Dieta Dukan(4)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Carmen Bruma a vorbit in emisiunea ei despre aceasta dieta cu un nutritionist (unul care pare ca stie ce spune). Ati ascultat?

http://www.realitatea.net/emisiuni/ai-grija-de-tine.html

(emisiunea din 12 ianuarie 2013)

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona_2 spune:

exact ce spun si eu. Pana la urma nu toata lumea are vointa de a se gandi la altceva atunci cand ii este foame. Eu daca nu mananc devin nervoasa, nu ma mai concentrez si incep sa tremur. asa ceva nu se rezolva nici cu dieta nici cu sport. Astept alte idei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unefemme spune:

Buna Andre_ea...
Si eu imi amintesc de tine...Ma bucur sa te regasesc aici..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

pai tocmai asta e ca nu trebuie sa tii dieta ca sa slabesti.
trebuie sa-ti schimbi modul de viata; dietele sint temporare si nesanatoase, nu poti fi o viata intreaga "la dieta"



"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unefemme spune:

Buna Melina 34!

Ma bucur ca esti interesata si tu de dieta Dukan.
Voi incerca sa postez de maine meniurile zilei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melina34 spune:

Citat:
citat din mesajul lui unefemme

Buna Melina 34!

Ma bucur ca esti interesata si tu de dieta Dukan.
Voi incerca sa postez de maine meniurile zilei

buna, deci meniul de azi este...?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unefemme spune:

Buna dimineata !

Ce imi place la aceasta dieta este tocmai faptul ca poti manca atunci cand ti-e foame, la orice ora si ca iti poti concepe meniuri destul de interesante.
Astazi, ziua 3,faza intai, PP

MD-iaurt degresat 0,1%(140 gr)cu o lingura de tarate de ovaz, 2 felii de muschi Azuga (50 gr), 2 felii de cascaval (30gr), cappuccino cu spuma de lapte degresat 0,1% (aproximativ 50 ml lapte).

Nu mi-am propus ore fixe pentru celelalte mese. Voi manca, cu moderatie, din alimentele permise, atunci cand imi va fi foame.
Revin cu informatii.
Va pup si va urez o zi frumoasa.
Melina, esti "pe receptie"? Ai inceput dieta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Esti sigura ca cascavalul e OK? Are foarte multa grasime....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Citat:
citat din mesajul lui unefemme

Buna dimineata !

Ce imi place la aceasta dieta este tocmai faptul ca poti manca atunci cand ti-e foame, la orice ora si ca iti poti concepe meniuri destul de interesante.
Astazi, ziua 3,faza intai, PP

MD-iaurt degresat 0,1%(140 gr)cu o lingura de tarate de ovaz, 2 felii de muschi Azuga (50 gr), 2 felii de cascaval (30gr), cappuccino cu spuma de lapte degresat 0,1% (aproximativ 50 ml lapte).

Nu mi-am propus ore fixe pentru celelalte mese. Voi manca, cu moderatie, din alimentele permise, atunci cand imi va fi foame.
Revin cu informatii.
Va pup si va urez o zi frumoasa.
Melina, esti "pe receptie"? Ai inceput dieta?

Nu te infometa.Moderatia iti creaza un disconfort suplimentar si e pacat sa renunti ca n-ai rezistat de foame.Este restrictiva asa ca nu trebuie o restrictie suplimentara.
Spun din experienta!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unefemme spune:

Citat:
citat din mesajul lui J G

Esti sigura ca cascavalul e OK? Are foarte multa grasime....

J si Carla (05.02.2006)
www.prin-casa.ro/" target="_blank">Culinare


Ai dreptate...Nu a fost foarte ok..Cred ca eu, in cele 3 zile, am tinut mai mult dieta Atkins decat Dukan, tocmai de aceea dau un reset si consider astazi prima zi din faza de atac, faza care as vrea sa dureze 10 zile

Mergi la inceput