Nasterea la Regina Maria

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Eva, felicitari si nastere usoara.
Dr predoi era de garda cand am foat la ultima monitorizare inainte sa o nasc pe mara si a intrat in cabinet, s-a blocat asa in usa si m-a intrebat "doamna sunteti in travaliu??" . Dar nu eram :)) aveam contractii multe si lungute dar nedureroase.

Anul trecut pe 14 februarie am fost si eu la Parvu, la controlul de 6 sapt de la nastere.
Asteptam vesti :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri2007 spune:

Buna!

Eu voi naste cel mai probabil la Medlife in martie. Insa intreb aici pentru ca se pare ca aici sunt mai multe mamici care au nascut foarte recent.
Asadar, pana la urma se mai deconteaza ceva din pretul nasterii la privat?
La Medlife deja pe pliantele din holul spitalului apare pretul marit. Voi ajunge zilele urmatoare pe acolo la eco si voi intreba, insa pana atunci eram curioasa daca aveti informatii mai proaspete.

Sanatate multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flafi spune:

Si cei de la Regina Maria au marit preturile de la 1 ianuarie. Iar in ceea ce priveste partea decontata de stat daca contractul este semnat pana la 1 martie se deconteaza, dupa acea data inca nu se stie.
Din cate stiu eu acea hotarare nu e sigur ca va intra in vigoare la 1 martie.

Nastere usoara!!!

28+ cu Vlad Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodora.naf spune:

Eu am semnata deja contractul cu RM si voi naste la clinica lor din Brasov. Am ales nasterea naturala in apa si sper din tot sufletul sa nu fiu nevoita sa fac cezariana. Deocamdaa amandoi suntem foarte bine si avem programare cu medicul care asista nasterile in apa (nu i-am retinut numele), saptamana viitoare. Eu merg in continuare la medicul meu din Bacau (care de altfel a monitorizat sarcina de la inceput)si sper sa fie la fel de ok ca pana acum.
P.S. Mi-ar placea foarte mult sa citesc despre experienta unei mamici care a nascut natural in apa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_papatot spune:

Servus dragelor! Reusesc si eu sa va scriua, acum cand micuta mea minune are deja 17 zile ... cu toate planurile mele, a ales sa se nasca intr-o zi pe care daca pana acum nu puneam mare pret, de acum inainte va fi cu siguranta sarbatorita cu mare bucurie ... Sf. Valentin ... mergand la TNS s-a contatat ca inimioara ii bate mult prea repede si medicul meu - CARUIA II MULTUMESC DIN SUFLET PENTRU TOT CEEA CE A FACUT PENTRU NOI, a decis sa o scoatem ... asa ca pe nepusa masa, am fugit la spital ... si la 9 seara s-a nascut minunea...



Mergi la inceput