Gemanutzele in asteptarea lui Mos Craciun!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Spre delectare...

HOROSCOPUL GEMENI 2013

General: Influentele astrelor te vor ajuta ca pe parcursul anului 2013 sa ai mai multa incredere in fortele tale si sa continui vechile proiecte. Atat la nivel profesional, cat si la nivel personal vei simti nevoia sa ai mai multa libertate de a te exprima. Influentele planetei Uranus vor facilita experientele profesionale, vei avea numeroase ocazii sa te afirmi si sa inchei noi colaborari. Castigurile vor fi foarte mari.

Viata profesionala: Grijile legate de locul de munca nu vor lipsi pe parcursul anului 2013, insa ele se vor plasa undeva in planul indepartat. Principala ta preocupare va fi aceea de a evolua, de a incheia noi parteneriate si de a iesi cat mai mult in evidenta. Vei sti cum sa-ti setezi prioritatile si cum sa obtii anumite lucruri fara sa-ti fie afectate relatiile cu anumite persoane. Pe parcursul anului nu vor avea loc evenimente neasteptate, tocmai de aceea vei putea analiza in voie tot ceea ce se va intampla in jurul tau. Toamna va aduce schimbari majore in plan profesional, tocmai de aceea va fi necesar sa fii pregatit(a). Colegii iti vor lasa mai multa libertate de miscare si alegere, vor fi mai devotati fata de proiectele comune si iti vor da intaietate in luarea deciziilor importante.

Dragoste: Pe parcursul anului 2013 principala ta preocupare va fi stabilitatea pe plan emotional. Este adevarat ca influentele planetelor Saturn si Neptun vor avea un impact destul de mare asupra vietii tale personale si din aceasta cauza vei avea cateva perioade tulburatoare, insa vei avea si foarte multe momente in care vei realiza ca este timpul sa faci ceva mai mult pentru tine. Eforturile tale nu vor fi in zadar iar spre mijlocul anului vei avea parte de ceea ce iti doreai. Spre sfarsitul verii schimbarile pe care vei incerca sa le faci nu se vor resimti imediat si tocmai de aceea va fi necesar sa apelezi la sfaturile altei persoane din familie. Daca nu esti implicat(a) intr-o relatie, vara iti va aduce foarte multe surprize, aventurile vor pandi la orice pas iar toamna este posibil chiar sa se concretizeze o relatie solida.

Bani: 2013 va fi un an foarte bun pentru investitii, insa acest lucru nu inseamna ca trebuie sa incepi sa arunci cu banii. Va fi necesar sa stabilesti un plan financiar pe care sa incerci sa il respecti. De asemenea, cateva economii pastrate intr-un cont bancar te pot ajuta sa iesi din unele incurcaturi. Vara anului 2013 iti va aduce ceva mai multe castiguri financiare, este posibil sa fie vorba despre un schimb de experiente, posibil sa lucrezi in alta tara pe perioada verii.

Sanatate: Pe parcursul anului 2013 vei fi intr-o forma foarte buna, vei avea foarte multa energie si nu te vei confrunta decat cu mici dureri de cap sau de stomac, dureri ce iti vor provoca stari de disconfort. Influenta planetei Mercur se va resimti destul de mult pe la mijlocul anului, atunci cand vei avea o stare foarte relaxata, chiar daca te vei confrunta cu mici probleme legate de cotidian.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Black, pe total an, e bun horoscopul pentr "gemeni". Trebuie sa avem incredere in fortele proprii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Doina, si eu sper sa fie un an bun!

Buflea, m-am uitat duminica la filmul Magic Mike sau Mike the mechanic (cu Chaning Tatum) si m-am gandit la tine! Subtirel film, dar scenele... of scenele...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Oh ! da, da - normal ca subtzirel, tu ce asteptari ai de la un film cu stripperi ? . Dar asa, ca sa ne clatim ochiul si sufletul obosit ? Cica Mike asta a iesit cel mai sexi barbat in viata, nici nu ma mira dupa filmul asta, la cum arata si la cum danseazaaaa ...

Dar invidia din mine spune ca e "too good to be truth" - trebuie sa aiba si el un defect ascuns.

In materie de filme, in ultimul timp am vazut doua de desene animate. Iti imaginezi sper ca nu a fost dorinta mea, dar sa stii ca nu am adormit pe scaun. Merita, le recomand oricarui adult caruia ii plac filmele lui Pixar, in special Toy Story.

Primul este "Wreck it Ralph" - si este despre viata personajelor din jocurile video dupa ce copiii termina de jucat cu ele ...

