Strugurasi de sept-oct 2011**2**

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Daca mai aflati ceva sa spuneti ca si pe mine ma int ereseaza subiectul.V-am zis ce se aude ca se vrea dupa alegeri si prefer sa stau cu copilul acasa .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Sei tu te plangi ca Ela are 13 kg si eu ca Eva are 9 kg.Probabil nu vom fi multumite niciodata.Eu am vazut poze cu Ela si mor dupa copanasele ei.Eva e asa firava.........offff.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

Iancu nici nu mai stiu cate kg are, nu l-am mai cantarit de la un an, dar arata bine(zic eu), atunci avea 10,400 kg deci acum sper sa fie mai mare, chit ca la haine chiar nu e , el inca poarta haine de 6-9 luni, ii vin aproape fixe dar ii vin.Acum schimbam garderoba si oricum trecem la 9-12 ca 12-18 sunt imense.
Deci suntem un bebe mic , dar cand il vezi in realitate nu e deloc mic.
Poate reusesc sa mai intru si eu sa pun poze noi in we chiar daca nu prea i-am mai facut, tre sa ma mobilizez ca creste baiatul si ramane nepozat

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bujo spune:

Se poate sa revii in CIC din cate stiu eu, doar ca primesti banii de la data depunerii, nu poti solicita si pt perioada in care ai renuntat la CIC.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca050 spune:

Sei ce probleme iti faci mamico, vrei sa fie fotomodel de mica... Nu e grasa deloc, in plus e in crestere iar greutatea lor variaza. Al meu e pasinat de fainoase, daca i le-as scoate ar muri de foame . Carne nu mai mananca deloc, fructe cat de cat, legume detul de putine si cu insistente asa ca baza sunt lactatele, budincile si macaroanele cu branza .

Kora ce fericita esti ca adoarme singur.... Of cand imi aduc aminte ca asa dormea si al meu in trecut..... Eu ma mai inspir la retete pe net insa multe le fac si le arunc ca Edi nici macar nu gusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Lena, bine ca e atenta Maia. a mea , de cand cu mersul a luat niste trantane...si acum are un ochi vanat. alerga cu o cratita in mana si a cazut. s a lovit sub ochi.

eca e la faza de incaciulit. isi pune non stop caciuli pe cap :)))

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

Fetelor, am sunat azi la astia care se ocupa cu dosarele de CIC si este exact asa cum mi-ati explicat voi, adica nu pot sa reintru in concediu, din pacate si ma oftic rau...

in rest noi suntem bine, Mariuca mea creste, nu prea ia in greutate, are vreo 9 kg si jumatate, tzitzi e la putere in continuare desi a inceput sa mai manance, preferata ei este branzica de capra pe care i-o da bona dimi, amestecata cu diverse fructe si haleste tot, in rest mai mananca piure de cartof sau cartof dulce cu brocoli, legume la aburi, amestecate (mazare, fasole verde, morcov, din astea) , ii mai pun galbenus in ele din cand in cand, mai papa si carnita de pui de tara dar nu se da in vant dupa ea, i-o mai dau amestecata cu orez si asa ii place, din peste nu i-am dat decat somon, nu mananca cine ste ce, adica mananca in jur de o treime dintr-o bucatica din aceea din punga (ii iau congelat ca sunt sigura ca e pescuit,macar pot citi pe punga). ii place si painea cu unt, budinca din orez, ou si branza de capra...cam atat...

din comert i-am dat si eu de 3-4 ori biscuiti de la organix, din aceia pentru 7 luni, pufuleti tot cam asa (pe astia i-a primit prin parc si nu am mai putut-o lua de la punga, parca era nemancata de 3 zile) si cam atat.

progrese prea mari nu am mai facut, merge foarte bine, alearga chiar, e destul de prudenta insa, pana acum nu am avut vanatai, cucuie, sper sa nici nu avem,e adevarat insa ca nici in casa nu avem prea multe pericole,aproape toate mobilele au margini rotunjite, doar comoda ei cu hainute are muchii drepte dar e foarte inalta, nu are cum sa se loveasca de ea..nu umbla pe la prize, cabluri, nu a fost nevoie de protectii, in schimb isi scoate zilnic hainutele din dulap si tot zilnic imi scoate lingurile si castroanele in mijlocul casei si tot zilnic imi rastoarna doasarele cu hartii de la scoala.

prea multe nu vorbeste, mai nou spune cccc cand face kk si se trage de pantaloni


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:


Neata'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca050 spune:

Neata Klau vin si eu la cafea

Va pup pe toate astazi, incerc sa mai intru insa am o zi tare plina cu sedinte de final de saptamana dupa care merg la control la ginecologie, nu am fost deloc de cand am nascut......

Sa aud numai de bine pe aici, da?

O zi frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michella78 spune:

buna dimineata!
si eu tot la cafea!
vorbeati de cazaturi, sa atiti ca si stefan e mare maestru. si face niste rasuceli/invarteli in aer de ti se opreste respiratia. dar, de obicei aterizeaza ok. el e in mare goana, nu se uita pe unde merge si de aceea cade frecvent. dar se ridica singur repejor.
azi e vineri, am program scurt si de-abia astept sa ajung acasa!

Mergi la inceput