Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (28)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Bunaaa dimi!!!!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

neatza yasmy!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Morning!

...da ce bun e espresso ul asta facut de Mada ... sa va dau si eu niste prajiturele festive, de la Cadbury dementiale, super buneeee.... si super dulci dar oricum, cine stie ce ciocolata face cadbury...hmmm

Ailed, am si eu gem de perje de la mama, facut special la cererea mea cand am fost in ro, a luat tata de la piata vreo 20 kg de prune si am avut ce mesteca in gem intr-o seara de ma durea mana, si m-am riscat si am laut si eu un borcan de 800 gr si l-am pus in valiza, ma gandeam ca o sa imi gasesc valiza desfacuta in vama din cauza perjelor dar nu, asa ca si data viitoare mai iau un borcan, si inca unu de gem de zmeura ca l-am dat gata pe ala, tot bun , bio de la mama din gradina borcanul cu magiun nu l-am desfacut inca, dar are multa nuca si fara zahar Cum adica scapasi de dependenta de Dulcolax, pai tu numai asa puteai? acum cum ai rezolvat-o ?

Vad ca v-a placut la fereastra mea, dar nu ati spus nika, e stramb dovleacul, se mai vad picaturi de apa pe geam/chiuveta...galeata-i goala, pasarelele au zburat din cuib... vad ca v-a placut tare omuletu` dar asa un comentariu nimic? sa stiu daca sa mai fac si la anul sau sa ma las pagubasa ?


sa va intreb ceva: fiica mea este intr-o perioada cand arunca tot ce prinde in mana ieri de exemplu ma machiam la mine in dormitor si mi-a furat de pe masuta o borsetuta mica de la Clinique, ce tocmai o cumparasem la oferta deunazi cu ruj, luciu, rimel si fard si zbang cu ele pe scari jos la parter, nu stiu cand a iesit di deodata aud bang, cand ies, ea pe hol il aruncase printre bare si se uita in jos, sa verifice daca au ajuns bine , adica bucatele pe jos ...si cand o intreb ce a facut, se uita la mine ca si cum nici usturoi nu a mancat, nici gura nu-i miroase ?!...zic, bun...o las in pace, i-am spus sa nu mai arunce nimic asa ca se strica si bla bla ...ma intorc sa imi termin machiajul si aud iar zbang... luate un papuc de casa de al meu si il aruncase jos pe scari, tot asa printre bare si venea fuga inapoi in camera sa ia de sub pat si al 2 lea papuc si am prins-o si i-am tinut morala ...da tare ma tem ca degeaba ii spun eu una alta ca ii intra pe-o ureche si ii iese imediat pe cealalta deci ce ma fac eu cu asa "copchil daunator la casa omului" ...sa nu mai zica cate machiaje mi-a bagat dupa caloriferul din dormitor si nu le mai pot scoate decat daca scot caloriferul, ca imediat sub calorfer vine lambriul si nu au cale libera sa vada, deci sunt bocate intre perete si calorifer... mi-a bagat vreo 3 farduri, o pensula de pudra, niste creioane, ruj... iaca de ce tot cumpar eu machiaje are ea o placere nebuna sa arunce tot ....deci



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

da Strumph, ajunsesem rau de tot , nu dau detalii , acum am luat Lepicol vreo 2 ssaptamani si mi-a refacut flora si acum seara beau iaurt cu probiotice si cu 2 prune uscate sau un ceai cu 2 prune uscate....Gem am si eu de zmeura facut de mami meu .
Despre ce dulciuri vorbesti tu acolo...niam, iar cu aruncatul e o faza a lor.. noroc ca a mea n-are scari..., dar cred ca vor sa calculeze acceleratia gravitationala la varsta asta... si machiajele muta-le sus... bine ca n-a gasit o sticla de parfum...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Neata mamici! Intru repede ca trebuie sa ii dau printului sa pape !
Multumim frumos pt cuvintele minunate!
Nu stiu Cat are vreo 90 cm zic din ochi!
Dorina si Rares mai arunca dar nu ca înainte! Cred ca e doar o perioada
Maduta si eu sunt la fel cu jucariile,imi trebuie mult timp sa le studiez.Sarut mana de informa#539;ie
Pup dulce pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Delia imi spui te rog.....mami meu ma tot streseaza sa imi fac ceva analize speciale pt ca exagerez cu dulciuri. Am acceptat acum dimi sa imi faca o glicemie din deget pe nemancate. A iesit valoarea 114. Ea spune ac este mult peste normal. Tu ce stii??


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Nu e nici mica, depinde si cand ai mancat aseara ultima data....tb sa fie parca pana in 120...
Daca vrei sa fii sigura de ceva tb sa-ti faci 2 analize... una se cheama Hemoglobina glicolizata si asta iti face ca o medie a glicemiilor pe utimele trei luni si alta se cheama glicemie provocata si care e cea mai clara . Te duci dimi la laborator iti ia sange pe nemancate..., it da sa bei niste glucoza ( bleah) si iti ia sange la o ora si la doua ore dupa sa vada cum metabolizeaza corpul glucoza... ideea e ca atunci cand te duci la analize, inainte cu 12 ore nu papi nimik si nu bei decat apa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

uite aici un articol care iti da de gandit http://www.medicalstudent.ro/contravizita/prediabetul.html


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Andreea, wow.. 90 deja? ollaalaa...o sa va intreaca , si pe tine si pe sot apropo, cat e de inalt sotul tau ? 2 m ?

Ailed, bine ca nu ai scari sticlele cu parfum sunt tot pe masuta de unde fura machiaje, dar sunt impinse mai incolo sa nu-i ajunga manutele la ele ca mi-ar face prapad, la cat de tare ii place sa le analizeze si poate, cine stie, sa le arunce si pe alea pe scari, mi-ar parfuma casa pentru o luna pe putin ...eu ma gandeam ca asta cu aruncatul e pentru a-mi atrage atentia, sa ma uit la ea, sa o bag in seama mai tare.... aseara tocam legumele sa fac mancare si ea imi scosese toate conservele din dulap, statea cracanici si le facea vant printre picioare cu fundu in sus na, cum sa ma supar pe ea

yasmi, eu nu stiu sa interpretez analize, dar pot sa iti spun ca ce a spus Delia cu glicemia provocata e cea mai relevanta, mi-au facut-o si mie in sarcina, si e cam bleah... dar macar stai linistita dupa aia


aseara m-am dat pe goagal si am aflat cand incep targurile de Craciun in Londra, de azi incepe ala de pe Southbank langa London Eye si de vinerea viitoare ala din Hyde Park, astea 2 cele mai faine si cele mai mari si importante , ca mai sunt destul de multe altele prin toata Londra , dar pe astea 2 abia astept sa le vad imi aduc aminte ca era gravi si am mers la chistmas market in Hyde park si mi-a luat Nick renul ala mareee si am mancat multe chestii bune si am cumparat decoratiuni de Craciun de la astia de vin din Germania/Austria... super

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns djlaura01 spune:

neata ...vreau si eu o cafea ...si fug repede la posta sa vad daca a vezit fasul de la strumphitza ...si apoi tre sa fac mancare la fat nush stiu ce ca e cam sexy prin frigi dar vad eu


toate fetele si toti baieti

Mergi la inceput