Catel parasit si semi-adoptat

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

Fiola nu-si face efectul imediat, mai ales daca a fost infestat cu purici/capuse, dureaza cateva zile.
Sau poate are vreo alergie de la hrana ? Urmareste-l....

Ingrid si Cristi 9 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Alergie la hrana nu are, ca e caine d ala crescut la tara si calit.
De pureci m am tot uitat, io nu i vad :-) Oricum inca nu ma scarpin asa ca o fi de bine cred :-)

Ma tot gandesc daca l as putea cumva duce in oras la un toaletat ... asta pe langa veterinar.



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi: Iulia Copiii Monicai Alex Luca


Impreuna pentru 60 de copii
Prietenii lui Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

cred ca vei sfarsi prin a-l lua acasa

Ingrid si Cristi 9 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Stau la bloc, nu pot :( :( :( dar l as lua . Ioi drag mi de el si sper sa nu ma muste :-)



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi: Iulia Copiii Monicai Alex Luca


Impreuna pentru 60 de copii
Prietenii lui Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

asa a zis si o cunostinta care sta la bloc....a luat 4 bucati din parc....acu' iese cu toti in lesa

Ingrid si Cristi 9 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carra spune:

Szivarvany, si Cara se scarpina 2-3 zile dupa ce ii aplic fiola, desi fac asta la fiecare 3 luni, deci nu are nici un fel de "carcalaci". Nu stiu care ar fi explicatia, dar presupun ca e o reactie normala, caci asa se intampla de fiecare data. Dupa aceea, nu mai e nici o problema.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carra spune:

[quote]citat din mesajul lui szivarvany

Stau la bloc, nu pot :( :( :( dar l as lua . Ioi drag mi de el si sper sa nu ma muste :-)


N-o sa te muste, fiindca si lui ii e drag de tine. Garantat. Simte si intelege ca vrei sa-i fie bine .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

carra, eu pun fiola la 4-5 saptamani (Advantix, Fipronil parca sau Practic), din aprilie pana in noiembrie

tu ce fiole folosesti ca aplici doar la 3 luni odata ?

Ingrid si Cristi 9 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carra spune:

Citat:
citat din mesajul lui ingridnen

carra, eu pun fiola la 4-5 saptamani (Advantix, Fipronil parca sau Practic), din aprilie pana in noiembrie

tu ce fiole folosesti ca aplici doar la 3 luni odata ?

Ingrid si Cristi 9 ani


Imi pare rau ca nu stiu denumirea exacta a solutiei pe care o folosesc de mult timp incoace. O recunosc dupa ambalaj, e frantuzeasca (parca) si miroase placut. Cu prima ocazie cand ajung la magazin, imi notez denumirea si iti spun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

ce mai face Puficescu?

Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii, nu li se intampla prea des.

Mergi la inceput