FIV CU OVOCITE DONATE - Cap. 37

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Buna fetele!
Stefana drum bun cu reusita
Irilacmergem la doctor pe 3 decembrie mi a dat duphaston si a zis ca din moment cecopii sunt ok sa nu imi fac griji
QiaoBing
Iri poti sa ma treci unde vrei eu nu sunt superstitioasa daca e sa se intample ceva se intampla cum vrea DD

amalia tsakoniati
7+

FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaick spune:

irilac eu zic pas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annika spune:

stefana , multa, multa bafta!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

Iri,sa nu uiti sa o treci si pe Apalina la mamici. Cat despre mine, ma poti trece la gravidute.
Pup

Mutatie 677 C>T in gena MTHFR in stare heterozigota, Mutatie -675 4G in gena PAI- I A in stare heterozigota, Mutatie fact. XIII - genotip heterozigot

18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

Stefana, nici eu nu am intrerupt nimic...
Drum bu si muuuulta bafta! Doamne ajuta!

P.S. Mi-am actualizat si semnatura

Mutatie 677 C>T in gena MTHFR in stare heterozigota, Mutatie -675 4G in gena PAI- I A in stare heterozigota, Mutatie fact. XIII - genotip heterozigot

19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wish42 spune:

stefana
mai mult ca sigur dr Uscatescu se referea la aspirina.
Astazi am fost si eu la un dr hematolog care chiar aste spunea,desi eu n-am stiut pana acum,si anume ca trebuie intrerupta aspirina cu 5 zile inainte de punctie.
Dar,in cazul nostru punctia nu exista deci eu zic sa mergi cu ele in continuare.
Presupun ca iei aspirina acum asa?
Ti s-a prescris si clexane?

tusferi,amaliaro
fetelor ajutati-ma cu un sfat,de cand ati inceput aspirina si clexanele si atunci cand ati inceput clexane ati intrerupt aspirina?

Looana nu stiu ce s-a intamplat dupa nastere dar iti doresc din suflet toate cele bune.
Imi poti spune te rog cand ai inceput aspirina si clexanul?

Multumesc fetele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wish42 spune:

Ma puteti ajuta va rog cu un nr de telefon/contact al dnei dr hematolog Avram la Cluj?
As vrea sa ajung la dansa la o consultatie si Clujul imi este mai aproape decat Bucurestiul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ivisor spune:

Wish
ai nr de tel in PM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ivisor spune:

Stefana
drum bun, bebici multi si lipiciosi!
vitaminele nu le-am intrerupt, eu am luat inainte de punctie si vitE pe care am oprito inainte de punctie, femibionul, vit C, metafolinul cu B6 B12 am continuat si dupa.
iti tin pumnii stransi si asteptam vestile bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wish42 spune:

ivisor
multumesc din suflet draga mea.
Pentru ca nu pot sa-ti trimit PM iti scriu adresa mea de mail wish_wish42@yahoo.ro
Crezi ca dureaza mai mult de 1-2 saptamani pentru o programare?
Pe perioada AC ai luat ceva (aspirina)?
Eu am doar cele 2 gene mthfr pozitive heterozigote.
Nu am facut analiza Factor XIII si PAi.

Mergi la inceput