FIV CU OVOCITE DONATE - Cap. 37

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

La multi ani tuturor sarbatoritilor si sarbatoritelor zilei!!
Looana, ce scump e baietelul tau!
Eu nu am reusit sa vad poza fetitei lui Bichi
noi2, felicitari pentru printesa!!, Sarcina usoara in continuare si mai usor cu munca!
Wish
Iri, sa ne dai cate un semn in fiecare zi, sa stim de tine! Sunt cu gandul la tine si cu pumnii stransi!!
Noi plecam la Kidex, la Romexpo.
Va pup

Mutatie 677 C>T in gena MTHFR in stare heterozigota, Mutatie -675 4G in gena PAI- I A in stare heterozigota, Mutatie fact. XIII - genotip heterozigot

19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wish42 spune:

Looana am venit la
Eu inca mai beau...hmm...tare-mi place.
Ma bucur ca esti mai bine si iti doresc insanatosire cat mai grabnica.
Ce s-a intamplat la nastere?
miracol eu nu am Bioclinica in oras.
Incerc sa vad daca gasesc un laborator.
tusferi
si eu vreau sa stiu ce o sa cumparati de acolo !!!
Pentru ca dupa nume este un magazin pentru copii si tare frumos trebuie sa fie sa faci cumparaturi intr-un astfel de magazin.
Imi doresc si eu din tot sufletul sa vin pe urmele tale.
noi2 sa-ti traiasca fetita !!!
Ma bucur ca este ceea ce v-ati doriti,sa fiti fericiti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wish42 spune:

stefana suntem cu pumnii stransi alaturi de tine si te asteptam cu vesti !!

sper,sandy mai dati-ne un semn de viata !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wish42 spune:


LA MULTI ANI !!!

tuturor care isi serbeaza astazi ziua numelui !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Looana spune:

Wish24 legat de ce sa intimplat la nastere scriu pe scurt.
Eu am nascut natural spontan dupa o zi de contracti,nu am facut epidurala,am suportat totul ,nu am vrut epidurala pt ca mi-au explicat riscul injectie in coloana.Pina aici bine si frumos,totul a durat de dimineata de la 5 pina la 18:21 cind a venit minunea mea pe lume.Imediat ce aveam bebele in brate pe masa de nastere a inceput sa singerez din ce in ce mai mult,placenta nu voia sa iasa afara,in urmatoare minute eram cu o gramada de medici in jurul meu ,aparate etc Mi-au facut anestezie totala si mi-au scos placenta,dar eu era tot in hemoragie intre timp primeam sange,in spital era in alerta totala,pe holuri uni veneau cu sange alti plecau dupa sange.Tot nu au reusit sa-mi opreasca hemoragia,m-au dus intr-o alta sala unde au sperat ca vor putea face ceva,dar nu in totalitate pt a opri hemoragia.Medici au luat hotarirea singuri si m-au transportat in alt spital unde au hotarit sa-mi scoata uterul afara,asta a fost sigura posibilitate pt a ma tine viata pt bebe.
Asa ca totul sa tinut de un fir de atza,medici au fost f speriati pt ca sansa mea de supravietuit a fost foarte mic,eu am pierdut circa 5 litri de sange.
Multumesc lui D-zeu ca am avut inger puternic si azi sunt fericita ca am ramas cu bebelinu in viata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ivisor spune:

Looana
ingerasul tau e mancaciosul tau din patut, el si Doamne Doamne au vegheat langa tine ca sa puteti fi impreuna. Iti doresc sa te refaci cat mai repede si total, pana atunci sa o iei incetisor si sa accepti tot ajutorul pe care ti-l acorda ceilalti. Sa te faci bine mami, puiutul tau e minunat!
va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ivisor spune:

noi2
felicitari pt printesa! in ce priveste zambetul de pe fata taticior de fetite, al meu sot a aflat de ea acum 2 luni si inca radiaza cand le spune cunoscutilor ca va avea o fata tati!

iri
sper ca sunteti bine si inca in formula completa(2 in 1)
eu am trecut de jumatate si avem 400 de grame si de putina vreme mi-e dat sa traiesc cele mai placute senzatii din viata mea - buburuza mica face bicicleta in burtica mea- si le doresc tuturor fetelor care inca nu au simtit asa ceva sa experimenteze cat mai curand trairile astea!

va pup pe toate, sarbatoritilor de azi La multi ani! iar pentru toti ceilalti La multi ani! pt maine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Buna fetele eu sunt varza greturi nu dorm noaptea imi este foarte rau dorm 3 ore pe noapte ziua nu dorm deloc

amalia tsakoniati
7+

FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefana0909 spune:

Buna fetele,
Noi suntem la Bratislava pentru inca o seara, in excursie, iar maine plecam la Viena.
Ieri am fost la clinica, unde totul a fost bine. Azi am sunat-o pe Svetlana si ne-a comunicat ca am avut 9 ovocite, 8 mature, dintre care s-au fertilizat 6.
Suntem foarte fericiti si speram ca totul sa fie bine pana marti, cand ne intoarcem.
Noi2, felicitari pentru fetita!
Wish

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irilac31 spune:

Buna iubitele mele,
In primul rand sa spun si eu La multi ani tuturor sarbatoritilor de astazi, sa aveti parte numai de bucurii si sa va ocroteasca sfantul Andrei pe voi si famiile voastre

Noi2, felicitari pt fetita, ma bucur enorm de mult pt voi, in sfarsit poate se mai echilibreaza balanta sexelor aici si poate reusim sa ne si incuscrim....mai intai vin baietii apoi fetitele motzate
Ivisor, ma bucur enorm ca sunteti bine, Doamne ajuta sa o tii tot asa
Amalia, mami....imi aduci aminte de cele 2 sapt de rau din primul meu trim cand imi erau greata de numa, ameteam si ma uitam la sot si-i ziceam " e naaaaspaaaaaa sa fii insarcinata " si fuga la wc Mai ai putin si trece perioada asta si apoi ai sa vezi ce bine va fi Mie dr mi-a zis....daca iti e rau e f bine, e semn ca bebelu creste, asa ca hai mai indura putin ca indata ai sa-i simti cum se bat in burta
Stefana, super productie, Doamne ajuta sa ne tot aduci vesti bune. Plimbare placuta....Doamne cat te invidiez pt concediul asta....de cand visez eu sa merg prin tari straine inainte de sarbatori...da sa am si bani de cadouri
Miracol, eu fac de 0,4...din cate am inteles de la dr Avram doza se stabileste si in functie de greutate. Doza de 0,4 acopera pers cu o greutate intre 50 si 90 kg...de asta am zis ca tie sigur iti va da doza asta
Looana, hai ca ce a fost greu a trecut, de acum incetul cu incetul ai sa te refaci si vei redeveni TU. Inchide amintirile astea urate undeva, nu te mai gandi la ele si bucura-te de familia frumoasa pe care o ai, multumindu-i lui Dumnezeu pt tot ce a facut
Tusferi mamica , mai poti merge la servici, nu-ti iei risc sau macar sa-ti scurtezi programul?
Ce ai vazut/ cumparat frumos de'la targul ala? Ah nu e drept....de ce toate targurile mari se organizeaza numai in Bucuresti...vreau si eu sa merg sa casc gura pe la astfel de targuri

MTHFR A1298C genotip heterozigot; Factor XIII genotip heterozigot; PAI-1 genotip homozigot
35+

Mergi la inceput