La multi ani bulgaras sef, SVEN (39)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

la multi anisori sanatosi sven,sa ai o viata plina numai de lucruri frumoase,sa fi mereu la fel de iubit de DD cat ai fost din prima clipa de viata



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

aseee...
raluca te inteleg tare bine ,dar iti spun sa te bucuri ca adoarme chiar si la san;si a mea a avut o perioada cat era identica cu ce zici tu,doar ca s-a sucit treaba si o apuca joaca dupa ce suge si uite asa a ajuns sa aibe 1 somn pe zi ,ala de la pranz(cand doarme cam 2h,uneori mai mult uneori mai putin) si apoi seara la 20 e la somnic

vroiam sa va intreb 2 lucruri:
1.mai e vreun pitic de 10 luni care nu sta singur in picioare;a mea desi se trage in sus nu se ridica si nici nu sta..ma gandesc sa nu fie de la vreo carenta de ceva(calciu fier-stiiu ca lady imi scrisese la un moment dat ce a primit a mica a ei,dar nu mai gasesc postarea)...bat campii sau ?

2.ce le mai dati dimineata sa papaceasca ca io am nervii prastie ,pur si simplu nu vrea sa manance niciun fel de fruct ..nici cu branza nici cu biscuite nici la cuptor nici "viu"
ati incercat ceva gris cu lapte (din comert?) sau orez cu lapte?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitzuza spune:

La multi ani bulgarasilor sarbatoriti azi:Azra,Andreeas Fabian, Matei si Natalia ,sa cresteti mari sanatosi si frumosi.
Georgia -2 ore la pranz super bine ...bravo ei,
-incearca un iaurt initial in care poti sa pui un fruct sau branzica ulterior.N am incercat nici gris nici orez cu lapte pana acum.nici nu stiu cum sa le fac ....fara zahar....
-nu stiu daca sa iti faci sau nu griji ,cel mai bine intraba pediatrapentru linistea ta.Copii au ritmuri de crestere diferite...poate o fi un pic mai lenesa la faza asta dar recupereaza .Incearca sa te joci zilnic cu ea ...sa o "momesti" cu o jucarie sa aiba motivatie.Hai ca o sa o ua din loc in curand.
Mady- sanatate Ilincutei , sa treaca repede.
Lexi -sa inteleg ca esti in recuperari de somn... si pt Jo ca-i fetitza cumintica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Georgia, cu statul in picioare nu stiu ce sa zic, cred ca fiecare are ritmul lui
Dimineata : ou fiert, omleta, paine prajita cu unt (si gem uneori), + fructele care la radu sunt sfante.
Orez cu lapte si gris cu lapte i-am dat. Mananca, dar sa fie mai zemoase asa. Cu lapte de vaca le fac.
Lali, ii poti pune doua trei curmale sa il indulcesti (orezul)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

La multe lunite frumoase!

Matei Emanuel, Natalia Emanuela, Azra, Andreas Fabian si Alexa!



Georgia 1 .lasa fata ca se ridica cand are ea chef...
2. Da i-am facut un stil de budinca... de gris, am facut grisul cu apa, am dat un mar pe razatoare le-am amestecat si le-am bagat 10 min in cuptorul incins... un deliciu... cu putina vanilie si putina scortisoara.
Lui Alex nu ii place consistenta orezului asa ca am zis passs



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitzuza spune:

Alice-buna idee -multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

multam fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
La multe lunite, Radu Stefan, Flavia, Ilinca Stefania si Stefan Ioan!
Georgia, eu nu prea stiu ce sfaturi sa-ti dau ca a mea papa fructele fara probleme. Mult succes!
Lali, daa, recuperez cat pot ca cine stie ce mai urmeaza (dinti, ceva) si iar nu dormim.

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Georgia, sa nu va lasam din nou la greu noi nu mancam absolut deloc legumele, are deja mai bine de o saptamana de cand le refuza in orice combinatie, orice condimente etc. Asa ca am hotarat ca 3 zile sa nu-i mai dau deloc legume, sa uite de ele si apoi incep sa le bag iara usor usor in combinatie cu fructe, pana acum am o singura idee, dar rezolv eu cumva pana la urma. Ai incercat fructele de la borcanel? Sau combinatie de fructe cu iaurt sau fructe cu biscuiti etc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

La multe lunite frumoase!


Radu Stefan, Flavia, Ilinca Stefania si Stefan Ioan!


Mergi la inceput