Copil cu ADHD la scoala. Cum va descurcati?(2)

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anuscha2009 spune:

Te inteleg perfect Oana, pentru ca si eu imi doresc din suflet sa fac o asociatie, dar mi e teama sa mi pun si planurile pe hartie, mi e teama si de esec.

Dar paote ne mobiliyam impreuna.


Distanta nu e o problema, nu_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaib spune:

Citat:
citat din mesajul lui anuscha2009

Te inteleg perfect Oana, pentru ca si eu imi doresc din suflet sa fac o asociatie, dar mi e teama sa mi pun si planurile pe hartie, mi e teama si de esec.

Dar paote ne mobiliyam impreuna.


Distanta nu e o problema, nu_

ANNA

Sigur Anna! Eu sunt destul de hotarita! Daca as fi in Bucuresti cred ca as incerca sa fac chiar o scoala privata, dar aici nu sunt chiar atit de multi copii.
Azi am fost la doctor cu fata si a fost foarte bine, o mare parte din intolerantele alimentare au disparut, asa ca mai avem doar putine restrictii alimentare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marina.s spune:

Copii vostri fac tratament cu Stratera pt deficitul de atentie?Am recomandarea dar am retineri sa incep,fetita are 6 ani si o forma mai usoara de ADHD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Daca are o forma usoara sfatul meu este sa evitati cāt de mult se poate sa īi dati medicamente. Nu e usor, īnsa cu multa rabdare si cu ajutor din partea bunicilor sau a familiei veti reusi sa treceti peste anii astia. Ea va creste si īsi va gasi echilibrul singura, se va maturiza. Dar e drept ca nu e usor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaib spune:

Si eu sunt de acord cu Chuny. Daca are doar o forma usoara mai bine incerci cu Pure DHA sau Cod Liver Oil, sunt naturale si ajuta la concentrare. Fata mea ia Medikinet dar la ea deficitul de atentie e destul de puternic. Oricum pt adhd, medicamentele astea gen Stratera si Medikinet nu se recomanda inainte de inceperea scolii. Daca are doar 6 ani poti sa vezi cum ii merge anul asta cu de-astea naturale si la anu daca nu merge si nu merge abia atunci te gandesti la Stratera.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marina.s spune:

Pur DHA luam, la gradinita nu avem probleme,numara bine pana la 10 coloreaza foarte frumos,dar am emotii ce va face la scoala,cum va avea rabdare.La toamna va merge in clasa 0.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaib spune:

Atunci stai linistita. O sa vezi cand incepe scoala daca e cazul de ceva mai puternic. Mai ai un an si jumatate pina la scoala, multe o sa se schimbe pina atunci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anuscha2009 spune:

Pure DHA a luat si fata mea, este bun singura chestie este ca este foarte scump si nu este compensat.

Oana ai auzit de Neuro Max? si de asta ia fata mea de o luna
eu parca de ENCEPHABOL sunt multumita, parca o vad pe fii mea ca face progrese, a invatat intr o zi o poezie de 3 strofe si doamna invatatoare s a minunat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaib spune:

Cu atita nebunie pe forum nici nu am observat ca mi-ai scris aici.
Nu am auzit de Neuro Max dar stiam de encephabol ca e bun. Bravo fetei ca a invatat poezia.
Maine vine si profesoara de sprijin. Abia astept sa vad ce se intampla!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anuscha2009 spune:

Citat:
citat din mesajul lui oanaib

Cu atita nebunie pe forum nici nu am observat ca mi-ai scris aici.
Nu am auzit de Neuro Max dar stiam de encephabol ca e bun. Bravo fetei ca a invatat poezia.
Maine vine si profesoara de sprijin. Abia astept sa vad ce se intampla!


Cum a fost cu profa de sprijin?

Mergi la inceput