Aspirante optimiste > 20 ani !!! (813)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bubuali spune:

Emilia multumesc pt raspuns...eu sunt din Severin si e cam greu sa ajung acolo.Stiu ca e buna dna U in problemele astea...poate gasesc pe aici un doctor bun pt ca pana acum m-au dezamagit...am auzit de o doctorita buna aici la noi...o sa merg si la ea cu analizele sa vedem ce parere are.Ma gandeam ca poate este vreo fata pe aici cu aceleasi probleme...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuali spune:

mc caresse...stiu ca e o problema cam complicata trombofilia asta insa sper sa ii dau de cap pt ca imi doresc enorm un copil...sunt optimista in continuare...ma bucur totusi ca am gasit cauza pierderilor si cu ajutorul unui doctor bun sper ca o sa mi se indeplineasca dorinta...va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didi81 spune:

caresse, chiar ma intrebam ce mai faci
Parca iti intarziase CM, cum mai e? sperante de 2 liniute?
Eu sunt in z18 asa ca nu am nici o veste inca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didi81 spune:

bubuali, bine ai venit Primele 10 mesaje sunt moderate si apar cu intarziere.
Sunt multe fete cu astfel de mutatii, si eu am descoperit in toamna asta ca am (vezi la semnatura ce anume) dupa ce am pierdut o sarcina la 9 s (se oprise in evolutie la 7s, dar atunci am descoperit la eco).


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuali spune:

Didi si eu la prima sarcina am aflat la 12 saptamani ca de fapt se oprise pe la 5-6 sapt..e greu cand treci prin asa ceva...numai cine a patit-o stie cat de greu este...si mai ales cand nimeni nu-ti ofera niciun raspuns...si apoi iar sa treci prin ele...data viitoare o sa fie bn,trebuie sa fie bn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Buna fetelor.
Carese multumesc de intrebare, chiar suntem bine, multumim lui DD.
Tu ce faci cum esti?
Legat de analize mai devreme am primit rezultatele si din cate inteleg eu reiese ca am toxoplasma mai demult nu e recenta, hai ca scriu si rezultatele poate ma ajutati voi sa inteleg.
Pe data de 24 octombrie mi-au iesit asa:
toxoplasma IGG 260,3 prin metoda electrochemilumiscenta ma incadram la pozitiv >30
-toxoplsma IGG prin elfa 0.57 ma incadram la echivoc 0,55-0,65
Acum a iesit asa la recolatarea de pe 20.11
-toxoplasma gondi -aviditate IGG 0,50prin metoda elfa
>8-<300 imunitate crescuta sau debut al seroconversiei
- Index de aviditate 0,544 ma insriu la >0,3 aviditate crescuta
comentariu se exclude infectia recenta (in ultimele 4 luni)cu toxoplasma gondi

-toxoplsma anticorpii IGM prin metoda elfa 0,48 ma inscriu la <0,55 negativ
Voi ce ziceti?

Miky te astept cu vesti bune si beta gras de gemenasi, sa fii cuminte.
Elena eu zic sa mai astepti 2zile si sa faci beta.
Fetelor gata fug ca imi vine ora de sala, intru cand revin acasa, va pup pe toate.



Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite
Un avort spontan la 6 saptamani, o sarcina extrauterina tratata medicamentos, o sarcina oprita in evolutie la 8 saptamani sub tratament cu clexane.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuali spune:

mihaela si eu am facut analiza de toxoplasmoza...daca IGM este negativ si IGG pozitiv inseamna ca ai avut contact cu virusul si ai dezvoltat anticorpi pt el nu ca ai boala asa ca e de bine...daca era si IGM POZITIV era rau

Citat:
citat din mesajul lui Mihaelafalt

Buna fetelor.
Carese multumesc de intrebare, chiar suntem bine, multumim lui DD.
Tu ce faci cum esti?
Legat de analize mai devreme am primit rezultatele si din cate inteleg eu reiese ca am toxoplasma mai demult nu e recenta, hai ca scriu si rezultatele poate ma ajutati voi sa inteleg.
Pe data de 24 octombrie mi-au iesit asa:
toxoplasma IGG 260,3 prin metoda electrochemilumiscenta ma incadram la pozitiv >30
-toxoplsma IGG prin elfa 0.57 ma incadram la echivoc 0,55-0,65
Acum a iesit asa la recolatarea de pe 20.11
-toxoplasma gondi -aviditate IGG 0,50prin metoda elfa
>8-<300 imunitate crescuta sau debut al seroconversiei
- Index de aviditate 0,544 ma insriu la >0,3 aviditate crescuta
comentariu se exclude infectia recenta (in ultimele 4 luni)cu toxoplasma gondi

-toxoplsma anticorpii IGM prin metoda elfa 0,48 ma inscriu la <0,55 negativ
Voi ce ziceti?

Miky te astept cu vesti bune si beta gras de gemenasi, sa fii cuminte.
Elena eu zic sa mai astepti 2zile si sa faci beta.
Fetelor gata fug ca imi vine ora de sala, intru cand revin acasa, va pup pe toate.



Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite
Un avort spontan la 6 saptamani, o sarcina extrauterina tratata medicamentos, o sarcina oprita in evolutie la 8 saptamani sub tratament cu clexane.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuali spune:

fetelor as vrea sa va intreb daca vi s-a intamplat ca in timpul tratamentului cu aspenter sa vi se lungeasca menstruatia si sa fie mai slaba cantitativ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

buna seara

caresse merg mai departe,nu am alta alternativa.nu mi s-a terminat lupta...

noapte buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

CAP NOU

Mergi la inceput