Gemanutzele in asteptarea lui Mos Craciun!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olim spune:



salutare tuturor
doina, sper ca esti bine
delia spor la munca, mai poti????ai terminat cu amenajarile la apartament, ca noi inca mai avem
bufleacata energie ai!!Ma da si altora!
tuturor gemanutelor!

noi suntem bine, sambata am reusit sa o botezam pe Sofia, dupa ce am schimbat nasii, a iesit cu cantec, dar asta este, inca suntem in santier, sper ca de Craciun sa terminam din mare, mai avem bucataria, si apoi micile finisari care iu timp, plus ca la primavara vrem sa transformam garajul in sufragerie, deci mai este!Contul pe zero, asa ca despre investitiiSanantosi sa fim, caci asta e cel mai important pana la urma!

va si promit ca mai vin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Buna fetelor,
Am cerut sa imi aduca laptop fratele meu si un stick de net ca o iau razna...Sunt pelista de operatie pentru 10 decembrie. Abia atunci e locul meu, pana atunci ma investigheaza. Azi am fost la ecografie cardio si m-a chemat doamna doctor si maine dupa ora 13 sa mai imi faca niste masuratori a zis ea cu alt aparat. Din ce a vazut azi...nu recomanda anestezia totala...E foarte posibil pana pe 10 decembrie sa nu se prezinte cineva si sa ma bage mai repede. Sa vedem cum...caci daca nu se da OK-ul la anestezie totala, nu stiu ce voi face...sper sa fie raspunsul pozitiv...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Doina,

Nu fii speriata, daca nu e anestezie generala or incearca ceva laparoscopic ? Oricum anestezie tot iti fac si daca e de la mijloc in jos, o sa fie probabil ca la sarcina ...iti pun un cearshaf in fatza si oricum nu o sa simti nimic. Incerc sa te incurajez, stiu ca asteptarea asta este cea mai grea, e mai grea decat operatia in sine.

In alta ordine de idei, noi am fost 4 zile in Canada si ne-am simtit foarte bine. Am stat la nashii copiilor, colegi de facultate cu mine, si acolo ne-am mai vazut cu alti colegi de facultate ... am vizitat Toronto, am fost la un show medieval cu dinner, am cam pierdut notile caci am lasat copiii la parintii nashilor care s-au jucat cu ei de nu am simtit ca ii avem cu noi.

Punctele negative ale acestei vacante au fost ca barbata-meu a luat un radar care o sa ne coste cat o alta vacanta (estimez vreo $600) si am racit, ma ustura gatul, am capul in vata si ma simt ca naiba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Buflea,
Speriata acum chiar nu sunt...sunt gata sa ma operez ca altceva nu se poate.Laparoscopic cica nu merge, trebuie sa scoata tot, uter, ovare, trompe, deoarece am uterul polifibromatos. Acum am ceva emotii cu anestezia, caci am inteles de la doctori ca doar cu anestezie generala merge...vedem maine dupa ora 13 cand imi mai fac alte teste, masuratori...nu stiu ce sunt in sine. Stiu medicii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Buna! De ieri m-a amanat pe azi la eco-cardio.
LA MULTI ANI CELOR CARE POARTA NUMELE DE ANDREI SAU ANDREEA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mercedes spune:

Bine v-am regasit!

doina- sa scapi cat mai repede cu bine, asta iti doresc!

buflea-te-am zarit si prin alte parti, felicitari pentru voiosia de care dai dovada! Am citit ca ati fost plecati, ce fain... te invidiez. Eu caut ceva ma gandeam eu de rev sa mergem pe undeva ca tare de mult
n am mai fost toata trupa dar ma ingrozesc din nou preturile.

olim-felicitari pentru botez!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Ce-o face Doina, o fi operat-o ? Cred ca da, daca nu a mai dat ea nici un semn. Sper sa fie bine si sa ne dea un semn cat mai repede.

In alta ordine de idei - cred ca am facut infectie in gat sau am streptococ din ala, cine stie ...oricum m-am trezit de dimineata cu un ochi lipit, o nara curgand si gatul in pioneze. Am bagat niste Nurofen si un ceai cu lamaie si astept sa-mi treaca.

Noi de Craciun mergem intr-o vizita dar de Revelion plecam la munte, la ski. Suntem 9 familii de romani, aceeasi ca si anul trecut, deci sper sa fie la fel de frumos.

Voi ce planuri aveti de sarbatori ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Buna!
Inca nu m-a operat. Ma opereaza luni-10 decembrie. Am intrat, am citit,apoi daca de dimineata vin femei multe pentru diverse controale suntem in salon pana la ora 16 cate 10-12...dupa esti obosita...de la 5.30 dimineata se fac tratamentele...esti frant...
Abia astept sa ma opereze, caci asteptarea este grea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Valeu, adica peste 6 zile ?
Dar ce te tine frate atat in spital ? E si costisitor (pentru spital) si depresant (pentru tine), zau asa ... aici nu ar sti cum sa te trimita mai repede acasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Buflea, asa este, ocup patul...tratament nu fac decat cel propriu pt. inima...simt ca turbez asteptand si vazand atatea cazuri...Sunt interata de pe 25 noiembrie

Mergi la inceput