FIV cu Dr. Dragos Albu 71

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns EllaE spune:

Ali super pilda ta de azi. Nu stiu de unde am atata energie dar atat de bine mi se potriveste ce ai scris, si de-abia acum am citit dupa ce deja starea mea este de genul hai sa ne iubim si sa nu mai fim stresati ca acum vrem copii, ca doar asa pot aparea, din iubire. Iar la cea cu embrionii am ras in hohote, cat de apropiata este scena de relatia noastra cu DD.
Te pupic, si-ti multumesc ca din putinul tau timp ne aduci ceva cer senin si pe straduta noastra.

Angelica, London, Elbereth
va multumesc pentru gandurile voastre.
London iti tin pumnii ca sa ajungi cu bine la final.

Si haideti sa ne gravidim cu toatele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

EllaE ia stai ca mi-a sarit ceva in ochi. ce treaba are HSG ? histeroscopie ai facut ? ca la asta se vede starea uterului, la HSG doar trompele care sunt inutile in caz de FIV
o lolicica si de la mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rlk_2009 spune:

Cri felicitari!
EllaE si Flower29 imi pare rau dragele mele, dar show must go on... va veni si ziua noastra!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cri_cri_cri spune:

EllaE imi pare rau pt beta. dupa cum spune si Qiao, poate ca e cazul sa cercetezi mai amanuntit uterul, trompele. ai facut vreo laparoscopie pana acum?

Rlk multumesc, sa te vedem si pe tine la fel cat de curand!

-------------------------------------------------
hidrosalpinx bilateral ->laparoscopie->2 IUI-uri nereusite->FIV 1 nereusit-> salpingostomie stanga->FIV 2.....................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EllaE spune:

Qiao nu am facut histeroscopie. Doar in 2007 am fost operata de un urias fibrom extrauterin (operatie clasica), si din exterior parea ca totul e ok.
Tu zici ca ar tb sa discut cu Dr Albu/altcineva despre o histeroscopie? Pe Dr Albu il intrebasem doar de o laparo din cauza unui chist endometriozic de 2cm de pe ovarul stang, dar a zis ca acum o laparo mi-ar mai micsora rezerva ovariana si atunci mai bine sa fim cuminti.
Probabil la un control mai atent am avea mai multe info si despre endometrioza daca este cumva mai extinsa si din cauza asta am probleme. Desi am amh-ul atat de mic inca ovulez in fiecare luna z12-14, si endo creste ~9. Dar nu s-a prins in 4 ani niciodata, nimic.
Soooo, orice idei de ce as putea face in continuare (pentru a ma cauta) .... sunt urmate de multe lolicele.

Pentru saptamana viitoare voi face o programare ptr o consultatie cu Dr Albu,sa vedem care ar fi urmatoarele etape ... daca vede vreo luminita. Voi ati avut o asemenea discutie cu el? A fost cooperant/cu idei noi sau cum ati intrat, la fel ati si iesit? Pana acum mi s-a parut foarte ok in discutii, atunci cand intrebam eu ceva.
Pups

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

EllaE, Flower

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie, 24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xoxojojo spune:

EllaE eu am facut histeroscopie; anul trecut am facut IUI in Noiembrie cu Albu nereusit, dupa acest IUI i-am propus doctorului sa imi faca si o histeroscopie inainte de a face un al doilea IUI, insa a spus ca nu este nevoie; am avut si cel de-al doilea IUI nereusit in Decembrie, si dupa acesta dr a spus ca imi faca histeroscopie; la histeroscopie s-a descoperit ca uterul meu era plin cu de toate pt toti, sinechii, aderente si polipi, astfel incat nu era nici un locsor liber unde micul embrionas sa se fi lipit; am si acum dvd-ul cu filmuletul, akum sper ca asta sa fi fost motivul; voi afla dupa beta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EllaE spune:

Liza, Cri, Raluca

Xoxojojo inteleg ca histeroscopia este o idee buna de luat in considerare. Dupa interventie ce perioada a trebuit sa stai cumintica, fara joaca cu sotiorul?
Care e diferenta intre laparo si histero?
Succes sa ai un beta frumusel!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xoxojojo spune:

Restrictie la nebunii doar in ziua respectiva, iar diferenta dintre laparo si histero nu o stiu pt ca eu nu am facut laparo.
Iar preturile pt histero la Medlife sunt: 850 cu anestezie totala, si 700 cu anestezie locala, am facut tot cu Albu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xoxojojo spune:

Merci frumos ELla, si imi pare sincer rau pentru tine; marea nenorocire este ca nu ni se poata da o explicatie, sa stim macar motivul pt care nu se intampla.
Noi mai mult nu putem face, ce tine de noi eu cred ca ma facut cu toate, restul numai de noroc, Dumnezeu...cine stie...parca este o loterie din pacate.

Mergi la inceput