Aspirante optimiste > 20 ani !!! (813)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ankcta spune:

neata fetili'!
Offff se pare ca s-a dus optimismul cu care eram recunuscute peste tot!
Si eu sunt cu totul in butoi
dar voi?!
Mai aveam putin si nu va mai gaseam!
Nucred ca am fost vreodata pe pagina 2
haideti, capul sus!
am pregatit si o aromata si gustoasa
haideti ca se apropie mosul si nu-i place daca ne vede asa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

ma alatur la o cu tine!! si eu is putin intoarsa, is in perioada ovulatie si ciresa de pe tort, al meu sot este cu fata la cearsaf de 2 ziledeja presimt k mos craciun o sa-mi aduca uratii cadou nu 2 liniute!!!

ehhhhhhhhh, dar mai bine sa visam la fulgii de nea si sa nu mai fin triste, nu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mph2012 spune:

neata buna fetelor.. Desi am fost increzatoare se pare ca al'rau si-a bagat coada iar... deci incep o noua luna cu prima zi a menstrei 23.nov (seara....la 22) va da seama cat am fost de dezamagita...acum e mai bine dar tot ma doare..incep din nou ghicitoarea sa vedem ce va fi. Va pup pe toate sper la vesti bune si....CAPUL SUS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iancuelena spune:

neata fetele....
cf?
mph imi pare rau dar capul sus ca pana la urma va veni.
eu azi sunt in ziua 11 de la IA si ma simnt de parca mi-ar veni dar senzatia este usoara.( adika ma simnt un pic uda dar eu cred ca este de la ovule ca vad ca mai curg)
am si eu 2 intrebari pt fetele care au facut IA sau sunt cu bebei in burtica
1......eu iau utrogestan ovule trebuie sa le opresc cu ceva timp ca sa-mi fac testul?
2.....fiind azi in ziua 11 de la IA cand pot face testul? pot mai devreme de ziua de cm sau dupa?
eu sunt la munca dupa 1 saptamana stand cuminte.
va pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miky82 spune:

Buna fetele!
Multumesc pentru gandurile bune si ca ati intrebat de mine, Dumnezeu sa ne ajute pe toate!
Eu sunt bine, vineri am avut embrio transferul si mi-au fost transferati 2, acum asteptam.....
Iancuelena mai bine mai asteapta vreo 2-3 zile pentru test pipi, dar daca nu mai ai rabdare poti face betahcg ca iese sigur, iti tin pumnii sa fie cu reusita.
Mph imi pare rau ca ti-au venit uratii dar nu uita ca o noua luna o noua speranta.
pe toate si sa aveti grija de voi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuali spune:

neata fetele,am indraznit sa va scriu si eu pt ca am mare nevoie de sfaturi si nu prea am cu cine vb...am facut recent analizele pt trombofilie si mi-au iesit prost...va dau cateva detalii....deficit de antitrombina...proteina c scazuta...proteina s ridicata si mthfr c667 heterozigot....aceste analize le-am facut in urma a 3 sarcini pierdute la 12,7 si 5 saptamani...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Citat:
citat din mesajul lui iancuelena

neata fetele....
cf?
mph imi pare rau dar capul sus ca pana la urma va veni.
eu azi sunt in ziua 11 de la IA si ma simnt de parca mi-ar veni dar senzatia este usoara.( adika ma simnt un pic uda dar eu cred ca este de la ovule ca vad ca mai curg)
am si eu 2 intrebari pt fetele care au facut IA sau sunt cu bebei in burtica
1......eu iau utrogestan ovule trebuie sa le opresc cu ceva timp ca sa-mi fac testul?
2.....fiind azi in ziua 11 de la IA cand pot face testul? pot mai devreme de ziua de cm sau dupa?
eu sunt la munca dupa 1 saptamana stand cuminte.
va pe toate


Nu e nevoie sa opresti utrogestanul ca sa faci test fiindca nu afecteaza cu nimic rezultatul. In mod normal stiu ca la 12 zile DPO poti face test.

20+
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2 alternat cu 0.4, Elevit alternat cu Medyn, Magne B6, Vit C, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iancuelena spune:

emi, miky mc pt raspuns.......
eu stiam ca utrogestanul are progesteron si dasta ma gandeam ca poate influenteaza....(ovule)
voi sunteti bine? va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Testele de sarcina detecteaza Beta HCG care nu e influentat in nici un fel de progesteron.
Bubuali, nu poti merge cu rezultatele analizelor la Fundeni la Dr Uscatescu sa se uite pe ele si sa iti dea tratament?
Miki, iti tin pumnii sa fie bine sa ne vii cu vestea de gemenasi. te pup sa te molipsesc

21+
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2 alternat cu 0.4, Elevit alternat cu Medyn, Magne B6, Vit C, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caresse spune:

Bonjour,mes cheres aspirante !

Ce mai faceti ?
Vad ca sunt cam putine pagini !
Citeam ce a scris ankcta , ca "nu mai suntem pline de optimism " si cred ca e putin ... adevarat !
Cred ca e normal sa avem si astfel de perioade, ca sa putem recunoaste "binele" !

Miky,asta super veste Astept acum vesti bune , o beta mareeeeeeeeee !
Ankcta, si curaj !
Emi,2 , unul pentru bebe !
meAlex,stiu ca lucrezi , asa ca spor la treaba
Mihaela,bravo pentru -kg , ma bucur ca ati trecut pe la biserica si ca v-ati linistit ! Pe babuta,las-o in pace,varsta isi spune cuvantul ! Tu ai cu ce-ti ocupa mintea si timpul ! Cum mai e cu analizele ?
Mph, fii curajoasa si plina de optimism E un nou inceput !
Elena,astept vestile bune
Moni,ce mai faci,pe unde esti, cum esti ?Ce face surioara ? Te
Velvet,esti mai aproape de butoiul cu optimism ?
Bee,tu ce mai faci ?
Didi,ai reusit ?
Silvia,cum esti luna asta ?
Kmy, pentru tine si pentru Iusti !
Valicutza, nu ai mai intrat ! Ce mai faci,cum te mai simti, ce ai mai aflat ?
Maria,tu ce mai faci,scumpa mea ? si
Lumy,ce ai mai facut cu analizele ?
Silvia,si pentru tine am un
Bubuali,imi pare rau pentru pierderile suferite Nu sunt o mare experta in trombofilie, insa aici gasesti multe fete care sunt extraordinare si te pot ajuta !

Joi merg la dra la Bucuresti sa vad ce imi spune ! Sunt un pic ingrijorata si .... nu stiu daca e de bine sau rau !
Va pe toate si multe !

Mami de Andrei (6,2 ani) si de ingeras Elena (22s- 19.05.2012)

Mergi la inceput