Dieta Dukan(4)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns unefemme spune:

Nu mai este nimeni interesat de dieta Dukan?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Buna Madalina, succes cu dieta!

Si eu am tinut Dukan o saptamana sa dau jos un Kg acumulat in Decembrie si a mers struna :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona_2 spune:

nu e vorba ca nu e nimeni interesat de dieta Dukan, eu insa sunt realista, in principiu cine are vointa de a respecta regimul are si vointa de a nu se ingrasa prea mult.Le invidiez sincer pe TOATE doamnele si domnisoarele care cu disciplina, adica dieta si gimbnastica, au reusit sa dea jos surplusul de kg. La mine nu a functionat. Prafurile sau pastilele de slabit mi-au facut mai mult rau ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unefemme spune:

JG, multumesc pentru urare...sper sa mearga si la mine struna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unefemme spune:

Buna dimineata!

A doua zi din faza de atac...Sper sa apara totusi cineva care doreste sa tine cu mine dieta Dukan.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melina34 spune:

Citat:
citat din mesajul lui unefemme

Buna dimineata!

A doua zi din faza de atac...Sper sa apara totusi cineva care doreste sa tine cu mine dieta Dukan.

buna, uite ca a aparut cineva interesat;
cum a fost prima zi?ce ai mincat/baut dim la prinz si seara?
am tinut si eu o saptamina inainte de sarbatori, am scapat de 4 kg pe care le-am pus la loc cu ,,porcarii"
acum am inceput sa beau sucuri de legume si fructe,vroiam sa vad cat pot slabi intro saptamina):)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Citat:
citat din mesajul lui unefemme

Buna ziua tuturor!

Ma numesc Madalina si acum cativa ani am mai avut un cont pe acest site.(din cate imi amintesc, atunci postam foarte des la "Un nou stil de viata")
Am revenit sperand sa gasesc aceeasi atmosfera calda si aceleasi fete dragute...
Asadar, de astazi am inceput dieta Dukan si imi doresc ca, impreuna cu voi, sa pot slabi pana in vara aproape 20 de kg.
Greutatea mea actuala este :71,8 kg
Inaltimea: 160 cm
Target: 51 kg
Va urez o zi minunata tuturor si sper sa ma primiti in grupul vostru.




Buna, Madalina!

Te stiu, am fost vecine de cartier mai demult. :)

Si eu ma tot gandesc la Dukan in timp ce bag in mine fara limita :).

Cu JG nici nu vorbesc. Auzi la ea, Dukan pentru un singur kg! Io am o gramada si tot nu ma indur sa incep.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_s spune:

Well...am tinut si eu asta vara (cu andre-eaodata), am slabit atunci bine, cam 5 kile...insa am pus inapoi 4, din nesimtirea mea, desigur

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Citat:
citat din mesajul lui oana_s

Well...am tinut si eu asta vara (cu andre-eaodata), am slabit atunci bine, cam 5 kile...insa am pus inapoi 4, din nesimtirea mea, desigur

Oana mami de Mara 11.08.2004 si Calin 11.10.2011

Noi



N-am avut curaj pana acum sa zic: am slabit 6 kg si am pus la loc 6 sau 7. Tot din nesimtirea mea, evident. Cura n-are nici o vina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Andreea, eu am slabit 5 parca si am pus la loc doua, dar cu eforturi mari , eram intr-o faza in care vroiam sa vad cat de departe pot sa merg cu abuzurile, am mancat multe multe chestii... ma rog, poti vedea la mine pe blog.
Dupa 2 Ian m-am apucat de dieta si am tinut o saptamana si am dat jos un Kg, dar mai mult n-am avut chef, e si iarna, eu zic ca 53Kg e numa bine. As vrea insa sa mai slabesc, in primavara as vrea sa ajung la 50.

Alta problema e ca nu mai fac sport, s-a sparg gasca de la pilates si mi-e lene sa ma apuc de sala (asa trageau fetele de mine, acuma...).

Deci nu sunt in vreo mare dispozitie de chestii de-astea nici eu, din pacate. Sper sa-i revin cat mai repede

Mergi la inceput