**Prichindei nazdravani 2008 in blugi!**(3)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

pentru vremea friguroasa de afara si pentru cele foarte matinale.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina_satena

pentru vremea friguroasa de afara si pentru cele foarte matinale.

http://alinahandmade.blogspot.com/


Buna dimineata Alina ! Eu aleg cafeaua...
Ai dus-o pe Delia la gradi ? Noi am fost ieri la doctorita, cica avem ceva ...ne-a dat sumetrolim pastile, aerius si biorinil, vineri ne ducem la control. In rest...am inceput calculele pentru perioada sarbatorilor . Sper sa-mi dea cu rest.... Offf...omu' e iar casnic....

_



Mariana, mamica de Bianca Alessia, domnisoara mea iubita
**Suntem atat de fericiti pe cat noi insine ne ingaduim sa fim**

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gherman_in spune:

Neata! Bine am venit in RSR,mai avem putin si cantam ....trei.........cunosc....pe lume.La noi s-a inceput deja munca cu noiii....,mergem cu masina pe patinuar,s-a dat deja pe jos cu...speranta!!!"sper s-o tinem tot asa".

Asadar,neata buna,multam de cafea.Eu ma tot zolesc cu curatenia de sarbatori,cu fetele pe-acasa,cu tot tacamul muncii casnice.In rest liniste si pace,ger de-ti crapa plombele,e mai brrr ca-n Suedia si Danemarka.App,a fost superb,alta lume,dar eu nu m-as putea obisnui cu regimul lor de viata.Super linistiti,super economicosi,am vazut doar un BMW mai maricel,in rest doar masini mici,de prin 1995 majoritatea.La noi jipuri la tot pasul.Domnia si prostia se plateste.Am facut o comparatie,capitala-capitala,Bucuresti-Copenhaga:Masini,de nu ai un loc sa pui un ac----biciclete cat vezi cu ochii.Merg astia numai cu biciclete frate,si e capitala.Nu am vazut nici unul obez.Si ziua e scurta rau,se lumineaza la 8 si jumate,iar la 16 e noapte.Se uitau astia ca la urs la noi,eram mai galagiosi,mai brunetei,fata de tiparul lor ,blonzi cu ochi albastri.
Hai ca poate v-am plictisit cu ditamai pagina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gherman_in

Neata! Bine am venit in RSR,mai avem putin si cantam ....trei.........cunosc....pe lume.La noi s-a inceput deja munca cu noiii....,mergem cu masina pe patinuar,s-a dat deja pe jos cu...speranta!!!"sper s-o tinem tot asa".
Asadar,neata buna,multam de cafea.Eu ma tot zolesc cu curatenia de sarbatori,cu fetele pe-acasa,cu tot tacamul muncii casnice.In rest liniste si pace,ger de-ti crapa plombele,e mai brrr ca-n Suedia si Danemarka.App,a fost superb,alta lume,dar eu nu m-as putea obisnui cu regimul lor de viata.Super linistiti,super economicosi,am vazut doar un BMW mai maricel,in rest doar masini mici,de prin 1995 majoritatea.La noi jipuri la tot pasul.Domnia si prostia se plateste.Am facut o comparatie,capitala-capitala,Bucuresti-Copenhaga:Masini,de nu ai un loc sa pui un ac----biciclete cat vezi cu ochii.Merg astia numai cu biciclete frate,si e capitala.Nu am vazut nici unul obez.Si ziua e scurta rau,se lumineaza la 8 si jumate,iar la 16 e noapte.Se uitau astia ca la urs la noi,eram mai galagiosi,mai brunetei,fata de tiparul lor ,blonzi cu ochi albastri.
Hai ca poate v-am plictisit cu ditamai pagina.

tatiana


Tatiana, ! Sa-ti fie de bine plimbareala! Pai la ce te asteptai, iar "ne-a luat iarna pe nepregatite" . Pana se vor misca rotitele vine primavara si au scapat...
Ufff...eu nu mi-am planificat curatenia, sper sa o incep saptamana viitoare si s-o finalizez pana in craciun. Ma astept sa ma ajute omu' da' cum e in perioada de lauzie...cam slabe sperante....
Ce sa-ti spun de tarile straine...din pacate n-am fost in niciuna, dar din cate am auzit sunt oameni si oameni peste tot. Distanti si cu alte prioritati decat cele pe care le avem noi. Noua ni s-a dus buhu' ca suntem neam de faloshi....

Hai pupici si numai bine !

_



Mariana, mamica de Bianca Alessia, domnisoara mea iubita
**Suntem atat de fericiti pe cat noi insine ne ingaduim sa fim**

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Tatiana sa iti fie de bine plimbarea.Cred ca e bine sa invatam de la ei cum sa facem economii si cum sa fim mai civilizati.
Mariana insanatosire grabnica Biancai
Eu pe Delia nu o duc la gradi deoarece nu au lumina deja de o saptamana si o zi, si nici maine nu cred ca o duc pentru ca nu se stie daca vor avea lumina.Nu a platit domnu primar lumina patronului Electromagneticii.
Curatenia nici nu m-am apucat de ea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Alina, multumim !
Nici macar de serbare nu le dau drumul ?
Mai e timp de curatenie...



Cica Zavo a incercat sa se sinucida...OMG!

_



Mariana, mamica de Bianca Alessia, domnisoara mea iubita
**Suntem atat de fericiti pe cat noi insine ne ingaduim sa fim**

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Am auzit si eu de Oana Zavoranunu se merita ptr nimic in lumea asta sa iti iei viata.
Nu stiu ce sa spun legat de gradinita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Un articol din adevarul.ro:

Atac de cord, in stil mamicesc
O prietena, care nu are copii, desigur, s-a amuzat citind Mami, tu cand faci baie? si mi-a recomandat clipul de mai jos.



Stii momentele acelea in care iti doresti sa ai patru maini sau sa poti pune pauza la tot, macar pentru un minut, ca sa iti tragi sufletul? Da, mai ales dimineata… la acelea ma refer.

Si, cica, dupa ce solidarizez cu mamica cea blonda, sa mai vizionez o data si sa ma uit si la tatic. E dragut foc, zice ea.

Este, dar eu l-am observat abia la a patra vizionare. La primele trei am fost atenta la alte detalii... mamicesti.

Si, oricum, de ce nu o ajuta cu nimic? De ce nu se implica deloc in pregatirea copiilor? Si, mai presus de toate, daca tot e asa de dragut, de ce nu isi face singur cafeaua?!

_



Mariana, mamica de Bianca Alessia, domnisoara mea iubita
**Suntem atat de fericiti pe cat noi insine ne ingaduim sa fim**

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Cred ca taticul respectiv nu isi face cafeaua ca ii este prea lene si asa i-am obisnuit noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

fierbinte ptr frigul de afara si niste pentru noi care avem nevoie de energie

Mergi la inceput