriva infertilitatii; FIV 1 martie 2011 nereusit; FIV 2 cu ICSI noiembrie 2011 reusit (ambele cu dr. D. Albu)... Multumesc, Doamne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marage spune:

La multi ani Qiao!

Mergi la inceput