Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (28)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui strumphitza

Morning!
Vad ca v-a placut la fereastra mea, dar nu ati spus nika, e stramb dovleacul, se mai vad picaturi de apa pe geam/chiuveta...galeata-i goala, pasarelele au zburat din cuib... vad ca v-a placut tare omuletu` dar asa un comentariu nimic? sa stiu daca sa mai fac si la anul sau sa ma las pagubasa ?


pai n-am vazut sa fie stramb dovleacul, nici picaturi pe geam, galeata imi place, Care pasarele? omuletul...nici nu stiu daca sa zic ca-mi place sau nu , sigur imi place culoarea
Am vazut doar ca stralucea chiuveta, iar in oala am aflat de aici ce era
ah, si da, mi-a placut mult ghiveciul cu ardei. Sa sti ca vreau poze si cand schimbi decorul cu cel de Craciun , si daca tot iti place sa faci poze,, mai vreau unele si de la targurile de Craciun cand te duci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Legat de aruncat, Cata s-a mai potolit, acum ceva vreme orice lua in mana ridica deasupra capului si ameninta:" aunc!" Cred ca vor sa atraga atentia
Eu fardurile le tin intr-o gentuta in dulap la baie, deci acces interzis scrie pe ele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Cand aveti mai mult timp liber sa urmariti aici: http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=A37ehFbcoNg
dureaza mult, 2 ore si jumatate dar taaaare m-a pus pe ganduri...cel mai tare m-a afectat impactul televizorului asupra creierului copiilor, cica nu conteaza la ce se uita, tot nociv este.
Dupa ce-l vizionati poate discutam pe subiect. Oare noi cat timp petreceam in fata televizorului? Stiu ca desene vedeam o jum de ora pe zi cand dadeau la tv de la 7:30 la 8:00 , atunci eram toti copii in casa...dar in rest nu ne mai uitam? nu mai stiu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

mah..hai sa ma plang si eu de la departare!

nepotica mea azi noapte, aia din Bucuresti, de 4 luni a facut o criza de laringita, urat de tot, a sunat sora mea imediat la salvare si a venit dupa juma de ora desi a spus ca e bebe de 4 luni si e rau de tot si cand a intrat pe usa dr a intrebat unde-i batranul ? care batran bai dobitocilor ca a spus ca e bb de 4 luni ? cica lor asa li s-a spus de batran de 84 ani? WTF? ce tara-i asta frate de iti vine sa-i impusti pe toti ? nu i-a facut nimic, nu i-au dat nimic ca nu e laringita?!!! a fugit sora mea la spital cu masina lor dupa ce au plecat aia, la 1 noaptea cu bb mic de 4 luni in brate!!! sa nu-ti vina sa le zbori creierii la toti ?? pai la bb asa mic nu le trebuie mult si e sufoca ?!!

dupa povesti de genul asta si mai ales prin ce a trecut si Madalina cu Criti, mie mi-e si mai frica sa mai vin in Ro!! pai ce fac? ma lasa sa mor cu zile? si daca mi-e sa imi fie mie rau sau Sophiei cand o sa fim la mama la 25 km de oras cand vine amulanta? daca vine ? daca o avea macar o aspirina sa imi dea? macar noi avem asigurare medicala si de viata aici si daca e sa avem neboie de ceva vine elicopter/avion/ambulanta privata si ne trasnfera in UK, dar pana atunci....????

off sunt trista si ingrijorata, si mai ales acum cand pot face o comparatie cu ce e aici si ce e acolo, nu spun ca aici curge lapte si miere, dar macar aici salvarea e un mini spital ambulant si soferii sunt si doctori... deci, daca e urgenta in 2 min mi-e la usa ...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Hai mai Strumph nu e dracul asa de negru, pe Cristi l-au salvat medicii, traiesc oameni peste tot in Romania, la sora ta a fost aia de aluat cazul neatenta...Si nu te mai gandi ca te duci in Ro si te imbolnavesti....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Nu mami,1,77 el iar eu 165,deci suntem normali.Naty avea la 5 luni 68 cm,dar sotul surorii mele are 1,85,deci are cu cine semana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

Hai mai Strumph nu e dracul asa de negru, pe Cristi l-au salvat medicii, traiesc oameni peste tot in Romania, la sora ta a fost aia de aluat cazul neatenta...Si nu te mai gandi ca te duci in Ro si te imbolnavesti....

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


da, si pe Aida tot medicii din Ro au salvat-o... au luat-o de langa mama si au chinuit-o juma de ora sa ii puna branula in sala de operatii, timp in care a plans/urlat de nu a putut nici sora mea sa o potoleasca prea usor dupa ce i-au adus-o si nu, eu nu am spus ca medicul e de vina, e sistemul, logistica, comunicarea.... dar da, medicul care venise habar nu avea ce are ...doctori buni sunt in ro si chiar foarte buni si renumiti si cautati de spitalele din afara, dar pacat ca din cauza banilor pleaca , nu zic, sunt care si raman, destui de multi, dar sunt legati de maini si picioare din cauza resurselor... asta ca sa nu incepem iar o discutie ampla pe tema spaga/resurse/spitale/doctori!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Sunt de acord cu tine cu subiectul , resurse, logistica, medici buni, medici rai, eu incercam sa te fac sa numai gandesti in negru venitul in Ro...
Stiu cum te simti , departe, cu cineva drag care e bolnav, si fara puterea de a face ceva ... Incercam sa te fac sa iesi de sub , imi pare rau ca te-am suparat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

of Strumph! Cum se simte acum nepotica? Eu de obicei nu chem salvarea, fug eu la spital. Cu Cristi atunci am chemat pt ca tata bause si nu se putea urca la volan, mai era si Cata care dormea si tb sa ramana cineva cu ea. in rest cand am avut nevoie am mers noi la dr...orice ora ar fi fost.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns djlaura01 spune:

strumphitza nu a venit fasuletul ...vedem luni

sanatate multe nepoatei

Mergi la inceput