Prietenii lui Mos CRACIUN

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Cum spuneam si la celalalt topic:
O noua familie are nevoie de ajutorul nostru, este vorba despre 3 copilasi: Mircea - 3 ani si jumatate, Claudia - 6 ani si Andreea - 8 ani. Locuiesc in Bucuresti, in conditii nu tocmai bune (am inteles ca nu au nici apa, nici curent), tatal lucreaza pe un santier. Fetitele merg la scoala, iar baietelul la gradinita.
Am rugat-o pe mamica lor, sa o puna pe fetita cea mare sa-i scrie o scrisoare Mosului. Ei sunt mai micuti decat alti copii de varsta lor si li se potrivesc haine cu o marime mai mica. La pantofiori, baietelul poarta 22, Claudia 24-25, iar Andreea 27-28.
Imi doresc tare mult, sa le facem si lor o bucurie de Craciun!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui szivarvany

Rall,
am si adunat una alta pt ea, sper sa i fie de folos, sunt de la fi`mea. Insa nu trimit inca, vreau sa i mai strecor cate ceva


Tu esti incredibila

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cricor spune:

Vineri dimineata ma intalnesc si eu cu Naty sa ducem la depozit pachetele de la ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cricor spune:

Ca s-o mai degrevam pe Alinuk de treburi:


Pentru fetele care pot aduce pachete "in persoana" in zona depozitului (13 Septembrie & Trafic greu/Panduri) puteti sa-mi scrieti pe PM numarul de telefon, si va sun eu sa vedem cum ne putem intalni.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Si pentru ca in mesajul de mai sus, am facut doar o scurta prezentare a familiei, va mai spun, ca sa intelegeti cata nevoie au de noi acesti copii, fetita mijlocie, Claudia vine la scoala, pe vremea asta, incaltata cu sandale!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Mirela,ii dau eu o pereche de incaltari dar cred ca sunt 29 .Merg?

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Of Doamne :( :( :(
Sper sa se adune acolo la voi la depozit pana la urma cate ceva pt fiecare copilas :(
Am sa continui si eu cersetoria, daca-daca mai scoate lumea de la naftalina una-alta :(



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi: Iulia Copiii Monicai Alex Luca


Impreuna pentru 60 de copii
Prietenii lui Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Mirela, da-mi un PM cu o adresa unde iti pot trimiteun colet. Cred ca am si incaltaminte si haine potrivite pt cea mijlocie.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

off,Doamne...este imgrozitor sa auzi asa ceva!

MIHAELA DE ANDREEA(03.04.1997) SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Prietenii lui Mos Craciun
A&M


Viata...






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Anca, 28 ii sunt mari, dar se potrivesc celei mari. I-a dus sora mea zilele trecute o pereche tot asa mai mare si mama lor i-a dat-o celei mari. Nu stiu daca cea mare mergea tot in sandalute la scoala, dar banuiesc ca da. :(

Laura, daca tu crezi ca-i vin Claudiei hainutele, iti dau adresa mea sa le trimiti. Doar ca, asa cum scriam, copilasii sunt mai mici decat alti copii de varsta lor. Mamica mi-a spus ca li s-ar potrivi haine pt copii mai mici cu 1 an.

Mergi la inceput