Strugurasi de sept-oct 2011**2**

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Mikka http://www.cuibarel.ro/produse.php?produs=Conceptul%20Continuum%20&h=VFI0qVz4Ml0P3QyAXTYnFpaiXewB5UbIG6Aphdcs6nVOHio= cred ca daca ii scrii un mesaj aflu cum poti comanda, k nu vad sa aiba pe site aceasta facilitate.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alayna spune:


Vad ca toata lumea a fost la cumparaturi de Black Friday ,sa purtati sanatoase tot ce-ati cumparat


Lena multumesc mult pentru raspunsuri si link-uri . Sora mea le cumpara direct din librarii ,daca nu va gasi sigur imi va face comanda de pe internet .
"Mami si tati ma auziti" e despre evolutia bebelului in burtica? Sau confund cartea ...


Klau si eu ma plangeam aici cu vreo 2 luni in urma ca n-o pot schimba pe Noura de pampers,acum s-a mai linistit si e mult mai bine. Alergam dupa ea prin pat, tipa,ma lovea cu picioarele de parca vroiam s-o tai ,vai ce urat mai facea ,nici cu jocul sau distragerea atentiei nu mergea. Lasa ca o sa treaca ...bafta


Noura are diaree a avut vreo 6 scaune apa toata ziua ,acum e calda ,inca nu i-am luat temperatura sa vad care-i treaba . E si un pic racita.
Eu pun totul pe seama dintilor,ca vine o masea si e umflata urat de tot .









Mamica fericita de bebe NOURA (09.10.11)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

' neata

ALAYNA sper ca sunteti mai bine

Ce e cu linistea de aici???
Fetelor unde sunteti?????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

Neatza

chiar ca liniste deplina pe aici

inca nu m-am inscris, dar urmeaza astazi, am nr de tel, tot:)

V-am zis despre ayan ca , daca suntem afara si nu il las sa se duca unde vrea el, se pune pe jos? si eu plec de langa el..si vine dupa mine apoi...adik asta inseamna ca mai tarziu o sa se tavaleasca pe jos? mie mi-e drag de el orice ar face,adik la momentul asta, tot ceea ce face mie mi se pare foarte funny...dar nu stiu daca mai tarziu o sa mi se mai para...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

ZUBI si al meu face asa uneori. Cere atentie. A invatat ca daca face asta primeste ce vrea. Eu incerc sa ii distrag atentia spre altceva
succes la scoala de soferi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Neata si de la noi.
Alayna sper ca sunteti bine.Daca o sa aveti si azi scaune proaste trebuie sa treceti pe regim si fuguta la doctor.

Noi in week asta am avut nopti mai bune si a mancat si mai bine.
Nu stiu daca e coincidenta sau nu dar i-am mai pus o patura pe ea.
Noi avem centrala setata noaptea la 23.5, o imbrac intr-un bady cu maneca lunga, bluza de pijama si pantalonul de pijama si intr-un sac de dormit gros.Credeam ca e deajuns.De vineri noaptea i-am mai pus o paturica si coincidenta sau nu doarme mai bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Neata fetele,

ce liniste e pe aici...eu abia ma mai vad din spatele treburilor. mai am f putin timp liber..abia reusesc sa imi faco baie sau o mancare. asta mica ma solicita 200%.

Daca mai gasiti ponturi de jucarii va rog mult sa le impartasiti.:) trebuie sa ma apuc si eu de cumparat. m am mai uitat pe net dar e greu tare de pe telefon.

noi ieri am mancat ciupercute:).i au placut tare de tot. in sfarsit ne urcam si noi pe cantar si ne arata 9 kg imbracata:)))))) ca dezbracata nu am curaj sa o cantaresc :))).
A mea e spartana cu imbracatul. noaptea doarme la 20-21 de grade cu body maieu, bluza de bumbac deasupra , pantaloni de bumbac si dezvelita:D. Daca o invelesc se foieste si nu doarme deloc...toata noaptea ma trezesc sa o invelesc si in secunda 2 se rostogoleste pana aterizeaza pe plapuma ,nu sub ea.

Aproape au trecut si mucii. eu am facut o forma mai aiurea la viroza asta. m a usturat in gat o saptamana desi nu am tusit deloc..in fine, bine ca a trecut.


Alayna, eu o tin mai ferm cand o schimb si s a obisnuit. sta. chiar in conceptul continuu scrie despre asta. daca copilul e "manuit" cu fermitate si miscai sigure va creste stapan pe sine si curajos. cu cat e mai cocolosit si tratat ca un ou va fi mai sensibil. eu de acolo m am inspirat si am aplicat o la mai multe chestii:d. vad ca functioneaza. inainte cand cadea saream ca arsa sa vad ce si cum . acuma o las. O ridic rapid daca e , ii zic scurt ca nu a patit nimic si ca de fapt plange ca a speriat si o trimit la joaca:d. Rareori mai plange acum cand se accidenteaza si ii trec f repede.

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

camady asa e sunt copii mai frigurosi si copii carora le place mai mult racoarea, important e sa ne prindem ce nevoi are al nostru.
Iancu e tipul care adora racoarea, noaptea il culc in pijamaluta cu totul si atat il invelesc cu pilota dar de cele mai multe ori se dezveleste si in casa e temperatura constanta de 22 de grade, rar setez termostatul la 22,5.

Eu nu prea am mai avut timp sa citesc , dar promit sa recuperez.
Bebe 2 creste , pana acum toate semnele sunt dragute, fara semne de alarma.Iancu e de la un timp fff dragastos si e inebunit sa imi ridice bluza de pe burta si sa puna capul pe burtica direct pe piele, fff ciudat, oare chiar incep sa se simta intre ei, ca na Iancu nu cred ca intelege inca ca o sa aiba o surioara sau un fratior.

Lena sunt superbe globurile si caciulitele, aseara am putut intra si eu pe facebook si le-am vazut, la munca am restrictionat facebook si yahoo, si de asta nici poze cu strugurasii nu am mai apucat sa vad, seara nu prea am acces la calc.Daca nu as putea intra pe net de la munca ar fi groaznic nu stiu cum as mai tine contactul cu voi.

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011) + 7s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:



Alayna, nope nu e evolutia
uite aici un rezumat http://www.urbankid.ro/educatie/mami-tati-ma-auziti-cartea-care-te-desteapta-ep-2-10658#axzz2DPmKBdlp

Anca multumesc

Klau, tantum temper (tipatul, trantitul cu fundul de ceva) este un mecanism de eliberare a stresului la copii, ei nu stiu sa il elibereze decat asa. modul corect de a trata acest lucru este ca pe ceva normal. mai multe detalii poti gasi in cartea Alethei Solter (bebelusul meu intelege tot in romana sau the aware baby in engleza)
sau poti cauta pe net.

Sa nu uit, am facut ieri o omleta geniala cu spanac, pitica a papat tot si a iesit super aerata. http://diversificare.ro/retete/2012/11/omleta-cu-spanac-si-praz/
eu nu am calit in apa cu ulei, doar in apa si nu am avut praz deci am folosit ceapa verde.
am facut la cuptor in vas iena, a iesit super pufoasa :)


Va pup pe toate, sunt pe fuga




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

LENA

Eu de mos nicolae i-am luat piticului masinute si un treining rosu . O sa ii mai pun si fructe.
Mos Craciun o sa vina cu o masuta din lemn cu doua scaune. Pana atunci mai vad eu ce mai iau
Nasa i-a luat o masina care are si sortator forme geometrice plus un puzzle din doua piese cu animale

Mergi la inceput