Fii Mosh Craciun pt acesti copii!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

O sa-mi spuna disera Gabi,baiatul Monicai cel mare ce si-ar dori de la Mos Craciun.

Mi-a zis Monica ,oarecum trista ca tare e chinuit copilul ei(Gabi) acasa....el nu poate sta indiferent la mama si fratiorul lui si se ocupa de cel mic cat Monica e dusa pe la munca in sat....are grija de cel mic si asta ii ia din bucuria invatatului,din bucuria lui de copil.Monica se simte vinovata ca.....Gabi o ajuta..ca il alina pe cel mic cand plange,ca sta cu el in brate,ca se ocupa de fratiorul lui....intelegeti ce vreau sa spun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Alinuk, arunca un ochi aici:

http://moscraciun2012.blogspot.ro/?spref=fb


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

My_Lady0091

Nu stiu daca ne ajuta la ceva. Inteleg ca e un site online de jucarii de unde poti cumpara jucariile pt cadourile din scrisorile copiilor

(mag online ofera niste reduceri e adevarat...doar ca eu cred ca pretul jucariilor ar ajunge la mai mult decat dam noi pe ele luandu-le direct de la sursa)

completati-ma va rog daca nu am inteles bine


Gabby
si ALex&Sara cred ca pot veni cu un knowhow in ceea ce priveste comparatia de pret si chiar raport calitate/pret







Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (4 ani) si Teo voinik (6 ani)

Secret SANTA

Tombola "Spiritul Craciunului"
...................................................
Nimic nu-i intamplator![/b]
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tala spune:

Eumada cati ani are Gabi?
Alinuk ce masura trebuie la role?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alinuk

My_Lady0091

Nu stiu daca ne ajuta la ceva. Inteleg ca e un site online de jucarii de unde poti cumpara jucariile pt cadourile din scrisorile copiilor

(mag online ofera niste reduceri e adevarat...doar ca eu cred ca pretul jucariilor ar ajunge la mai mult decat dam noi pe ele luandu-le direct de la sursa)

completati-ma va rog daca nu am inteles bine


Gabby
si ALex&Sara cred ca pot veni cu un knowhow in ceea ce priveste comparatia de pret si chiar raport calitate/pret







Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (4 ani) si Teo voinik (6 ani)

Secret SANTA

Tombola "Spiritul Craciunului"
...................................................
Nimic nu-i intamplator![/b]
............................................................................



Primul mesaj era o oferta.Apoi urmau scrisorile.


Asociatia P.AV.E.L. a postat scrisorile si precum scrie in descriere..."Va impresioneaza o scrisorica si o alegeti? scrieti la comentariu scrisorii alese: RIDICAT...ne dorim astfel ca toate scrisorelele sa se transforme in daruri!"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Gabi e in clasa a saptea....
Isi doreste mult ,intre altele ,pe care le aflu deseara,o mige de fotbal adevarata.Adica noua si faina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

an trecut numerele de la picior pt incaltaminte in prima postare in dreptul numelor copiilor

intre timp am vb cu mama fam Badescu si am aflat cam ce ar avea nevoie si ceilalti copii






Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (4 ani) si Teo voinik (6 ani)

Secret SANTA

Tombola "Spiritul Craciunului"
...................................................
Nimic nu-i intamplator![/b]
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari9 spune:

Mda,fetele sunt mari.Nu se potrivesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manuelacrina spune:


Irina Badescu 9 ani - ofer eu de la Mos Craciun o bicicleta ... nu e noua, dar e functionabila ... si e roza

Gheorghe Badescu 7 ani - o pereche de role aproape noi vor merge spre el, rosu cu albastru cu Spidermen ... si cotiere si genunchiere la set tot cu Spidermen

Maria Badescu 13 ani - nu am cizmulite nr. 39, dar o pereche de ghetute groase de iarna marimea 39 sigur vor ajunge la ea !

Ioana Rada 7 ani - va primi o rochita frumoasa (... poate chiar doua).

Cristina Rada 8 ani - de la Mosul meu va primi o papusa mare frumoasa, ca stiu ca si-o doreste de mult si o rochita ... si tot pentru ea stiu eu din surse sigure ca se pregateste un consistent cadou surpriza de la un Mos tare darnic .

... pentru toti pregatesc coletele si le duc la depozit (cat imi permite timpul meu de repede ) ... sper sa ne descurcam si cu transportul bicicletei

Isabela 7 ani - pentru ea e aproape gata un colet cu hainute, incaltari, jucarii, dulciuri, putine rechizite si reviste, il trimit direct prin posta, la indrumarile Andreeei
... rau imi pare insa ca ce-si doreste ea mai mult, sanatate pentru mamica ei, nu incape in sacul Mosului , putem doar sa ne rugam pentru ea
... dar un bebelus ciciobelo sper din suflet sa gaseasca Mosul pana la Craciun si sa ajunga la ea ! Ce ziceti ? ne descurcam cumva ?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Manuela, esti fenomenala.
Cati copii raman descoperiti ?



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi: Iulia Copiii Monicai Alex Luca


Impreuna pentru 60 de copii
Prietenii lui Mos Craciun

Mergi la inceput