probleme cu fratele...din nou...

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

nikol, ce ai mai facut? S-a interesat cineva de garsoniera?

Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii, nu li se intampla prea des.

edit pt greseli

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikol24 spune:

Am o veste buna! A venit o doamna care a spus ca vrea sa o cumpere.Mi a cerut copii de la acte sa le duca la avocat si daca sunt ok (ceea ce desigur sunt) putem sa facem actele.
Cu banii care imi raman(pt ca trebuie sa platesc impozit la stat) ma incadrez sa imi cumpar o garsoniera EXTREM de modesta ,intr un cartier marginas dar asta e.Sunt otimista.In timp o amenajez frumos si cochet si daca vrea Dumnezeu sa plece sotul in Italia la vara poate reusim sa iesim din cartierul ala si sa gasim ceva mai bun.
L am intrebat si pe fratele meu ce vrea sa faca si sincera sa fiu habar nu are,e total aierian.L am sfatuit sa cumpere ca si mine ceva mai modest da macar sa aibe un acoperis deasupra capului.Nu stiu daca o sa imi urmeze sfatul...
Sper sa rezolv cu garsoniera,sa fie totul ok si sa petrec si eu sarbatorile linista.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

ma bucur mult pentru tine! sper sa iasa asa cum iti doresti!

Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii, nu li se intampla prea des.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Nikol, sper ca lucrurile sa iasa asa cum iti doresti.




allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikol24 spune:

Va multumesc din tot sufletul pentru suport!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

Nikol, succes!

atata doar, noi cand am cumparat/ vandut proprietati am facut actele la notar... pls intereseaza-te putin poate chiar aici pe forum la juridice, poate s-au schimbat lucrurile de pe vremea aceea

nu risca sa fii victima unei inselaciuni, asta ti-ar mai lipsi.

Si la notar puteti merge impreuna si discuta, oricum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui Aqai

Nikol, succes!

atata doar, noi cand am cumparat/ vandut proprietati am facut actele la notar... pls intereseaza-te putin poate chiar aici pe forum la juridice, poate s-au schimbat lucrurile de pe vremea aceea

nu risca sa fii victima unei inselaciuni, asta ti-ar mai lipsi.

Si la notar puteti merge impreuna si discuta, oricum.

_


nu s-a schimbat nimic, tot la notar se incheie o tranzactie de vanzare/cumparare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

bafta, nikol, sa reusesti ce ti-ai propus!


"Un om are dreptul sa se uite in jos la altul, doar atunci cand ar trebui sa-l ajute sa se ridice."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns portocalia spune:

nikol, inainte de a cumpara ceva extrem de modest, din care oricum vei vrea sa pleci curand, fa-ti un calcul de rentabilitate. nu stiu cat sunt taxele notariale in romania, dar s-ar putea sa nu renteze sa cumperi ceva ce intentionezi sa revinzi pe termen scurt si sa platesti de 2 ori taxele notariale. basca, va trebui sa investesti un pic un noua locuinta, investitie pe care nu e sigur ca ti-o vei scoate cand vei vinde. piata, la cum se prezinta situatia romaniei, nu cred ca va creste, ba chiar va scadea un pic. posibil sa fie mai rentabil sa stai in chirie jumatate de an - un an si in conditii mai bune. cum ziceam, fa-ti un calcul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

Nikol, am inteles ca in acte numai tu esti trecuta, sper ca dupa vanzare sa faci un act ceva cu ratele tau cand ii dai jumatatea lui din bani! Ca poate dupa aia nu mai trecunoaste ca i-ai dat vreun ban...


si ai grija cui dai actele, fie ele si copii, daca vreun potential cumparator vre sa verifice ( ceea ce si normal, si eu as face la fel)daca actele proprietatii sunt in regula, puteti merge impreuna la notar.

Mami de fetita si de baietel




Everything is hard before becoming easy...

Mergi la inceput