**Prichindei nazdravani 2008 in blugi!**(3)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Bonjour de zi !

Alina, multumesc de cafea !

Am ajuns...cu sanioara... si la noi de aseara. Drept urmare am prestat mers pe jos de acasa pana la munci...si unde mai pui ca azi am si slalom printre departamente....

In rest nimic interesant...astept cu nerabdare sarbatorile....

O zi buna !

_



Mariana, mamica de Bianca Alessia, domnisoara mea iubita
**Suntem atat de fericiti pe cat noi insine ne ingaduim sa fim**

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

ptr frigul de afara si pentru cele caare au nevoie de energie.
Am dus-o pe Delia la gradi si a si maine avem serbare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Fetelor dar chiar m-ati lasta singura in casuta?
Sau cred ca sunteti in toi facand curatenia asteptandu-l pe si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina_satena

Fetelor dar chiar m-ati lasta singura in casuta?
Sau cred ca sunteti in toi facand curatenia asteptandu-l pe si

http://alinahandmade.blogspot.com/


Salut Alina! Sunt si eu pe-aici...azi am o zi cam plina la munci...Ce zici de curatenie...nici macar n-am inceput-o.... Nu mai vreau sa fiu cu "inima la gat" pentru numic, oricum nu se "vede/apreciaza" efortul nostru. Daca as fi fost Samantha as fi rezolvat rapid .
Astept sa mai spui si tu de una, de alta ca sa avem si noi un subiect de conversatie....

La noi zapada e asa frumoasa .

_



Mariana, mamica de Bianca Alessia, domnisoara mea iubita
**Suntem atat de fericiti pe cat noi insine ne ingaduim sa fim**

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Eu am fost ieri cu Delia sa ii cumpar cizme astazi a mers la gradi, doar ca am o mica [rpblema nu imi place costumatia cumparata din Cora cu 20 de lei ptr fetite.
Astept sa imi iau banii dp campanie si sa merg sa ii cumpar cadru pentru pat sa se potriveasca cu salteaua care o are.
nu stiu ce cadou sa ii cumpar de ca are asa mari pretentii de imi trebuiesc 3 salarii de ale sotului sa ii cumpar tot ce doreste ea.

Voi ce va doriti cadou de la i-ati facut deja lista?
Eu inca nu i-am facut lista ma gandesc cum s afac economii si nu stiu cum si am multe planuri dar nu stiu de unde sa incep, vreau sa ma schimb.
Vreau sa imi revigorez mica afacere asa ca astept sfaturi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina_satena

Eu am fost ieri cu Delia sa ii cumpar cizme astazi a mers la gradi, doar ca am o mica [rpblema nu imi place costumatia cumparata din Cora cu 20 de lei ptr fetite.


Sa le poarte cu placere ! Sa inteleg ca e vorba de costumatie pentru serbare? Ce anume nu-ti place?

Citat:

Astept sa imi iau banii dp campanie si sa merg sa ii cumpar cadru pentru pat sa se potriveasca cu salteaua care o are.


Nu e mai convenabil sa-i faci comanda ?

Citat:
nu stiu ce cadou sa ii cumpar de ca are asa mari pretentii de imi trebuiesc 3 salarii de ale sotului sa ii cumpar tot ce doreste ea.


Si eu am aceeasi problema, isi doreste destul de multe jucarii costisitoare dar.... La Noriel sunt reduceri 20% - 70%, dar chiar si asa preturile mi se par destul de marisoare . Nu m-am hotarat, mai fac searching-uri.

Citat:
Voi ce va doriti cadou de la i-ati facut deja lista?
Eu inca nu i-am facut lista ma gandesc cum s afac economii si nu stiu cum si am multe planuri dar nu stiu de unde sa incep, vreau sa ma schimb.
Vreau sa imi revigorez mica afacere asa ca astept sfaturi

http://alinahandmade.blogspot.com/


Ce lista..... Cateva item-uri acolo, o pereche de cizme, o rochie, dresuri groase... dar cel mai mult imi doresc liniste si intelegere.

In privinta afacerii tale, e cam greu de dat un sfat. Trebuie sa fii in trend si sa te mentii pe linia de plutire. Nu as vedea catre ce ai putea sa te re-orientezi. Am vazut acum vre-o doua saptamani un reportaj cu o doamna prestatoare de handmade. Lucra, printre altele, coliere din pietre semipretioase, perle... Erau cusute pe panza si pe spate erau intarite cu piele. Erau foarte, foarte frumoase



_



Mariana, mamica de Bianca Alessia, domnisoara mea iubita
**Suntem atat de fericiti pe cat noi insine ne ingaduim sa fim**

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:







_



Mariana, mamica de Bianca Alessia, domnisoara mea iubita
**Suntem atat de fericiti pe cat noi insine ne ingaduim sa fim**

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Chiar am nevoie de o ca sunt franta de oboseala.Nu am dormit deloc aseara m-a chinuit o durere de ovare si operatia ma durea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Buna dimineata !

, si o melodie antrenanta .....




O zi buna tuturor !

_



Mariana, mamica de Bianca Alessia, domnisoara mea iubita
**Suntem atat de fericiti pe cat noi insine ne ingaduim sa fim**

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Chiar am nevoie de o am avut o durere de masea de sambata de cand m-a tras curentul knd am fost sambata sa ii iau Deliei pat si doar nopatea ma ia .
Vreau si eu idei de medicamente impotriva durerii ptr ureche si masea pls

Mergi la inceput