La multi ani bulgaras sef, SVEN (39)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna dimineata!
Multumim mult pt urari!
La multe lunite, Alara, Tudor si Iris Vanessa!
Suzieq, Lali, nu stiu daca petele albe sunt de la lapte, aparusera si cu vreo 2 zile inainte sa-i schimb laptele, dar disparusera, asa ca nu le-am bagat in seama de la bun inceput. Oricum vom merge la doctor, sa vedem ce ne spune.
Prima parte a acestei nopti a fost f agitata, cu treziri din 20 in 20 de minute. Dupa laptele de la 1 noaptea a dormit mai bine. Nu stiu de la ce a fost asa agitata.
De papat a papat si 200 de ml (record absolut), dar cu pauze, nu tot deodata. Eu sunt oricum f multumita, am cantarit-o acum, dimineata, si avea 7800 gr. Sper sa ajungem si noi la 8 kg in curand.
Alexa ,

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitzuza spune:

La multe lunite sarbatoritilor de azi Alara,Tudor si Iris Vanessa ,sa cresteti mari sanatosi si frumosi.
Dari- multumim de intrebare suntem bine ,abia astept sa ne vedem .Spor la treaba ca sigur nu-i usor cu sevici si doi copii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dari_nanau spune:

Lali , usor nu e, intradevar, in sensul ca timpul liber il petrec cu copiii si nu prea reusesc sa fac altele pe langa, fara un ajutor...dar incercam sa profitam la maxim de putinul timp liber si sa ignoram lucrurile mai putin importante ... si e ok

Anuntam si aici ca suntem posesorii primului dintisor ce si-a facut timid aparitia azi...dupa o indelungatea perioada de asteptare si agitatie

Va . O noapte linistita, fara treziri va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

La multe lunite frumoase!


Alara, Tudor si Iris Vanessa

Dari_nanau felicitari pentru dintisor!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kraluca spune:

La multi ani bulgaras fruntas!!! Sa ai parte numai de bucurii in viata!
La multe lunite bulgarasilor sarbatoriti sapt asta... am inceput examenele si nu mai am timp de nimik
felicitari pentru primii dintuci... mai avem bulgarasi stirbi?
eu am ajuns sa-mi pierd intru totul rabdarea cu pitica mea: adoarme doar la san, dureaza cam 50 min seara adormitul, iar la somnul de peste zi nici nu ma pot misca de langa ea ca se trezeste si plange. am vrut chiar sa o intarc, insa nu accepta niciun bibe si nici lp. apropo, lp are gust ciudat? am lluat humana 2 si mi s-a parut ca avea gust de plastic.
lexi - eu stiu ca trat pt candida&co dureaza min 5 zile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dari_nanau spune:

Alexa, multumim

Raluca, laptele praf e intradevar rau la gust. Si noi am incercat humana, topfer si aptamil, oprindu-ne la cel din urma, celelalte doua nu le-a vrut sub nici o forma... Mult succes la examene!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Azra!!!!!!!!!

Andreas Fabian!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna dimineata!
La multe lunite, Matei Emanuel, Natalia Emanuela, Azra, Andreas Fabian si Alexa!
Dari, felicitari pentru primul dintuc! Sper ca urmatorii sa iasa mai usor.
Kraluca, nu stiu nimic despre tratamentul pentru candida, azi ajungem la pediatra sa vedem ce ne zice.
Raportam o noapte mai buna, dar, ca sa ma simt cu adevarat odihnita, ar trebui sa mai am cel putin 10 astfel de nopti...

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dr_anca spune:

la multi ani Sven! Iti doresc tot binele din lume alaturi de fratior si de parintii tai greu incercati acum un an!

Noi suntem bine. Am citit in week-end dar am uitat ce mai vroiam sa spun.

Felicitari pentru dintisori noi suntem inca in asteptare.

Aptamil e bun si e singurul acceptat de Sara, dar m-am chinuit rau sa o fac sa il accepte. Il dadeam dim cu cereale, apoi o cam tineam flamanda si ii dadeam bibe pana ce incoltita de foame l-a acceptat. Nu a vrut tetina ortodontica ci din aia clasica si din silicon, nu don cauciuc, adica am incercat de toate pana a mers treaba.
La Adeluta ar merge mai simplu ca e pofticioasa nevoie mare si tot zic ca ii bag macar noaptea LP dar nu ma tin de cuvant :). Poate vine Mos Craciun cu o cutie de Aptamil .

O zi frumoasa si spor la treburi!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mady_19 spune:

hello si aici...
la multe lunite Matei si Natalia, Azra, Andreas, Alexa,
- inca putin si incepe decembrie cu urmatorii sarbatoriti la un anisor
- i-am urat micutului Sven la multi ani pe fb dar o fac si aici...LA MULTI ANI dragul nostru bulgaras, micul sef al bulgarasilor!!!sa fii sanatos, puternic ca intotdeauna si tot binele din lume!!!
- noi am fost azi la pediatra, ca Ilincuta mea a racit...are rosu in gat, e ragusita...si ne-a dat sa luam si antibiotic pe langa multe altele...sper sa treaca si sa se faca bine...

Mergi la inceput