Piersicute de iulie august (10)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kimmy spune:

Buna dimineata!Va poftesc la o cafeluta aburinda
Eu iar sunt ko

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_80 spune:

Neatza,

Kimmy multumIm de cafea.

Patrick se trezeste la 8.30. Nu mai vrea sa doarma si gata pace. Desi mananca la 7...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Buna dimineata.
Kimmy, multumim de cafeluta. Si eu sunt ko ca Aurora nu a mai dormit de la 4. S-a tot chitait pana la 7.30, a papat si a luat somn sa recupereze.
Carmen, 8.30 suna minunat ca ora de trezire. A mea si cand doarme cu o singura trezire e tot fresh de la 6, maxim 6.30.
Din pacate eu nu prea am chef de distractii cu bebele pt ca starea bunicii mele e foarte rea si dr. nu ii mai dau sanse. Nu mai au ce sa ii faca asa ca in linii mari cam asteptam inevitabilul.
Vad ca pe Aurora nu o deranjaza chiar foarte rau regurgitarile in sensul ca macar nu plange rau si isi revine daca e la verticala. Reuseste sa pape cam 120 ml la o masa, poate si 150 pana o apuca. E ok, dar cum mai are doar 5 mese pe zi mananca mai putin decat inainte. Sper totusi sa ii fie suficient si sa ia in greutate sa nu se duca naibii planurile mele de diversificare la 5 luni jumate. Totusi la mesele care urmeaza dupa intervale mai mari de timp o simt ca parca ar manca mai mult dar o deranjaza stomacelul. Daca ar putea manca la verticala cred ca ar mai baga mancacioasa mea. Stiu ca ideal ar fi sa pape mai putin si mai des, dar chiar nu am cum sa ii dau cand ea nu vrea. Sa ma fereasca dumnezeu sa nu manance suficient pt ca nu am cum sa o fortez la mai mult decat vrea ea.
Voi in ce pozitie tineti bebeii cand le dati sa pape din biberon. Eu o tin pe genunchii mei, cu o mana trecuta pe sub gatul ei (nu stiu sa ma exprim mai bine), dar nu mi se pare chiar ok. Poate imi dati voi idei mai bune.
O sa incerc sa o pun si eu pe perne pe plan inclinat, poate ii place micutei.
Sper ca am fost cat de cat coerenta. Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kimmy spune:

Hai ca si-a mai facut fectul cafeaua
Carmen,si Emma tot la 7 a mancat.Si a adormit la loc.De obicei se trezeste la 8.30 si sta treaza cam o ora,dupa care mai doarme o tura.Acuma o aud.
Fleur,felicitari pentru dintisor!
La Timi i-a iesit primul la 4 luni jumate.Si Emma are un punctulet alb pe gingie.Sper totusi sa nu-i iasa asa repede.
Mai vroiam sa scriu ceva dar am uitat.
Aa,Roxy ,cu dulciurile,si eu am o problema mare.Mai ales cu ciocolata.As manca intr-una.Manc cam o tableta pe zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorenaflore spune:

Kimmy, buna cafeluta! vezi ca totusi nu si-a facut efectul!

Azi avem record la somn! Am dormit de la ora 22.00 pana la ora 7.00 URA

Hai ca o sa ma pun sa citesc ca de doua zile nu am mai intrat.
Revin, va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Neata

Hop si eu la cafea (si ciocolata). Eu la ora asta ma uit zilnic la Ellen show

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_80 spune:

Dar Antonik de ce doarme pana la 12? Nu e corect! Stiu ca nemultumitului i se ia darul, ca de cateva nopti a revenit la programul lui cu adormit la 10 si ceva, trezit la 6-7 pt papa si somn pana la 8.30... Sunt foarte multumita, dar 12 suna asa intr-un fel...

Roxy de ce ti-e frica sa-i pui supozitor? Nu e nimic rau in asta. Taie pe lung unul si pune-i jumate. Preferabil alea de la a+ ca sunt mai bune, mai moi si mai eficiente.

De unde iei pastilele more milk plus? Au adus la farm tei?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_80 spune:

Ioana incepusem serviciul. Gasisem o bona care nu se spala pe maini si pe care am concediat-o, apoi am adus o verisoara care a venit 4 zile, iar a 5-a mi-a adus cheia ca nu face fata, nu se descurca cu el. Asa ca am fost si eu 4 zile la servici... Acum caut iar, desi barbata-meu nu prea mai vrea bona (o sa vad totusi 2 pers), caut si cresa si orice solutie astfel incat sa reusesc sa ma intorc la serv din ianuarie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ned spune:

Hello fetele!

Azi e prima data cand a dormit de la 23 la 07. M-am odihnit si eu ca lumea. A mancat si apoi s-a culcat iar pe la 10.

Eu in balansoar l-am pus pe la 2 luni, nu e f incantat.
Saptamana trecuta am primit si un scaun de masa http://www.mothercare.com/Chicco-Polly-Magic-Highchair---Black/469346,default,pd.html
chicco polly magic care se lasa destul de mult pe spate si are si un reductor pt bebei, sta mai drept cu spatele decat in balansoar. Pana acum nu l-am pus intre perne.

Apa ii dau Bucovina sau Devin. Stiu ca si Izvorul alb mai e folosita pt bebei. Si despre diversificare, o sa incepem la 4 luni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ned spune:

Am uitat sa va spun ca pt balansoar eu mai pun unul-doua prosoape sa fac cumva sa fie mai drept pt ca nu-mi place cum sta. Cred ca acum ca am scaunul ala nici nu-l mai pun in balansoar.

Pt cereale m-am orientat la Topfer si Organix pt cand va fi nevoie.

BB2 vrea sotul, eu mai putin. Cel putin acum.

Mergi la inceput