FIV in Ungaria 170

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

jaguar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns umbra01 spune:

Olimp ti-am scris PM.

va pusi pe toate .

eu sper sa nu ma ciuruiesc cu Clexane .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jaguar spune:

Citat:
citat din mesajul lui umbra01


eu sper sa nu ma ciuruiesc cu Clexane .

Umbra, la voi m-am referit la ciuruiala cu menopur, gonale etc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns umbra01 spune:

Jaguar scuzeeee...eu ma gndesc acum numai la Clexane, ca astept sa ma sune doctorita....

cu de alea pt FIV clar vreau sa ma ciuruiesc cat de curand .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

buna seara fetelor

jaguar , velvet multumesc de urari

azi am fost la hematolog , peste o saptamana incep sa fac clexane 0,6 , maresc doza de la 0,4 la 0,6 , pentru ca trag bine la cantar si sarcina evolueaza.

norma sa cresteti mari si sanatosi , multa sanatale pentru bebe , nu stiam toxoplasmozase poate lua si din oua si de pe fructe ?

fetelor




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns umbra01 spune:

Feteleeeeeeee....m-a sunat Dr. Avram acum de 10 minute si mi-a zis ca mi-au iesit bine analizele de trombofilie ( factor V si factor II ) .
A zis ca eventual sa mai fac si alta analiza,daca vreau, PAL parca-i zicea , dar doar in primavara .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

buna umbra

ma bucur ca nu ai leidenul si nici factorul II , nici eu nu le am astea dar am alte trei care imi dau batai de cap , oricum eu iti recomand sa faci PAI-ul ca si el influenteaza destul de serios.




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns umbra01 spune:

Olimp, cred ca o sa-l fac si pe ala, dar zicea doctora asta draguta ca daca era ceva in neregula se vedea si la astea .

aveam un pic de emotii ....ca is pregatita la cate rezultate negative si vesti de-a lela am primit in ultima vreme ,parca nu ma mai uimeste nimic


somnic usor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

umbra,doar Leidenul si factorul II le-ai facut?analizele de trombofilie sunt mult mai complexe.pe langa mutatii,care mai sunt-PAI,MTHFR....si nu se vedea din ce ai facut daca le ai pe-astea sau nu.mult succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns umbra01 spune:

Velvet oi vedea eu la primavara ce si cum mai fac , doctora a zis ca e ok pana acum !



acum chiar merg la somn

Mergi la inceput