Si al doilea este "Brave" - utimul film a lui Pixar, despre Scotzia si arcashi - foarte, foarte frumos so foarte bine realizat.

Eu le-am vazut pe amandoua in 3D - fantastic ... tineti-le minte ca sigur, sigur o sa ajunga si in Romania si chiar merita, mai ales ca si copiii vor fi fascinati.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Si horoscopul 2013 in varianta locala:

Vei fi capabil/a sa-ti consolidezi planurile si eforturile in acest an. Trebuie sa reusesti sa ajungi sa iti implinesti ambitiile in 2013. Pozitiile planetare te vor ajuta in acest sens, ajutandu-te sa iti atingi obiectivele in viata. Noi cai iti deschid drumul si-l va aduce mai aproape de atingerea idealurilor tale. Unele probleme ar putea sa apara, dar nu-ti pierde cumpatul si speranta. Tot efortul iti va fi rasplatit.

DRAGOSTEIn acest an, viata ta amoroasa este mult mai stabila decat in anii precedenti. Vor exista multe evolutii constructive in zona relatiei de cuplu. Ar trebui sa iti poti exprima dragostea si afectiunea intr-un mod mult mai bun. Nu este exclus sa existe si o situatie volatila la inceputul anului. Dar, asa cum progreseaza ani, lucrurile se vor stabiliza, in ceea ce priveste relatiile de dragoste. Tu ar trebui sa poti sa realizezi ca armonia in viata de cuplu este vitala. In cazul in care esti singur/a, acest an ar fi un moment bun pentru a vana jumatatea. Dragostea la prima vedere nu este chiar greu de crezut ca exista...

SANATATESanatatea si vitalitatea raman satisfacatoare pentru cea mai mare parte a anului 2013, desi mici probleme de sanatate nu pot fi excluse. S-ar putea sa fi vulnerabil/a la virusi, prin urmare, fi prudent/a la acest aspect. Este esential din partea ta sa ai o dieta si sa faci exercitii fizice. Nu uita insa sa te relaxezi si sa faci faci din cand in cand si o pauza de la munca. Unele probleme digestive sunt susceptibile pentru sfarsitul anului.


Buflea, nu am timp de filme 3D. Ar tb ca sunt si pt copil potrivite, insa nu reusesc sa potrivim programul de niciun fel. Ce mi-a mai pregatit sotul sunt vreo doua comedii romantice si cel putin 4 filme de actiune. Insa apuc sa vad un film in 3-4 zile, pe bucati, asta in cazul fericit in care nu adorm.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Buna fetelor!
Unde sunte restul fetelor?
Nici eu nu am unde sa vad filme 3D.Le vad de pe PC, pe tv. La 2-3 zile ma provoaca Dan la vizionare de film. Am inceput sa ma pregatesc de plecare la spital.Mai e putin pana luni
Ordonez tot sa las cum trebuie...chiar daca nu am chef de nimic...
pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Doina, hai ca va trece repede! Cat se preconizeaza ca dureaza internarea? Eu cred ca peste o saptamana esti sigur acasa. Ai toate gandurile noastre cele mai bune, sper sa le si simti!

Si eu ma pregatesc intens: gatit (snitele pui-sot, snitele soia-io ), spalat 2 masini, calcat ceva haine ca maine la 6 dimineata merg la munci (garda). Si sper sa apuc sa vad printre picaturi si "Dansez pentru tine".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Black,
M-a chemat doamna doctor sa fiu maine la spital,caci este de garda si sa imi faca un chiuretaj biopsic...nu a venit tezultatul inca de la Papanicolau. Mi-a zis ca vine la 3 saptamani de la recoltare...Sunt putin speriata.Azi la 12 plec la fratele meu la Bucuresti caci Catalin si Ioana pleaca la nepotica la parintii Ionanei sa vada nepotica. Daca vezi mesajul da-mi un tel. Sunt putin speriata: 0765992563.Maine dimineata la prima ora trebuie sa fiu la spital.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Nu stiu daca o sa mai vezi mesajul asta dar eu iti tin pumnii. Nu cred ca conteaza foarte tare Papanicolau pentru ca oricum iti face histerectomie. Conteaza ca sa vada cat de mult ca taie, banuiesc eu ... Imi dau seama ca e usor sa stai pe margine si sa dai sfaturi dar e tot ce putem face, sa te incurajam, sa ai incredere si sa fii optimista.
Mai greu e acum, inainte ce operatie ... Dupa, macar stii ca ai scapat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Doina, abia acum am zarit mesajul!

Mergi la inceput