FIV cu Dr. Dragos Albu 71

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns camcris spune:

Citat:
citat din mesajul lui QiaoBing

normal ca depinde de la caz la caz. dar nu te arunci din prima la o laparascopie daca nu e nevoie.

---------------------------------------------
TANARA SPERANTA
Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)


sunt de acord cu tine, eu am facut laparo pentru extirpare fibrom si verificare trompelor si daca mai era ceva pe acolo ce nu sa vazut la eco, aceasta interventie trebuie facuta dupa sfatul medicului nu asa de capul nostru
scuze ca am intervenit in dicutii nu vreau sa deranjez pe nimeni




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EllaE spune:

Camcris multumesc pentru info. Inteleg ca tu astepti sa intre banii din programul de la stat si apoi esti si tu in focuri? Succes!

Qiao got it! Mersi mult! De aseara am vorbit cu sotiorul meu despre ce mi-ai spus tu si era foarte intimidat de starea mea de spirit gen hei-rup. Nu stia ce sa-mi zica, venise de la birou pregatit cu tot felul de texte, ciocolatele si prajiturele ca sa ma calmeze dupa aflarea rezultatului, si in schimb m-a gasit pusa pe fapte mari de parca fassss, nimic nu se intamplase. So multumesc, ca nu ma lasi sa stau prea mult pe ganduri si ma indemni sa trec la fapte .
Am sunat deja pentru programare la Dr A.

Fetele care sunteti in stimulari va tin pumnii sa vi se dezvolte ovo de calitate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camcris spune:

EllaE da astept mai intai sa mi se aprobe dosarul sper si bani sa se dea drumul cat mai repede.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crystyne spune:

Hey dragele mele

Ella scumpa mea asa te vreau, curajoasa si optmista

Fetele care sunte-ti in focuri cu stimularea va tin pumnii si sunt alaturi de voi, sa aveti ovo de calitate

Pup toate fetele (si pe cele mai tacute)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xoxojojo spune:

Ella daca ai sunat azi, eu eram la receptie si a venit Dr A cu o programare de histero.
Am terminat cu Albumina pe ziua de azi, mai trebuie sa merg si maine pt inca una, si analize imi ia de fiecare data. L am intrebat daca ar influenta prinderea si a spus ca nu. Intr adevar asta este tratamentul cu lichide multe, 1,5 lapte, Gatorade, aminoaciIi (un gust fff naspa), proteine, oua si monitorizarea greutatii si a cantitatii de urina pe fiecare zi. Momentan ma simt binisor, sper sa nu ma ia iarasi chinurile diseara. Oricum astept cu nerabdare perfuzia cu albumina de fiecare data, ma simt bine dupa ce o fac, in schimb este foarte greu de gasit.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flower29 spune:

Ella si eu am facut programare pentru histero.. sunt curioasa sa vad cum o sa iasa....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EllaE spune:

Super! Succes sa se lase cu vesti bune!

Activeaza-ti te rog casuta de mesaje private - PM (daca nu te deranjeaza).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

xoxojojo din pacate asta e cu albumina umana, se gaseste f greu si e si scumpa. eu luam acum cativa ani pt mama de la sensiblu din p-ta romana. gasisem acolo o farmacista draguta care se oferise sa ma ajute - sa caute daca au in retea sau in depozit si sa imi aduca. si cu Clexane tot asa am procedat in ultima perioada - gasit o farmacie si de fiecare data cand am nevoie ii sun si ii rog sa imi rezerve sau sa imi aduca. la inceput alergam ca nebuna din farmacie in farmacie.
de histeroscopie ca procedura in sine sa nu va speriati. eu m-am dus cu genunchii tremurand si am plecat conducand si oprindu-ma in mall Va tin pumnii sa nu fie nimic grav pe acolo si sa pregatiti culcusul pt cat mai bine.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flower29 spune:

dar nustiu de unde draguta,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flower29 spune:

am reusit..

Mergi la inceput